Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hahakocka

    senior tag

    válasz Hegyirabló #152100 üzenetére

    Nekem főleg Sapphire s MSI AMD kártyák voltak mind jók voltak nem egy megy 6 év után is eladva másnál pl r9 380 MSI gaming. Az Asus 6870 döglött meg vrm hűtés hiány miatt 3 év után pont gari lejárata után. Volt 2 Nvidiam asszem Inno3D volt az egyik a másik 950m laptop verzió. Ott se volt gond max a driveremkel laptopon. Win 10 frissítés okozott nálam gondot 1 éve öaszeakadt az AMD driverrel. Win újrarakás történt azóta 1 éve no problem alegújabb driverejkel se egy rx 5700 esetén . Egy sima Rx 6800 (3070+15%) éri meg a legjobban ha lemennének az árak főleg hogy már van FSR Dlss pótló.

    [ Szerkesztve ]

  • killbull

    aktív tag

    válasz Hegyirabló #152100 üzenetére

    AMD ilyen, nekem 2000 évektől van AMD pl HD 4850 de ez ne legyen példa.
    R7 260X el nincs baj max a melegedés!
    RX 5500XT, 1 évig használtam, rendes imádtam Sapphire Nitro+ SE!
    1 év elteltével egy frissítés után ha pl youtubeot akartál nézni vagy elkezdtél játszani fix 30 perc csontrafagyott a gép.

    Mindig én voltam a hülye, semmihez se értek, csak laza 20+ éve használok PC t.
    Driver hiba volt az RX 5500XT nél.

    Érdekes hogy megörültem a bányászatnak egyből raktam apróra az RX 5500XT t, rendes ugráltam örömömben mikor elvitték.

    Azóta R7 260X van míg lenem mennek az árak. Érdekes hogy azóta nem fagy le a gép nem?
    mert sz_r ok a driverek.

    Itt egy példa miért örültem annyira mikor eladtam!

    Itt a link, ha megnyitod görgesd le legalulra ahol angolul írnak hozzászólásokat: [link]

    Ugyan ezeket a driver crasheket éltem meg én is!
    Érdekességek amikor átmész pl RX590 topicba kiderül hogy akinek nem fagy a gépe az konkrétan bányász bissal tolja, nem játszik ergo ő mentes ezek alól, a másik hívőt nem tudom felderíteni, ő vérét adná érte mer nem fagyhat, nincs érve nem szeded ki belőle AMD az isten driverbe. És a legrosszabb amiért otthagytam az AMD topicot, az a brutális marketing amit az arcodba tolnak hogy ezért ezért és ezért isten az AMD.

    Ahan, nézzük meg a legújabb drivert csak nekünk csak most ez megengedhető egy driverben, tehát a legfrissebb!

    Anno 1800™ may crash upon launching this game when running DirectX®12.
    Enabling Ray Tracing while running Ring of Elysium™ on DirectX®12 may cause this game to crash.

    Tessék mosolyogni az AMD driverek a legjobbak és örüljünk mer mi újítások vannak.

    És akkor az én esetem, 550 000 ft ot költöttem gépre mert imádok szimulátorozni és 1 év után jöttek a fagyások!

    Driver cserék, legalább 3, Chipset cserék legalább 3 vagy 4, utána kapcsoljuk ki a bisoba a precision boostot, utána állítsuk a tápegységet low current IDLE helyett legyen tipical current IDLE, XMP profil? 1 es? 2 es? kapcsoljuk ki teljesen? Kapcsoljuk ki teljesen minden boostot megy a gép 3700 MHz en akármi van nem boostol sehova, mi lehet még? Pörgessünk le egy 12 órás memtesztet, jó móka! Mi lehet még? Vigyük el boltba szerelőhöz. Elviszem, előadom magam ez a hiba, ok rendesek aranyosak beveszik. 5 napig van bent, mondtam biosba is lefagyhat, és ha elkezdesz játszani vagy youtbeot nézni 30 perc múlva csontra fagy a gép, csak reset gomb kelti életre.

    1 napig ment bisosba a gép fagyás nélkül, deafult beállítással, tehát hardver hiba nincs sehol. Hiba nincs nem tudnak segíteni.

    Végig RX 5500XT van a gépben. :DD

    Hazahozom szenvedek tovább, következő vicc kategória, kijön a szerelő házhoz és hoz egy szünetmentes cuccot ami valami műszer is egyben, hogy majd figyeli a hálózatot, lehet úgy megrántja a gép a hálózatot hogy nemtudja lereagálni. Egy 5500XT meg egy 105W os processzor egy 700Wattos tápegységen :D :D :D :D :D :D :D :D

    Ugyan úgy crashelgetett tovább műszerrel ami kimutatta volna hogy rossz e az áram ingadozik vagy nem elég neki, de nem nem ez volt a baj, semmi baja a hálózatnak!

    Eszembe jutott mi lenne ha 7 hónap vagy talán 1 éves régi drivert tenném fel a gépre emlékezetből nézegetem melyiket mikor adták ki és 2020 karácsonykor tuti nem fagyott. Felrakom és lám lehet játszani majd 1 éves driverrel! :DDD

    RX 5500XT és a driverei, és ott van fent az amazonos link a hozzászólásokban lent mosolyoghatsz hogy kínozzák az embereket ezekkel a driverekkel. Sőt néha feltéved egy két ember kérdezni melyik driver a stabil. vajon miért? Az én esetemet leírtam részletesen.

    Eladtam bányásznak az RX 5500XT t azóta miért nem fagy a gép? És haver mondta egyszerűen NVIDIA nál nem megengedett hogy szinte minden driverbe ott virít hogy melyik játéktól crashelget a gép és ezt javítgatják!

    Vagy nézd meg ezt a feldúlt embert hogy ki van készülve mert venni mert egy RX 5700XT t.
    Konkrétan az AMD driver akkor a legstabilabb ha mindent kikapcsolsz, nem vicc minden funkciót!

    [Fixing AMD's Broken Drivers]

    Úgy hogy nem kell a marketingnek felülni, fel kell menni youtubera meg fórumra és kérdezgetni az embereket mi a helyzet. Engem már ezért irritál ez az egész AMD topicos agresszív marketing erőltetés, és sejtheted hogy ki tolja, onnantól hogy megvetted és ezeket megéled nem fog senki bocsánatot kérni. És haver mesélte NVIDIA n ez nem megengedett hogy fagyjon a gép, ezt úgy értem hogy rendeltetésszerű, nem kell tuningolni meg hasonlók.

    Ez az én történetem az RX 5500XT vel, hiába overkill PCB, brutál hűtés ha takony az összes driver hozzá.

    És amit még egy erős érvnek tartok nagyon kiemelném, nem érdekes hogy Steamen nem az aMD VGA k dominálnak ebben a felmérésben hogy ki milyen VGA t használ? Ne csak a mostanit, több éveseket is nézzünk vissza, van egyáltalán olyan év ahol tobb AMD VGA van mint NVIDIA? Van rá válasz sztem elég, csak az én esetem vagy másoké.

    Sorry ha nagyon offoltam! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák