Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaccss

    tag

    Hello. Most melyik 4-5 típusú SSD ajánlott átlagos használatra 128, 256, 512, 1000 GB-ban? Belső, 2,5-es, SATA3. Árakat, boltokat is kérek.

    Most 120 GB-os 840 EVO van, már a hulladék sorozatból, többet nem akarok így szívni. Most 76%-os a kondíció HD Sentinel szerint, 22 TB írás.
    Akkor is (4 éve vettem) azt mondta mindenki, hogy ajánlott az EVO (már nincs az összefoglalóban az ajánlottak között), meg nem kell átlagos használatra a PRO, közben az EVO szívás lett, több javítást is kiadtak, de hardveres elkúrásra nem sokat ér. Alaposan utánajártam 4 éve, mégis ez lett belőle. A 840 PRO-val, 850 EVO-val és PRO-val nem voltak gondok, legalábbis nem hallottam. Akkor pont az egyetlen hulladék Samsungot vettem meg.

  • kovaccss

    tag

    válasz Emperor_ #45970 üzenetére

    Köszi, de ezek megvannak az összefoglalóban is.

    Most nézem az SSD árakat Iponon, Aquaban. Nem hiszem el hogy még mindig ilyen drágák.
    4 éve a 120 GB-os 840 EVO-t vettem újan Iponból 22e-ért.
    Most a 850 EVO 250 GB-os 26e. Az 500 GB-os meg 41e.
    4 év alatt annyi változott csak, hogy a 2014-es ár plusz egy kevés pénzért ugyanabból a típusból 120 helyett 250 GB-ost kapok?
    Van már 860 EVO is, 250 GB-os 28e, 500 GB-os 51e, 1 TB 95e, és ezek az akciós Aqua árak.
    Mi ez? Azt gondoltam hogy min. 500 GB-ost lehet kapni annyiért amennyiért 4 éve a 120-ast vettem.

    Nem tudok 500 GB-ért 40e-et adni, amikor olcsó alkatrészekből rakják össze, és 2-4 RAM chip van már csak benne, nem 8-16, mint pár éve, mert V-NAND-osak.
    Hol lehet Kínából, vagy hasonló helyről a magyarnál olcsóbb SSD-t venni? Az ebayen nem találok egyet se, ami Kínában van. Eddig vettem már alkatrészeket Kínából, negyedáron voltak a magyarhoz képest, és ingyenes a szállítás.
    Miért nincs SSD kb. féláron Kínában? Ott gyártják majdnem mindet.

  • kovaccss

    tag

    válasz vzsryl #45986 üzenetére

    Azért drágák az SSD-k, mert még létezik olyan, hogy merevlemez, HDD.
    1 TB-os HDD-k 13e-ért vannak, ennyiért csak 60 GB-os új SSD-t kapni.
    10 TB-os HDD 100e, ennyiért 1 TB-os SSD-t kapni.
    Még mindig min. 10-szeres árkülönbség van a HDD és az SSD között. Ennek nem így kéne lennie, max. 2-3-szoros lehetne.

    A másik oka hogy mindenféle okokkal magyarázzák, hogy a RAM chipek drágultak. Néha csinálnak Ázsiában egy nagyobb gyárban 1-1 gyártüzet, stb., meg ráfogják az árvízre, földrengésre, stb.-re, hogy most akkor drágább lesz minden. Ez történt kb. 5 éve, amikor a DDR3 RAM-ok duplájára drágultak, és 2-3 évig nem is lettek sokkal olcsóbbak.

    A 3. oka, hogy a gyártók kartelleznek, egyeztetik az árakat. Ez már sok más területen is bebizonyosodott, a 3 mobilszolgáltatónál, kábel TV, internetszolgáltatóknál, ingatlanközvetítő cégeknél, itt a 2 legnagyobb, az Otthon C, és a Duna H fogott össze titokban. Ezt én is megerősíthetem, mert egy ismerősöm 4 éve akarta eladni a lakását, és az ügyintézője neki is mondta ezt a titkos összefogást, hogy plusz pénzért a másik cég is hirdeti a lakását. Mi minden van még, amiről nem tudunk?

    Az SSD már nem olyan új technológia, hogy ilyen drága legyen, 1995-ben is léteztek már. 2008-ban voltak 120 GB-osak. A pendrive-oknál és az SD, CF kártyáknál is szinte pont ugyanakkora a GB/Ft arány, ez se lehet véletlen. Nem lehet olcsó tárolót venni. Extraprofitot akar minden gyártó, ezért adják ezeket olyan drágán, amilyen drágán csak lehet. Min. 10-szeres a bolti ár a gyártási árnak. Iszonyú profit van mindenen, a gyártó, a nagyker, a kisker, mindenki kaszál rajta.
    Az állam is, mert ha a 10e-ért gyártott cucc a boltban 100e, akkor több, mint 20e csak az ÁFA rajta, azaz csak az ÁFA 2-szer annyi, mit a gyártási költség! Ez senkit nem zavar, meg a többi dolog se?
    A boltban 40e-es SSD-t 4e-ért gyártották. Nem fogok 40e-et fizetni érte.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz dugo_ #45988 üzenetére

    Az új gyár nem jelent semmit, ettől semmi sem lesz olcsóbb. A kereslet még mindig jobban nő, mint az alkatrésztermelés. Amúgy meg a gyártóknek nem érdeke nagyon sok ilyen gyárat építeni, mert akkor csökkennének a NAND árak, és az SSD-ket, stb. mind olcsóbban kéne adniuk. A gyártóknak az az érdekük, hogy mindig kevesebb alkatrész legyen, mint amennyire szükség van.

    Nem hihetsz a kartellezések kivizsgálásában. Az óriási multik részben a törvény felett működnek, mindenkit lefizetnek, megfélemlítenek, megzsarolnak, aki akadályozni próbálja a profittermelésüket. Alig fizetnek adót, stb..

    Milliárd db-os NAND, és 100 millió db-os SSD tételben igenis legyártanak 4e-ért egy boltban 40e-es SSD-t.
    Már 8-10 éve voltam egy TV szervízben. Ott mondta egy szervízes, hogy ha a gyártótól megrendelte volna egy akkori LCD TV összes alkatrészét, akkor tized annyiba került volna, mint a bolti ára. A szervízesek simán össze tudták volna rakni, hogy hibátlanul működjön. De természetesen nem engedték meg hogy egy TV összes alkatrészét így meg lehessen rendelni ott bárkinek. Az alkatrészárak már akkor ilyenek voltak a bolti árakhoz képest. Tehát a gyártótól a boltba kerülésig lesz 10-szeres az ár, az ÁFA-val.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz Graphics #45990 üzenetére

    Nem kell linket küldenem, mert minden arra mutat, hogy minden igaz, amit itt írtam az üzikben. Nem azt kéne vitatni, hogy 4e-ért legyártják-e, hanem tenni kéne az ellen, hogy ilyen óriási profittal dolgozzanak a gyártók, a nagykerek, a kiskerek, mindenki.

  • kovaccss

    tag

    válasz Graphics #45992 üzenetére

    Én is igyekszem nyitott szemmel járni, kérdezősködni sok helyen személyesen, kutatni a neten, ezért írtam azokat itt. mr_cream igazolja hogy nagyjából igaz minden, amit ebben a topikban írtam.
    Még ha minden gyártási, fejlesztési, stb. költséggel együtt 6-8e-be kerül egy SSD legyártása, megtervezése, a gyártói haszon nélkül, akkor se indokolja semmi a 40e-es kisker árat. Milyen alapon szakít akkorát a nagyker és a kisker a termékeken? Meg miért van mindenen 27% ÁFA? Ez világrekord, sehol sincs ennyi.

    Én is azt írtam, hogy komoly oka van annak, hogy Kínából nem lehet a szokásos fél-negyedáron pl. SSD-t venni. Ha a gyártók ezt lehetővé tennék, akkor szinte mindenki onnan rendelne, és alig valaki venné meg helyben a boltban a drágát, így sokkal kisebb haszna lenne a gyártónak, a nagykernek, a kiskernek, tizedanyi bolt se lenne helyben Európában, stb.. Ezért van az hogy mindegy melyik országban nézem, kb. ugyanolyan árakat látok pl. az 500 GB-os 850 EVO-ra.
    120 GB-os már 4 éve is túl kicsi volt, amikor a 840 EVO-t megvettem, akkor is voltak már 250 és 500 GB-osak.
    A Samsungnál nincs is 250 GB alatti, 1-2 év és 500 GB lesz a legkisebb.

Új hozzászólás Aktív témák