Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killbull

    aktív tag

    válasz Allihoppa #149894 üzenetére

    Arra gondoltam hogy törvénnyel kéne szabályozni, ennyi erővel legyen 5000 ft egy kiló kenyér nem? Úgy is kell, nem?

    Szerintem mindenki jobban járna, gamerek, a bányászok még több pénzt termelnének. A föld meg nem a bányászoktól fog kipusztulni, még mielőtt valaki ezzel jönne!

    Ha törvénybe lenne a dolog foglalva akkor a nyerészkedő meg a skalper hiába vergődne aprón meg botozna mert elmegy a vásárló a boltba és nem 3x áron megveszi a VGA t.

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz Allihoppa #149894 üzenetére

    Az én szememben az a kiskereskedő aki 3x-os áron adja el azt a terméket amit ő a gyártótól msrp áron kap az ugyancsak scalper mert semmi más nem érdekli csak az, hogy mielőbb gazdag legyen a vásárlók rovására. Itt azzal van a bajunk, hogy a kisker nem 3x-4x magasabb áron kapja mondván, hogy hiány van, neki ez tiszta haszon. Mindent a vásárlók szívnak meg és még bele is hazudják az ember szemébe, hogy sajnálják, hogy ilyen magasak az árak, de sajnos hiány van ezért drágán kell adni. Ismét mondom, tudom, hogy működik a kapitalizmus csak nem értek vele egyet. :(

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz Allihoppa #149894 üzenetére

    Mit jelent az ajánlott fogyasztói ár?
    Az ajánlott fogyasztói árat a termék gyártója/importőre határozza meg, és teszi közzé. A gyártó/importőr az ajánlott fogyasztói árat azért adja meg, mert ezzel iránymutatást kíván adni az általa célszerűnek tartott bruttó kiskereskedelmi ár tekintetében. Azaz a gyártó/importőr a terméket ilyen áron javasolja értékesíteni a kiskereskedelmi forgalomban.

    Az ajánlott fogyasztói ár a fogyasztók és a piaci verseny szempontjából is fontos, tájékoztató jellegű információ, melynek ismeretében a fogyasztó mérlegelhet, hogy hol veszi meg az adott terméket, és amelyre hivatkozhat eltérő kiskereskedelmi ár esetén

    Probléma ott kezdődik nincs választásod kartellezés van keményen ő nekik van hatalmuk bármit tenni egy fölösleges pénzéhes réteg ha őket jóllakatod attól még mindig nem lesz semmi megoldás nem lesz jobb soha sem senkinek csak nekik.
    Mert a még nagyobb probléma az az lesz hogy nem a gyár vagy a gyártó sor fog fejlődni hanem a kokain földek és a luxus kurvák amikre elköltik. :C
    Adót meg dívik fizetni mert még az államtól csalnak vissza szóval megint csak a kisember fog szívni és többet dolgozni :C mert vala honnan hiányozni fog és valakinek valódi munkát is kell végeznie szóval mehetsz a gyárba túlórázni egyre többet még egyre töübb ilyen ingyenélő száját be kell tömni és ez bármi másban ugyan így megtörténik.

    [ Szerkesztve ]

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Új hozzászólás Aktív témák