Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBButcher87

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Tanácsot, segítséget szeretnék kérni Tőletek!

    Tavasszal belefogtam a gépem újításába, ami eljutott egészen addig a pontig, hogy a videokártyánk kívül mindent lecseréltem, csak sajnos elfogyott a lendület (pénz). :)

    Most sikerült eljutnom oda, hogy 1-2 hónapon belül meg szeretném venni a konfighoz méltó új videokártyát.

    Jelenlegi kártya amit cserélni szeretnék: GIGABYTE Radeon R9 270X OC 2GB GDDR5 256bit PCIe
    Processzor: AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz Socket AM4
    Memória: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT
    Alaplap: ASUS TUF B450-PLUS GAMING
    Táp: BE QUIET! Pure Power 11 600W

    Felhasználás: Full HD-ben film és játék (Battlefield 5, CoD MW, WoT leginkább)

    A keret 90 és 110 ezer Ft között, ebben az árban 1660 Ti kártyákkal szemezgettem.

    Abban kérném a segítséget, hogy melyik gyártót kell elkerülnöm és melyek azok a gyártók akiket ajánlotok.
    Ha esetleg van ennél a kártyánál jobb megoldás is ebben az összegben szerintetek, akkor nyugodtan mondjátok, nem ragaszkodom csak a 1660 Ti-hez.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdvözlettel:
    Feri

    [ Szerkesztve ]

  • FBButcher87

    csendes újonc

    válasz paprobert #125650 üzenetére

    Hát nem tudom, hogy Te hol és mit találtál a 110 ezres kereten belül, de én most gyorsan megnéztem az aqua-t, az ipont és az árukeresőt.

    Ipon és Aqua oldalán 110 ezerért 1 db 2060-at találtam, a többi 120 ezertől indul!
    COLORFUL GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 v2 PCIE + (ez a márka nekem teljesen új, jó?)

    Árukeresőn viszont 110 és 120 ezer között az alábbiakat dobta ki, ezek nagy része 1 ventiátoros!
    Gainward GeForce RTX 2060 Pegasus OC 6GB GDDR6
    Palit GeForce RTX 2060 StormX OC ITX 6GB GDDR6
    GIGABYTE GeForce RTX 2060 MiniITX OC 6GB
    Gainward GeForce RTX 2060 Ghost 6GB GDDR6

  • FBButcher87

    csendes újonc

    válasz paprobert #125666 üzenetére

    Értelek, csak amiatt aggódók kicsit, hogy egy ilyen kártyánál az 1 ventilátor kevés, emiatt persze a + 5 ezer Ft már nem tétel, azaz simán venném a 2 ventilátoros kártyákat.

    Viszont a felsorolt és ebben az ártartományban mozgó gyártók közül nem tudom, hogy nyugodt szívvel választhatom bármelyiket, megbízható gyártok?

    Az Inno3D-vel már volt rossz tapasztalatom, pont a hűtés miatt (megsült a kártya), a Palit és Colorful-t abszolút nem ismerem - nekem teljesen névtelen gyártók, egy Gigabyte, MSI, ASUS, stb.-hez képest -, de nyugodtan javíts ki, ha rosszul látom, pont ezért írtam ide, mert már hosszú évek óta nem követem a témát, csak megveszem a régi jól bevált gyártó valamelyik kártyáját, amire épp szükségem van.

    Amit még ebben az árkategóriában láttam és megvenném, az a Gainward, habár egy 10 évvel ezelőtt nem választottam volna, de a fent felsorolt gyártókhoz képest - az én meglátásom szerint - jobbnak tűnik.

Új hozzászólás Aktív témák