Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz Celithrandi #160939 üzenetére

    "én IT munkát végzek a géppel így megtérül hogy négyszer olyan jó gépet veszek mint amire amúgy szükségem van"

    Ezt nem egészen értem. Mivel keresel több pénzt egy 16 magos géppel, mint egy 4 magossal? Van az a jellegű munka ahol számítanak a fordítási idők, kódolási idők, de ma már egy alap gép is egészen jól muzsikál ezekben a dolgokban. Persze lehet, hogy van olyan feladatod aminél klikkelés után várni kell 10 percet 5 helyett, dehát kávéért is ki kell menni néha. Hogy a 4-szeres különbözet nem jön be sose az tuti. Ha komoly szimulációkat futtatsz a gépen akkor lehet alapja, de akkor meg talán ésszerűbb gépidőt venni valami bérelhető clusteren.

    Szerintem a PC az, ami. Úgy szabja az ember személyre, ahogy akarja. Ha van bármilyen munkafolyamat ami PC-t igényel úgyis megveszed, 150-ért egész jó gépalapokat lehet venni, akár 16giga rammal, 4C8T procival. Háttértárból annyit veszel, amennyit használsz. Ha médiát tárolsz a gépen és azt szerkeztgeted azért kell több. És akkor egy gamer gép csak annyira van tőle, hogy beleraksz egy komolyabb vga-t. Szóval a gépalap mondható munkaeszköznek, a vga meg hobbi.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák