Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Két napja olvasgatok SSD témában, alakul is valami kép, de annyi az infó..

    Viszont próbálom leegyszerűsíteni.

    Egy ősöreg asztali gépet szeretnék megbolondítani vele.. (tervben van a gép cseréje is, de már időszerű lenne a Win7-et újra raknom.. amikor kijött, azóta! van rajta.. ha már újra rakom...)

    Alaplap, AMD64X2 4600 Proci.. (többi az adatlapomon.. )

    Alapjába véve a Win, Office, meg a jó öreg COD4 lenne rajta, no meg általános programok (ACDSee, böngésző(k), Dropbox, Winrar.. stb.. semmi videó editálás, vagy ilyenek..
    Torrent is előfordul, de annak ott a többi behemót Winyó..

    Ki is néztem kéz alól két darabot, de még nem tudok dűlőre jutni. (mindkettőre 3 év gari van.. annak ellenére, hogy ahogy néztem a leírásokat, mindkettőt lehet kapni 5 évvel is..)

    Adata Premier Pro SP920 128 GB 13 ezer "bontatlan"
    Samsung EVO 850 250GB 20 ezer "1 órát volt használva.."

    Elvileg a 128-as is elég lenne, most a "C" rendszer partícióm 70 Giga, ami mondjuk eléggé ki is van töltve, de sok szemét is van rajta..
    Eleinte még valószínűleg Win7, de az is lehet hogy Win10 fog felugrani rendszernek...

    Van esetleg valami érv egyik mellett, másik ellen?

    Láttam itt ott WD SSDket.. gree, blue, black.. ezek mennyire jók? Vagy a WD-ből inkább csak a winyók? ;)

    Előre is köszi a véleményeket! :R
    Laci

    Ui: lehet mindkettőt meg kellene venni, aztán a laposba (Lenovo ThinkPad T500) is dobni egyet..
    Vagy abba elég lenne egy Adata SU800 128GB 10 ezerért.. :U Bár a lapos most kapott 8 giga ramot.. ejj.. de jó is, hogy nem teker állandóan szerencsétlen winyója.. asztaliba is kellene :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Köszönöm mindkettőtök válaszát! :R

    Még egy kérdés.

    Samsung 860 EVO - 250 GB szintén egy 20-as, viszont elvileg megvan a 60 hónap gari..
    Veri az előző kettőt?
    Vagy ahogy olvasgattam, még új, és nincs tapasztalat vele.. (hosszabb távú..)
    Illetve mintha valahol érintőlegesen olvastam volna valamit, hogy nem mindennel kompatibilis.. mert valami új technika.. :U Vagy lehet nem ennél olvastam.. sokat olvasta, és kicsit keveredik az infó, meg rohanásba is vagyok :D :B

  • Laci4

    senior tag

    Úgy néz ki, nálam (is) a Samu 250GB-os 860 EVO lesz a befutó. (A garis 850-es eladója nem írt vissza, a másik 850-esre meg nincs gari).

    Mondjuk azért filózgatok..
    Nem tudom miért van az, hogy ezeknek a 860EVO-knak az ára olyan 23 ezer körül, a "régebbi" 850-esek ára meg inkább 28 körül mozognak?!

    Ehhez képest nem olyan nagy deal kéz alól 20-ért egy 860 Evo..
    No mindegy.. elvileg másfél óra, és megyek érte :D

    Jövő héten meg valamikor majd telepítés.. elsőre csak az asztali gépen, ha valami nem lenne okés, legyen min dolgozni :D Bár ebbe még kellene vadászni egy kis ram-ot.. 2 giga az én szokásomnak kevés..
    Most is pl. pont 10 fül van megnyitva az operában.. megy a torrent..természetesen linuxot seedelve ;) :D, egy excel táblázat megnyitva, videólejátszóban egy videó háttér zajnak..

    Meg a laposba a U800-at elvitték már.. majd valami mást kap.. ;)

    Szóval némi tesztnek beállok én is majd a sorba egy 860 Evo-val :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Vagy egy fél napja olvasgatok..
    Az alapja a dolognak:

    Párom anyukájának szeretnénk egy külső háttér tárat, a meglévő, de már kicsit rakoncátlankodó adata külső winyó helyett. (leesett ha minden igaz, és azóta lassú azt mondja, még nem néztem meg.)

    Első körben egy 1 terrás WD elements winyót akartam, már meg is rendeltem, amikor apukának említettük, és kibökte, hogy legyen inkább SSD, mert az kevésbé érzékeny az kis gikszerekre.
    Ebben van is valami, csak a tárhely ár tényező nem az igazi.. mindegy, legyen..

    Szóval olvasgattam, elsőre a kész SSD-ket néztem, de elég húzós árnak tűntek (1 terrásakat néztem elsőre.)
    Viszont nagy valószínűség szerint elég lesz az 512 (körüli), azokat is nézegettem.

    Elgondolkodtam a sata3 csatolós belső 2,5" SSD + ház kombón is.

    A samu EVO 860 + Axagon EE25-XA6 / -F6B párosra gondoltam. (itt a két ház külső kialakításán kívül más lényegi különbség van? Ahogy nézem, megy minden fontos velük trim, stb..)

    Ezzel szembe a Samu T5 500Gigás gyári megoldását tenném.

    Ahogy nézem, kb. 5 000 ft a difi, a gyári megoldás drágább.
    Viszont arra "csak" 3 év a gari, a EVO 860-ra 5 év..

    Mit gondoltok, mik a buktatói, hátrányai egyiknek másiknak?
    Én hajlanék az SSD+ház kombóra.. :U

    Jah, átlagos "pendrive" és adat tárolás funkciója lenne az eszköznek.
    Tanárnő, iskolai - otthoni gépen dolgozgatna rajta, doksik, képek, meg nem tudom .. :D

    Bocsi, hogy nem az ajánlóba lévő adat sort töltöttem ki, de nem teljesen értelmezhető jelen kérdésemre.

  • Laci4

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, a válaszát.
    Közben újabb beszélgetés, eredménye: legyen 1Terrás az ssd.. háát, ők tudják..
    Így viszont egyértelmű a ház+2,5" SSD kombó és lehet overkill, de maradunk a samu 860EVO-nál..(bár én még mindig felesleges kiadásnak gondolom, egy jó kis külső winyó... dehát ha ez a kérés :D )
    Ha esetleg később gépbe kerül, is megállja a helyét, lesz rá 5 év gari, bár ha elszáll, és nem volt mentés, akkor az csak rész segítség...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák