Új hozzászólás Aktív témák

  • joe999

    tag

    válasz Frawly #58371 üzenetére

    Telepítettem már pár régebbi 2., 3. gen Core Ix gépet PNY CS900-as SSD-vel, eddig még nem panaszkodtak egyikre sem. Nem én ajánlottam az adott típust, csak egyszerűen ilyet hoztak, hogy tegyem bele a gépbe. Nem méregettem, hogy ne csináljak felesleges írásterhelést, de ennek ellenére érzésre nem tűnt lassúnak, kb. pont olyan mint a Patriot Burst, Crucial BX500 és társai belépőszintű SSD-k. Ha olcsón kell, főleg régebbi gépbe, szerintem ez is vállalható. Használtam már pár Kingmax SMV32-t, Patriot Burst-öt, Crucial BX500-at, de eddig egyikkel sem volt gond. Szerintem régebbi gépek felgyorsítására mindegyik alkalmas. Garancia mindegyikre van 24, vagy 36 hónap, ezzel nincs gond, meghibásodni meg bármelyik meghibásodhat. Legtöbbször az a baj az ajánlásokkal, hogy elég sok időnek el kell tellni ahhoz, hogy kiderüljenek az adott típus hülyeségei és mire jó szívvel ajánlható lesz, addigra, kifut, vagy ár-érték arányban éppen egy másik típus lesz kedvezőbb. Én általában azt szoktam mondani a kuncsaftoknak, hogy régebbi gépekhez vegyék meg azt az SSD-t a megfelelő méretben, amit jó áron megkapnak, lehetőleg minél több garanciával. A fontos dolgokat meg mindenképpen mentegetni kell bármilyen adathordozóról is legyen szó. A múltkor valamelyik oldalon volt Teamgroup L3 EVO 120-as 3390 Ft-ért 36 hónap garral, valószínű, hogy a legalja SSD, de úgy gondoltam, hogy ennyiért ennyi garral nagy bukta nem lehet. Vettem 6 db-ot , 4-et már elhasználtam belőle, eddig ezzel sincs gond. Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy ezeket az olcsó belépő szériás SSD-ket ajánlgatom, nyilván komoly gépbe én sem ezt venném, de az a véleményem, hogy régebbi gépek felturbózására sok garral kis pénzért alkalmasak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák