Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raziel01

    veterán

    válasz Bandit21 #176963 üzenetére

    MSI Mech hűtést kerüld el ha véletlen látnál olyat aprón.

    "Nézegettem a 6700xt-t, itt írták nemrég hogy 95 körül van garis használt én ilyet eddig nem találtam 110 alatt."
    Folyamatosan változik a kínálat. Jelenleg 1 hét próbagarival van fent Asrock 95-ért 5200 pozitívos eladónál. Több garival persze jobb lenne.

    "Jól mertem-e fel, hogy fhd 75 hz-re fölösleges nagyobb -erosebb."
    12 GB RAM miatt mindenképp 6700 XT-t vennék a helyedben. Még jól jöhet később.

    "Jól vettem-e le a tesztek alapján hogy az xt6000 -7000 szeria a rtx3000-4000 hez képest kicsit jobban fogyaszt és nem lassabb annyival amennyivel olcsóbb (relatíve gyorsabb)."

    Használtan is jelentősen olcsóbb és annyival nem lassabb viszont azt el kell ismerni, hogy általában elég rendesen alul lehet feszelni az Nvidiát is. Például a 3060 12 GB elég sok embernél megy gyári órajelen 1080mV helyettt 900 mV környékén.
    A 4000 széria meg fogyasztás bajnok alapból. Annyira, hogy van olyan tesztelő aki számolgatta, hogy ha sokat játszik az ember akkor akár érdemesebb a drágább 4 ezres széria mint a 3 ezres, mert ha óránként spórolsz 80W-ot ott már 2-3 év alatt jelentős lehet a különbség. Persze AMD-t is lehet alulfeszelni, kártyafüggő mennyire.

    "Most ha jól látom Sapphire Giga Asus az ajánlott."

    Gigabyte-nál volt, hogy törik a VGA. Azért nem ajánlott. Ha nem extrém sürgős akkor én nézegetném naponta az aprót 6700 XT miatt.

  • MZsoltee

    veterán

    válasz Bandit21 #176963 üzenetére

    Ha update lesz CPU-ból, akkor vagy 5600 vagy 5700X. Az előbbi gyakorlatilag semmivel sem lassabb és olcsóbb, míg utóbbi nem 6/12, hanem 8/16 mag/szálas proci.

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Új hozzászólás Aktív témák