Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz giornalista #156671 üzenetére

    A legszebb az egészben, hogy pl. egy LHR-es RTX 3070 is már karcolja azt az árat, mint az eredeti limiter nélküli kiadás és idén jó eséllyel utol is éri.

    2-3-4 évvel még nem mennék előre, addig még sok víz fog lefolyni a Dunán. A jelenleg becsült javulás Q2'2022-ben várható elérhetőség és ár ügyileg, csak kérdés mennyire fog javulni a helyzet, amennyiben ez bekövetkezik, de az is minimum 6 hónap még. Tök vicces egyébként, hogy júliusban amikor lementek az árak már mindenki azt hitte, hogy örökké úgy is fog maradni. :D Bár voltak egy páran akik azért kaptak az alkalmon.

    [ Szerkesztve ]

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz giornalista #156671 üzenetére

    Én is azért néztem be ide, ahogy láttam a helyzetet, hogy lássam, mit gondolnak itt a fórumozók.

    Jelenleg konfigot frissítek melóra, és azt látom, hogy a 2 éve használtan talán 50e-ért vett GTX 1060 6Gb-om most 80-100e Ft-ot ér (használtan!), újonnan meg 120e-ért mennek hasonló szintű kártyák? Úgy, hogy ez egy 5 éves modell, és azóta 2 generáció kijött. :F

    Felmentem Wikipédiára, azt írja RTX 3060 "launch price $329", értsd 130e Ft. Most 300e Ft-ért kapni.

    Most az lesz, hogy 300e Ft-ért egy patent Ryzen 7 5800X konfigot rakok össze melóhoz 32 Gb RAM-mal, SSD-vel, AIO hűtéssel stb. A legújabb cucc, és munkához nagyon jó lesz.

    Majd fogom és belerakom az ötéves modellű videokártyát, mert arra, hogy "néha játsszak", egyszerűen nincs fejlesztési lehetőség. A 16-os széria alig gyorsabb, és 300e Ft-ot meg nekem nem ér meg egy egyébként (az Nvidia által) 120e Ft-osnak szánt kártya. Csak a kártya árából ha nagyon akarok, veszek két játékkonzolt.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák