Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz bindike01 #165136 üzenetére

    "Nos tudom, hogy nyers erőben a 6700XT sokkal jobb. Viszont 3060 oldalról ott a sok játék támogatás plusz "RTX" és ami igazán jó az a DLSS."

    Igen, teljesen megértem a dilemmádat!

    Én is ebben a cipőben jártam pont egy hónapja kb. mert mind az én, mind a lányom gépében egy-egy Asus TUF GTX 1650 Super dolgozott.
    Hozzá kell tennem, hogy 1080p-n vagyunk mindketten, és elég jól elboldogult a kis 1650 Super a játékokkal. Persze pár játékban azért a settingsekkel el kellett játszadozni, hogy optimálisra belőjem, de sikerült többnyire.

    Aztán én is nézegettem mindenféle teszteket, mind neves oldalakon, mind videókat.

    Első koncepcióm az az RTX 3060Ti volt, de jött a 6600, 6600XT, 6650XT, 6700XT, 6750XT...szóval teljes káosz lett a fejemben, mert tengernyi teszt és video után zsongott a kis agyam...most mégis mi a fenét vegyek?

    Utána jött az, hogy PH fórumokról priviben megkerestem emberkéket, hogy szerintük mit és hogy kellene. És persze voltak akik kiemelték azt, hogy csak és kizárólag 12GB-os VGA-t vegyek, mert kevés lesz 4-5 éves távlatban a 8GB VRAM.

    Így ugye maradt a nagy álom, azaz a 6800XT, de ugye ebből kettőt venni még használtan is...szóval nekem ez nagyon sok lett volna árban.
    RX6750XT és 6700XT... na ezek már nagyon megfontolandóak voltak. Ugyan éppen kicentiztem volna a keretemet (mert bolti új, 3 év garis kártyákban gondolkodtam kizárólag)

    RTX 3060...gyengébb GPU mint a 6700-asoké, de ugye az RTX és a DLSS...támogatottság, driverek...na most mit vegyek?

    Volt nekem sok AMD kártyám, és teljesen elégedett voltam velük. És volt jópár nVidia kártyám is, azokkal is ugyanígy voltam...így a driverkérdés nálam nem játszott majdnem semennyire sem.

    De a támogatottság már igen.
    Ez a piszok nVidia sajnos a bevételei jelentős részét arra forgatja, hogy az ő architektúráin jobban fusson valami, mint az AMD-ken, ha máshogyan nem, hát valami aljas kis húzással, de el is éri.
    Jó, bizonyára az AMD-nek is van ilyen "piszkosüzlet" kerete, de azoknál nem ennyire nyilvánvaló.

    Szóval RTX és DLSS...
    Az RTX önmagában számomra nem komoly fegyvertény látvány tekintetében.
    De ez a kurv@ DLSS...hogy a fene essen belé, ez bizony elég jól jön pl. majd ha egyszer 1440p-re váltunk monitorban, és ott is szeretnénk a 60fps-ből nem engedni semmit sem.

    Szóval, így lett meg a két RTX 3060-as, egy MSI Gaming, és egy Asus Dual formájában, 197k volt az MSI, és 186k az Asus.
    A változás igen szembetűnő volt a 1650 Super után pár játékban.
    Ilyen a FarCry6, és a CyberPunk 2077...ezeknél tényleg ilyen beszabehu élmény volt még 1080p 60fps-es vsync esetében is, no meg a COD MW...annál meg ugye...

    De pl. FarCry5, 4, New Dawn, BF1 multi, BF V multi, Battlefront II multi alatt én nem látom a difit. Ja, persze ezeknél mindent feltettem Ultra-ra, szóval ezzel a vassal már nem kell bűvészkednem a settingsekben, ez tény.

    Hát srácok, én így döntöttem, remélem jól, mert kb. 5 évig ismét kifogyott a szufla a VGA keretből...

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák