Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok,

    Gondolkozom egy bontatlan 3070 vásárlásán, amit apróról 465.000 Ft-ért tudnék venni, 5 év gari van rá.
    Konkrétan egy Zotac Twin Edge RTX 3070 White OC. Erről a kártyáról egyébként mi a vélemény? Ha nem is konkrétan erről a kártyáról, de a Zotac márkáról, vagy erről a hűtésről?

    Olyat persze nem kérdezek, hogy megéri-e, mert követem a topic-ot, és tudom, hogy erre nincs definit válasz, de a következőket veszem számításba:
    - jelenleg konkrétan ez a kártya újonnan itthon 612.000 Ft, ami azt jelenti, hogy 24%-kal olcsóbban tudnék hozzájutni
    - amióta elérhető árukeresőn, a kezdeti ára ennek a kártyának 370.000 Ft volt (2021.02.02), ahhoz képest cirka 100.000 Ft-tal drágább, ezt az összeget durván 82 nap bányászással hozna vissza (ne nézzetek csúnyán, követem a topicot és többen is számolnak ezzel)
    - tekintve, hogy max 200.000 Ft-ért akartam eredetileg kártyát venni még év elején, ahhoz képest durván 216 nap alatt hozná vissza azt a plusz 265.000-et, ami ~7 hónap. Ez nyilván egy elég durva becslés, sokmindentől függ, valamint nyilván játszanék is vele, emiatt lehetne kerekíteni mondjuk 1 évre. Persze, tudom, benne van a kockázat, egyáltalán nem egy garantált befektetés, de ha 2 vagy 3 év alatt hozza be, akkor is lenne egy izom kártyám, ami elég sokáig kiszolgálna.

    Mit gondoltok erről? Ha lehet, a "bányászás rossz, te is közéjük tartozol" kommenteket kerüljük. :)

    Végül: Egy EVGA SuperNOVA 550 G3 (220-G3-0550) elég lehet a 3070nek? A hivatalos oldalon 650W-os PSU-t ajánl, úgy, hogy 220W-ban van megadva a TDP-je.
    Egy 150W-os GTX 1070-et váltana és egy i5-10400F-hez menne, ami 65W TDP, később lehet váltanék i7-re, mert az i5 gondolom hagy benne elég sok potenciált.

Új hozzászólás Aktív témák