Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IamMenyus

    tag

    válasz ottkar #1090 üzenetére

    :) benéztem és egy áprilisi poszt-ra reagáltam, de ki már nem akartam törölni.
    Azért hagytam végül meg az írásomat, ha valakinek belefér a költségvetésébe, szerintem mindenképp érdemes Markins, Arca, és RRS fejek közül akármelyiket kipróbálnia.

    Nézd meg egy Markins fej adatlapját, ez még a leg"olcsó"bb a fentiek közül:
    MARKINS honlap

    A Manfrotto Gitzo Giottos Velbon stb szerintem sem gagyik, de nincsenek egy ligában a fentiekkel (árban sem), és mondom ezt úgy, hogy nekem egy gitzo fejem van :)

    A benro-t nem akarom bántani, de számomra elfogadhatatlan a szórása "minőség"ben,
    aki akar olvashat róla bőven hideget-meleget a neten, én ezek alapján nem szívesen bíznám rá a felszerelésemet.

    A fej "önsúlya" (pont úgy mint az állványé) nekem túrákon kritikus szempont,
    nemcsak a cipelés miatt, hanem azért is, mert minél nehezebb, annál fentebb emeli az állvány-fotomasina installációd súlypontját, ergo egy nehezebb fejjel ugyanaz az állvány labilisabb lesz(!)

    A fej terhelhetősége pedig azért sem mindegy, mert a legtöbb gyártó úgy adja meg, hogy a gyorskioldót / rögzítő csavart veszik súlypontnak; ami lényegében szándékos MEGTÉVESZTÉS részükről, hiszen a fényképezőgép súlypontja felszerélstől/rögzítéstől függően jóval távolabb esik onnan, és az erőkar miatt megeshet, hogy egy 6kg teherbírásúnak jelzett fej nem bír el 1.5kg valós terhet sem, és egy nagyobb obival szépen be fog lógni miután megkomponáltad a képet, hiába rögzítetted a golyót....

    A nagyobb vs kisebb átmérőjű golyó:
    Egy gyártó különböző sorozatait összehasonlítva így van, deegyébként nem garantálja a finomabb mozgást, és jobb rögzítést, mivel minden gyártó más-más bevonatot, és rögzítési technikákat alkalmaz.

    remélem segítettem :)

    üdv.

    menyus

Új hozzászólás Aktív témák