Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Dzsekó #17518 üzenetére

    Nekem ami hdd jutott az WD15EADS tehát 32mega cache-el...Csak a WD oldalán olyan idiótán van ez leírva,h. nem tudtam kihámozni egyszerűen,h. melyik Green-re is vonatkozik ez az advanced format...

    Nekem "sima" jutott...A 64 megás ebből a méretből ~32k lett volna advanced format-tal ez pedig ~25k körüli áron volt... (a 2TB-s meg ~45k lett volna advanced nélkül...)...A címkén rajta kell szerepelnie,h. "advanced format drive" ezen nincs...
    (amíg egy cikket nem találtam erről,addig nem is tudtam hogyan kell ezt megkeresni,mert az "intelligens" WD oldalon a sok marketing maszlag között erről nem esett szó,aztán egy asszem anandtech-es cikk leírta pár sorban )

    Bár nem is bánom mert így ezzel a dologgal nem is kell foglalkoznom,majd ha már nem lesz xp-s partícióm,addigra már úgysem lesz gond...

    Ahogy előttem is írták,ez valami olyasmit csinál,h. a partíciók és az mbr címzését máshol kezdi mint a mai használatos hdd-k..."offset"-eli,eltolja a clusterek címzését és össze is von többet egymás alá stb...Ezzel tudnak helyet spórolni...(viszont így megvan az esélye,h. ha egy olyan oprendszert használnak ami ezt nem támogatja,ismeri,akkor beleírhat olyan részekbe is,ahová "nem kellene" csak erről az oprendszer nem tud amikor ír az eltolások miatt...legalábbis valahol ezt olvastam)
    A marketing "bla-bla" szerint +10% szabad területet lehet ezzel nyerni,csak azt nem írják,h. mihez képest...Most nekem a 1,5TB-ból kb. 1397GB ami használható,ha ehhez jönne 10%,az nagyon komoly lenne...Csakhát gondolom azt a 10%-ot biztosan nem így kell érteni...(főleg ha a gyártók 10es számrendszer alapján számolnak kapacitást 2es helyett,így +10%al a hdd-ből bőven "kilógnának" :DDD )

    Egyébként még annyit írtak erre,h. azokon a hdd-ken a 7-8as pin-t jumperolva szintén megoldható ez a gond,mert akkor az offset-elést a hdd elektronikája végzi láthatatlanul az oprendszer felé...(csak azt nem tudom,ekkor is megmarad-e a +10% nyereség v. sem...)

    Az align-ra mintha valahol azt írták volna,h. azt lefuttatva "helyreteszi" az eltolásokat...(bár itt sem tudom,mi lesz akkor a +10% elvi nyereséggel)

    A cikkben az állt,h. úgy 2012-2014re tervezik ennek az elterjedését,mert 2014ben szüntetik meg az XP támogatását(?) és onnantól már ezzel nem kell majd foglalkozni,automatikusan kezeli majd minden oprendszer...

    Az előttem hozzászóló által említett cikket olvastam én is,abban vannak ezek leírva normálisan,csak az a magas a WD ilyesmit miért nem tud az oldalára pár sorban,fél oldalban kirakni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák