Új hozzászólás Aktív témák

  • csuzda

    aktív tag

    válasz M-a-X-i #62337 üzenetére

    Sziasztok!

    SSD-t szeretnék vásárolni, mindenképpen az alzáról (onnan rendelnék mást is). Ahogy M-a-X-i kollégai is írta "MSI B450 Tomahawk MAX alapba 1 db slot van 1 batár" Noctua NH-D14 alá szeretnék venni M2 SSD-t. Illetve megtudtam ezáltal tőle, hogy

    "(SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing a M.2 device in M.2 slot)". Egy SilentiumPC Signum SG1 TG házam van, amiben 2 HDD és 1 SSD van. Ezen kívül bele fér még egy alaplapi M2-es és egy SSD, így ez az M2-es kitétel nem vonatkozik rám.

    "A" Kérdés: M2 vagy 2,5"-es Sata legyen? A házamban az alaplaptálca mögött van az SSD, ami engem picit aggaszt. [Miközben ezeket a sorokat írom, a gépen fut a CoD: MW (2019). A menüben valamiért elég rendesen terheli mind a procit, mind a VGA-t. Mivel ezzel szoktam játszani ezért bekapcsoltam, hogy megmérjem az SSD hőmérsékletét. Két merevlemezem, ami előtt van egy venti 35-37 fok. Videókártya 55 fok, proci 60-75 fok, mert jelenleg még a gyári hűtő van rajta, ami remélhetőleg napokon belül változni fog a Noctuára.] 36-40 fok között mozog az SSD, ami szerintem jó érték nemde? DE tegyük hozzá, hogy az SSD nem ír, nem olvas közben. (Samsung 850 EVO 250GB)

    A házban elől 3, hátul 1, felül 1 venti van. Jobban szeretnék emiatt M2-est, mert úgy érzem, hogy ott a videókártya és a proci ellenére jobban mozog a levegő. Viszont azt olvastam itt, hogy ajánlott a borda, vagy legalább a borda alá való thermal pad felhelyezése. Ebből következik a...

    "B" Kérdés: Ha egy ilyet rárakok az SSD-re akkor esetleges garanciáztatás esetén ennek a padnak az eltávolítása kárt tehet az SSD-n található papíron/feliratokon, ami miatt ugorhat a garanciám?

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 0,5TB esetén 25k, 1TB esetén 40k
    2. Mekkora SSD-re van szükség? Nem tudom eldönteni, 0,5-1TB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, M2 vagy Sata
    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) MSI B450 Tomahawk MAX
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 5
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? OS, játék, nagyon kezdő videószerkesztés, ezért én úgy gondolom, hogy NINCS szükségem az NVMe sebességre.

    És most jutottam el oda, amit nem tudtam eddig eldönteni.
    "C" Kérdés: 500GB vs 1000GB. Ezt eldöntöm én a rendelésig, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy az általam kinézett darabok közül teljesen mindegy melyiket választom?

    Versenyzők:
    500GB:
    [WD Blue 3D NAND SSD 500GB M.2] M,2 (SATA), olvasási sebesség 560MB/s, írási sebesség 530MB/s, elméleti élettartam 200TBW, Garancia 5 év, 23.590 Ft
    [WD Blue 3D SSD NAND 500GB 2.5" ] 2,5", SATA III, TLC, olvasási sebesség 560MB/s, írási sebesség 530MB/s, elméleti élettartam 200TBW, Garancia 5 év, 23.990 Ft

    Viszont nem sokkal drágábban van NVMe
    [HP EX900 512GB] M2 (PCIe 3,0 4x NVMe), TLC, olvasási sebesség 2100MB/s, írási sebesség 1500MB/s, elméleti élettartam 200TBW, Garancia 5 év, 24.690 Ft

    1000GB
    WD Blue 3D SSD NAND 1TB 2.5"] 2,5", SATA III, olvasási sebesség 560MB/s, írási sebesség 530MB/s, elméleti élettartam 400TBW, Garancia 5 év, 39.190 Ft
    [WD Blue 3D NAND SSD 1TB M.2] M2 (SATA), TLC, olvasási sebesség 560MB/s, írási sebesség 530MB/s, elméleti élettartam 400TBW, Garancia 5 év, 39.890 Ft

    Az itteni vélemények alapján, jó mind a WD Blue és a HP is. Illetve még a Crucial MX500 is, bár az mind árban drágább mind TBW-ben kevesebb (20-40). Jól gondolom nemde?

    A szívem és a pénztárcám a HP felé, az eszem (fölösleges gyorsaság HP esetén, jobb GB/Ft) pedig az 1TB-os WD-k felé húz. :DDD

    Válaszotokat előre is köszönöm!
    Péter

Új hozzászólás Aktív témák