Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Franklin #83812 üzenetére

    FullHD-ra cs:go-ra tuti elég a 7870es és a gtx 960as. Ismerősnek eggyel régebbi i5-tel voltak, és mindkettővel d2-n T kezdőnél megvolt a 230-260fps. Nem néztem, hogy warokon mit produkált nála, de 180 fps alá szerintem nagyon ritkán eshetett, ha esett egyáltalán. Természtesen low grafikával, csak talán a skinek miatt a shader high-on. BF4 és GTA V-ről nem tudok nyilatkozni, de pl. olyat találtam Far Cry Primal-ra, hogy normal vs ultra grafika azonos felbontáson, és +50% fps volt normal grafikán az ultra-hoz képest, és akkor ez még nem low grafika, tehát ha a teszteken mért fps-eket beszorzod 1,5-del, akkor azt számíthatod minimum fps értéknek low grafikára, de ugye élsimítás sem játszik, szóval végső soron a fullHD teszteknél amiket mérnek, azt ha beszorzod 2vel, akkor az úgy kb. reális lehet ultra low-ra.

    Ez alapján BF4-re már GTX 970 szint kéne, estleg 380X olcsóbban kicsit lassabban, de inkább az új RX 480as ha normalizálódik az ára és lesz custom hűtésű, egyébként meg R9 390 +100W-os fogyasztással.
    GTA V-re ugyanezeket mondanám.

    Nem tudom milyen 144hz-es monitorod van, de ha csak szimplán 144hz-es, akkor tényleg kell mindenhova a 144fps (olyan lehet 144fps alatt az érzésed, mint a 60hz-es monitornál 60fps alatt). Ha freesynces v. gsynces, akkor nem para, ha beesel 144fps alá, mert ahhoz lövi a képfrissítést és nem lesz ez a fura érzésed. Ha monitorod még nincs, akkor amd + freesync párosítással sokkalta olcsóbban kijössz, mint egy nvidia + gsync párosítással.

Új hozzászólás Aktív témák