Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenki!

    Nemrég kérdeztelek benneteket, érdemes-e lecserélnem a HyperX Fury-mat.
    Tudom, hogy én voltam az, aki a mérési eredményeket inkább tartottam marketingnek, mint valóban érezhetőnek, de hajtott a kíváncsiság, és összehasonlítottam egy jelenleg alsó polcos Netac márkájúval, ugyanabban a gépben mérve.
    Annyi csalás van a dologban, hogy a Fury 120GB, a Netac pedig 256GB, illetve más az OS, viszont mindkét esetben a Windows alap AHCI driverét használtam, mert a gyártóival nem működik a TRIM.

    Az eredmények:
    Kingston HyperX Fury 120GB / Win10 x64:

    Netac N535S256G 256GB / Win7x64:

    Így a számok alapján sokkal jobb a Netac, gyakorlatilag több esetben is a SATA2 a szűk keresztmetszet, de az alsóbb régiókban is jobbnak látszik, pedig ott - értelmezésem szerint - nem számít a vezérlő sebessége.

    A szubjektív sebességérzet nem mérvadó, mert bár a Netac gyorsabbnak tűnik, a HxperX Fury egy 3 éves Win10, a Netac egy frissen telepített Win7 alatt lett mérve.

    10.990-ért megkapnám a 240 gigás Crucial BX500-ast (ami ugye nem alsópolcos), nem vészes összeg igazából, aztán legalább lenne 240 GB-om.

    Mi a véleményetek?

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák