Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz nrg_52 #155572 üzenetére

    Miért mi számít természetesnek? Ha bármi is fejlődik valami irányba legyen az technológiai, társadalmi, biológiai, stb. dolog, mi alapján határozzuk meg, hogy az természetes folyamat avagy sem? Illetve ki vagy kik határozzák meg amikor más más nézőpontokból vizsgálva teljesen más képet kapsz? Most eltekintve néhány valóban szélsőséges példától a legtöbb dologról nagyon nehéz eldönteni, hogy jó vagy rossz, természetes avagy sem. Szerintem nem is érdemes így felcímkézni a dolgokat. Nem lehet egyszerűen, csak úgy felfogni hogy van és kész?
    Például most is megint csak a negatív reakciót váltja ki belőled a plusz infó, makacsul ragaszkodsz a "sértettségedhez", és címkézel, pedig ha egyről kettőre akarsz jutni az életben akkor sokkal lényegesebb az alkalmazkodóképesség legyen bármiről is szó. Nem, nem voltam én se különb mint te, biztosíthatlak hogy jártam én is a te cipődben sok-sok évvel ezelőtt csak aztán nekem is felnyitotta valaki a szememet. És most már a legtöbb dologgal kapcsolatban nem arra koncentrálok, hogy nyaldossam a sebeimet, hogy milyen rossz nekem, amivel nem jutok semmire, amikor ugyanazt az energiát fordíthatom arra is, hogy megvizsgáljam a lehetőségeket, hogy miként hozhatom ki az adott helyzetből a legjobbat. Folyamatos alkalmazkodás, ez a lényeg. Hiszen a bányászatnak is egyszer vége lesz, ahogy bárminek, akkor se sírnia kell majd a bányászoknak hanem alkalmazkodni, keresni az új befektetési formákat.

Új hozzászólás Aktív témák