Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sulaco_8

    újonc

    Sziasztok!

    Egy új asztali gépet szeretnék venni, és még sok kérdőjel van, de eddig a videókártyában vagyok a legbizonytalanabb. A Cél: alapvetően fullHD játékra szeretném használni, nagyobb kompromisszumok nélkül, a következő pár évben. A maximális keret a gépre 500k (plusz minusz 30ezer forint mozgástér). A hozzávalókat zsír újan venném, itthon boltban, használtat nem.

    -Videókártyánál a Geforce 3060, 3060Ti, vagy 3070-en gondolkodom. Árukeresőn azt láttam, hogy ezeknek az ára most olyan 250k-tól 300k-ig van kb. Várható, hogy ezek még esnek őszig pár tízezer forintot, vagy nem érdemes várni?

    A többi alkatrész is még csak körvonalazódik:
    -Kb. 100ezer forintos processzoron gondolkodtam, egy AMD Ryzen 5 5600 vagy egy hasonló Intel (melyik Intel hasonló?)
    -RAM 16GB szerintem játékra elég, gondolom olyan 30k körül van.
    -Alaplaphoz nem értek, nemtudom mi az ami kompatibilis, de azt néztem, hogy olyan 25-30kért már lehet normálisat kapni.
    -Gépház - nekem nincs szükségem csillivillire, asztal alatt lenne. Egy alap ház, aminek jó a szellőzése már megfelelne nekem.
    -Táp - nem nagyon értek hozzá melyik a jó
    -SSD vagy HDD-ben még bizonytalan vagyok melyik vagy esetleg mind a kettő

    Akinek van ennél konkrétabb konfig javaslata ebbe az árkategóriában, lehetőleg aktuális árakkal ("a tegnap láttam geforce 3080-at 150-ért bontatlanul, azt tegyél bele ennyiért" kommentekkel sokat nemtudok kezdeni) azt szívesen meghallgatom!

    Köszi és Üdv! :))

  • Sulaco_8

    újonc

    válasz Skiz #154351 üzenetére

    Köszi a tippeket! Sajnos nem nagyon ismerek magyar boltokat, ahol érdemes figyelni az árakat, emiatt az árukeresős találatokból indultam ki!

  • Sulaco_8

    újonc

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Egy régi asztali számítógépben úgy néz ki felmondja a szolgálatot az nvidia geforce gtx 760-as videókártya és alternatívát szeretnék keresni. Tudtok olyan kártyát javasolni, ami esetleg kompatibilis egy "asus m5a97 evo r2.0" alaplappal és egy "amd fx(tm)-6300 six-core processor"-al?

    Sajnos nem értek hozzá, hogy akár szoftveresen akár hardveresen milyen kártya passzolhat ehhez a kombinációhoz. Használt oldalakon 760-ast nem nagyon találni, illetve egyet láttam 55-60 ezer forintért, amit kicsit soknak tartok rá költeni. Gondolom használtan lehetne valamit venni vagy esetleg egy újonnan vásárolt gt 1030-as 30ezer forintért az kompatibilis lenne? Amiatt néztem ezt az 1030-ast ki, mert egyrészt újonnan lehet venni olcsón, másrészt benchmark youtube videok alapján, nem ad sokkal rosszabb teljesítményt mint a 760-as, kb. ilyen 10-15 fps-el kevesebbet présel ki magából.

    A felhasználás HD youtube videók nézése lenne, illetve egy két régebbi játék lenne, ahol az FPS nem igazán számít, Sims 4 és Heroes of Might and Magic 5,6 jatékok futnának a konfigon full HD-ban.

Új hozzászólás Aktív témák