Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GEIL

    addikt

    válasz ribizly #158641 üzenetére

    nVidia kártyákon most elég jó "fícsőr" az új NIS beállítás....aminek minősége és elve
    a DLSS-hez hasonló és piszkosul hasznos cucc

    belövöm a játékot ultra részletességre 1080p-n és 60 fps körül elfut,
    (min 48 fps és max 180 fps)
    Na akkor aktiválom at NIS-t....játékban leteszem 720p-re és voilá...97%-ban ugyanazt a minőségű képet nézem mintha 1080p-ben maradtam volna...de a minimum fps már nem zúg be 45-re...sőt......75 fps és 225 fps között teker a játék...de vsync-kel ugye beáll 60-ra és se alá se fölé.
    Cserébe még az aktuális "képkockák" is csak fele annyi időt töltenek a szem előtt...így gyorsabb és pontosabb is lehetek egy játékban.....észrevehetően "javultam" :D
    De ha az NIS aktív, akár 480p-re is letehetem a felbontást...akkor is 1080p-re skálázza fel...és ott már kicsit homályosabb a kép mint natív 1080p-ben, de még az is jobb mint akár NIS nélkuli 720p-ben.....kb érteni mire gondolok......de egyre több teszt van fent youtube-on is....1440p-ben játszol de 4K.-re skáláz...stb stb....meglepően jól működik...AMD féle FSR nincs ilyen jó.

    DLSS ugye csak RTX kártyákon elérhető....gondolom a kisebb /öregebb GTX-ekhez is akartak valami hasonlót...és fiam GTX960-ján is kiválóan teszi a dolgát....720p-t skálázunk 1080p-re....szinte fullos látvánnyal és 33% + élesítéssel.....a látvány is tényleg ó, de a sebesség az főleg nagyon meggyőző. :Y :R

    Bal felső sarokban zölddel írja hogy "NIS" aktív....ha kékkel írja akkor nem aktív.
    Rivatuner és Msi afterburner "kijelzések mérete" változik a felbontás változtatásával.....azokat kellett újra pozicionálom és kicsinyitenem, mert amúgy meg nem mondanám hogy
    natív 1080p-t vagy NIS 720p-t 1080p-re skálázva nézek éppen.

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600K - 32Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák