Új hozzászólás Aktív témák

  • Nevl

    csendes tag

    Sziasztok!

    KB 2.5 éves - akkor silentre tervezett konfigomba - becsúszott egy MSI RTX 2070 Aero, ami minden csak nem csendes (tudom first world problem, de engem rohadtul zavar, hogy egy Boeing 747 készül felszállni mellettem, minden alkalommal, amikor megnyitom a pingpongot).
    De a teljesítményével sem vagyok megelégedve, 34" 1440p-n játszom és sokszor küszködik a drágaság.

    Gondolkodom egy minőségi cserén találtam is vevőt a kártyára kb 170 körül. Viszont akkor felmerül a kérdés mit vegyek:
    1. AMD RX 6800 - szinte nem kapható itthon, ha igen akkor kb 500K körül
    2. Nvidia RTX 3070 - 430K körül lehet már találni MSI féle verziót

    Mindkét kártya referencia ára 500 USD körül van, tehát vámokkal, ÁFA-val, árfolyam veszteséggel (na meg persze gyártó árazással) sem kéne 350K-nál többe kerülnie egyiknek sem. Érdemes várnom és lecsökkennek az árak, ha helyreállnak a szállítások, vagy hagyjam a francba és ugorjak bele valamibe?

    Nem SOS a téma, de ha most értelmes áron el tudom passzolni a régi kártyát akkor 2-3 év múlva nem kell nulláról kiperkálnom 400K-t egy új cuccra.

    Konfig: intel i5-8500, 500 W BeQuiet Gold táp (ez lehet szűk keresztmetszet), stb.

Új hozzászólás Aktív témák