Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jembumbi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Konfigom:
    Alaplap: Asrock H61M-u3s3
    Táp: Corsair 430cx
    Memória: 2x4 gb 1330
    Vga: Sapphire HD6770 1gb
    Cpu: i3-2120

    kb 3,5 éves gép, alapvetően játszós vagyok, de amikor vettem sem volt túl nagy a keret.
    Cél: Fejleszteni szeretném, lehetőleg úgy, hogy még 2-3 évet kihúzzam teljes csere nélkül.
    Nincsenek óriási igényeim, de egy wow high grafot szívesen látnék, játszható witcher3, Overwatch, és Everquest Next mellett. (full HD, medium grafika mellett 50-60 fps körül már jó)

    Keret: 50.000 pénz körül van, persze, ha olcsóbb sem baj.

    Kérdések:
    Cpu-t vagy GPU-t érdemesebb-e előbb fejlesztenem?(melyik most a bottleneckem?)
    Kettő nem jön ki ebből a pénzből, és valószínűleg 4-5 hónap múlva lesz egy hasonló összegem a másikra.

    Ha GPU-t akkor milyet tudtok ajánlani?

    GTX750-ti OC-t néztem 40körül
    Illetve GTX950 -et 50körül

    Utóbbi mellett szól, hogy talán kicsit hosszabb ideig marad releváns, ha véletlen a későbbi proci csere erősebbre sikerül mint gondolom.

    Előre is köszi a válaszokat! :)

  • Jembumbi

    csendes tag

    válasz Retekegér #73489 üzenetére

    Szóba jöhet használt, bár ilyen nagyobb értékű dolgokban jobban szeretek újonnan vásárolni.
    A legrosszabb verzió nyilván az, hogy nem értek hozzá, átejtenek/nem ejtenek át, de a mondjuk 1 év gari után elszáll a cucc, és meg vagyok lőve, mert nem tudom pótolni. Ez 2-3 év garival nem áll fenn, mert alapból annyira van kiszámolva. Persze ez lehet csak a paranoia része a dolognak, mert kb egy tucatból még egyszer sem jártam így... :DDD

    Ezek szerint a kategóriájában a 960 a legjobb ár/érték arányú kártya? Vagy csak azért vennéd, mert szimplán erősebb, és belefér?

    Első esetben komolyan elgondolkodom a használton!

    :R

    Speed(R)

    Köszönöm a választ!

    Ez akkor valószínűleg eldöntött kérdés, 960-at nézek, procit pedig meglátom, hogy teljesít az új kártya mellett, és ha nagyon visszahúzza, akkor lesz egy aprós csere i5-re, egyébként kivárom azt a pár hónapot, és beruházok valami combosabbra.

    [ Szerkesztve ]

  • Jembumbi

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Pontos konfigurációd leírása:
    CPU: i5 7500
    Ram: 2x8G DDR4 2400 noname
    Alaplap: H170M-D3H-CF
    Táp: FSP hexa 350 (~10 éves, de azóta kifogástalan, elvileg 85+-os modell)
    Videokártya: GTX 750 Ti - 2GB
    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    1440p, 75 hz, ACER NITRO VG270UBMIIPX

    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    játék > filmnézés a prioritás, munkára használom legtöbbet a gépet, de ahhoz nincs szükség kártyára.
    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    ~50 körül gondoltam, de ha tudtok valami kiugró ár/érték arányút, vagy nem teljesíthető ennyiért amit szeretnék, akkor fájó szívvel ~80-ig elmegyek.
    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    A jelnlegi is használt, most is abban gondolkodom.

    A 750Ti már picit elöregedett, én meg kb akkor foglalkoztam videokártyával utoljára, elveszve érzem magam a piacon :(
    Igazából az igényem: Amikor úgy tartja kedvem le tudjak ülni 3-4 órát zavartalanul játszani, viszonylag értelmes grafikával, nem szaggatva.

    A 750Ti ezt a witcher 3-ban ~medium grafika mellett ~30 fps-el tudta nyújtani nekem(még fullhd-ban).
    Olyan kártyát keresek, ami várhatóan legalább ugyan ezt tudja majd 1440p-ben a Cyberpunk 2077-el. (Tudom, hogy nincsenek még hozzá követelmények, de nem gondolom, hogy óriási lesz.)

    Ami kell még az legalább 3 hdmi/displayport/dvi csatlakozó.

    Első gondolatom egy használt 1060 volt, az pont benne van a keretben, viszont nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz, illetve kell-e tápot cserélnem hozzá.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák