Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • audi100td

    nagyúr

    válasz DeFranco #11167 üzenetére

    Szerintem lehet köze hozzá a kábelnek, de én se tudom biztosra, rég óta nem használok ide vinyót. Szerintem egyelőre cserélj kábelt, azt még olcsón meg lehet úszni.

    gg72: a paragonnal úgy tudom nem lehet ghostolni, csak partíciókat kezelni.

    [ Szerkesztve ]

  • LGLuke

    őstag

    válasz DeFranco #11167 üzenetére

    Maga a kábel lehet hibás, de a 40 eres kábellel is működik UDMA-2, aza UDMA33-as üzemmódban. Ez ugye ATA-33-at jelent. 80-ers kábel az ATA-66, ATA-100, valamint ATA-133-hoz kell. Mindenképpen érdemes kábelt cserélni, mert tuti, hogy legalább ATA-66-ot tud a HDD, és valószínű, hogy sebessége is meghaladja a 33MB/s-ot.
    Tehát 80 eres IDE kábelt vegyél mindenképpen.

    Szóval azt kellene csinálni, hogy kiválasztod a legördülő ablakban a PIO módot, majd leOKézod. Aztán vissza belépsz és a legördülő ablakba kiválasztod az UDMA üzemmódot, majd ezt is leOKézod. Ezután megint vissza bemégy és megnézed, hogy most már sikerült-e visszaállítani Ultra DMA üzemmódra.

    Egyébként szerintem oprencerrel van vmi gond, mert ha már az eseménynaplóban a rendszernél sem jelenít meg semmit, akkor ott komoly problémák vannak.
    Adatokat le kellene menteni, legalább ideiglenesen másik HDD-re, meg DVD-re amit lehet, meg fontos, és új operációsrendszert kellene felrakni. Az valószínű megoldaná a problémát.

    Így távolról nehéz segíteni, lehet nem kellene OS reinstall, de látatlanban ez a legegyszerűbb, amit hozzáértés nélkül meg tudsz csinálni.

    Táp viszont 100%, hogy nem okozhtaja az UDMA-PIO galibát. HDD vagy kap elég feszültséget és működik, vagy fel sem pörög és áll.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák