Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    Hello!

    Segítséget kérnék, jelenleg egy 1060-as 3 GB-s Gigám van 5 monitor ezzel plusz az alaplapi HD-val hajtók ki (munkagép) , max néha játék de azt ma is bírja a rendszer. Minden fasza de mivel jelen helyzetben nőnek az igények - pontfelhő feldolgozása 100-200 megás jpg, tiff fileok feldolgozása és konvertálása így jövőben azt gondolom fejleszteni kellene.

    Mivel mindenképpen vennem kell egy új GPU-t egy új gépbe - amit az asszonynak rakok össze - ezért gondolkodom rajta, hogy ezt ami kb 3 éves lesz átrakom oda (video vágás, konvertálás) és az én gépembe (CAD, pontfelhők, dron felvételek feldolgozása) meg veszek egy 6 GB-s 1660-asat vagy 2060-asat.

    Vélemény érdekelne mit vennétek most 3-4 évre előre nézve ? Vagy kell-e a 8 GB memo ?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    U.I.: Tudom, hogy sokaknak most munkája sincsen nem hogy 100-150k -ért videokártyát venni de mivel én 24/7 ben ezzel dolgozom nekem ez munkaeszköz én max 50-60k költök telefonra és nem 150-200k Iponokat veszek mert nem kell. Ezért pls akiknek ez probléma az nem válaszoljon köszi.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz KAMELOT #135250 üzenetére

    Jelenleg Autocad , és civil3d , 32 GB van benne (nagyon megette az elmúlt időben a rendszer ezt lehet még megtolom +32 vel) , a CPU egy i7-7700 , minden jól fút és az rendszer is kb 1.5-2 éve össze állt nagyon nem piszkáltam 24/7 ben megy havonta 1x újraindítom és kész probléma nincs vele. Csak cserélnem kellet a rendszer meghajtott és jött az asszony gépe ezért gondolkodom ha venni kell, hogy matekozzam. "Probléma" max akkor van ha QGIS ben elég sokat számolgat ha nagy a projekt file és bele van tömve minden szar (vektor, raszter, stb.)

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Kaci84 #135261 üzenetére

    Én nagyon sokáig csak AMD , előtte ATI -m volt és a Zöld szörnyet messze kerültem, és azt gondoltam igazán nincs különbség közötte inkább dogmatikus a választás. Aztán ahogy átment a kezem alatt 10-20 db kártya rá kellet jönnöm nagy átlagban a Nvidia jobb, kevesebb a probléma szoftverben és hardverben egyaránt . Az AMD alapjában melegebb és többet eszik vagy legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz rasotamas #135278 üzenetére

    Alapjában az Eyefinity szerintem egy nettó f.. ség. Csak annak jó aki autóversenyt vagy szimulátorhoz akar össze mergelni több képernyőt másra nem. Nekik best off de azt gondolom ma már azért a szimulátorok ezt a problémát belülről is lekezelik.

    Én kb 8-10 éve használók 2 nél több monitort, használtam 2,3,4,5 monitoros rendszert - munkához megjegyzem - 1 óránál többet soha nem kapcsoltam rá az eyefinity-t. Mert nincs értelme. Ha össze mergelesz x monitort és azok nem egy állásúak - értem fekvők, vagy állók - hanem össze vissza vannak a kártya simán kifekszik és az összes monitoron terjed a slow life. Plusz bármilyen koncepcióban kezdheted a különböző határokat kijelölgetni és beállítgatni mert különben minden ablakot 1:1 ben kifeszít a teljes képernyő csoportra. Én éppen azért szeretem a több monitoros rendszert mert minden monitor külön entitás , kinyitom az ablakot teljesre akkor csak arra nyitja ki amelyiken van. vagyis egyszer multi taskban mehet email, video, munka környezet + hozzá tartozó adatmezők stb. És nem kell ide oda húzkodni az ablakokat.

    Az eltérő felbontás lekezelése szép de akkor megkérdezem , hogy mit nyersz vele. A legáltalánosabban - vagyis természetes "organikus" fejlődésben - szinte mindenkinek 1-2-3 eltérő monitora van, kivéve ha van pénze és egyszerre vesz meg 2-3 ugyanolyan monitort vagy tudot folyamatosan u.a. monitorokat venni. Ebben az esetben minding a "középső" munka képernyő a legnagyobb és a "legújabb" és a régiek kiegészítő monitorként feszítenek ... ebben a relációban. Vagyis megint nem látom semmi értelmét az eye-nek.

    De lehet én tévedek ...

    kutga: ja , akinek Woz vénája van igen de szerintem azért a kommersz nagy átlag a kész megoldásokat jobban szereti. Amúgy mi az amit ki lehet pluszban sajtolni egy AMD -ből ?

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Nisida #135281 üzenetére

    Ha már itt vagyunk egy kérdés, igaz mostanában megint kezd lecsengeni a több kártyás rendszerek világa - persze ha valaha volt ilyen idő amikor főműsor időben volt értelme - .

    Ha van 2 monitor kártyád és A-ra rá van kötve 1./ 2./ 3 és B . kártyára 4./ 5. monitor akkor minden kártya magának számol vagy van valamilyen számítási munka megosztása, vagy A mindegyiket számolja , B meg jengázik közben ? . Mert anno mintha valami ilyesmi a Lucyd vagy mi volt aminél csíkozva osztotta ki a monitor számítást az A és B kártya között.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák