Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz Brekkk #147127 üzenetére

    Előbb fogy el a GPU mondjuk egy 1060 3GB - os vagy RX 570 4 GB - os kártyán mint a vram. A játékok jelentős része úgy működik, hogy annyit használ a vramból amennyi rendelkezésre áll, ha meg nem, akkor a beállításokkal tudod csökkenteni a használatát, azaz ultra helyett high - ra teszed mondjuk a textúrát, és így tovább. A gyenge láncszem mint már írtam ebben az esetben maga a GPU lesz. Természetesen mindez addig igaz, amíg a felbontás FHD, mert feljebb már (főleg 4k - n) nagyobb szükség van a vram - ra, persze oda meg még hatványozottabban kell az erős GPU is. Én pl. nem szoktam kifutni a vramból, a 2080 Ti az ami olykor nem képes tartani a konstans 60 fps - t (azért g-sync segít), ezért is akarok váltani amikor kijön majd a 3080 Ti. A 3090 - ről nagy valószínűséggel letettem, mivel a 3080 Ti 20GB vrammal jön, GPU terén meg szinte alig fog elmaradni, és nagy eséllyel lesz közöttük vagy 300 ezer forintnyi árkülönbség, két hasonló tudású kártya esetében azért nem mindegy, hogy 500k vagy 800k, más lenne ha mondjuk közel dupla sebességet tudna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák