Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok, először hoznám az összefoglaló elolvasása után a kötelezőt, és utána a nem-generál, személyre szabott kérdéseimet :D

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    Tudom, ettől hülyét fogtok kapni, de nincs konkrét összeg. Amennyit kell. Inkább azt mondanám, azonos tudású darabok közül a legolcsóbbat választom (ez lehet triviális, lehet nem).. de azért szeretném kedvező áron megúszni, nem a legyek hordják össze. :R

    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    1T

    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    2db M.2-es, egyik PCIe 2.0 x4 több méretben, másik másik PCIe 3.0 / SATA3 több méretben.

    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    MSI B450M MORTAR

    AMD® B450 Chipset
    4 x SATA 6Gb/s ports1
    1 x M.2 slot (M2_2, Key M)1
    Supports PCIe 2.0 x4 2242/ 2260 /2280 storage devices

    AMD® CPU
    1 x M.2 slot (M2_1, Key M)*1
    Supports PCIe 3.0 x4 (1st, 2nd and 3rd Gen AMD® Ryzen™/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2nd Gen AMD® Ryzen™ with Radeon™ Graphics) or PCIe 3.0 x2 (Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics) and SATA 6Gb/s 2242/ 2260 /2280 storage devices

    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    3

    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    Szerintem átlagos.
    a] Játékaimat tenném ki rá, betelt a mostani régi és nem férek már. Battlefield-ek, Starcraft, Eve Online, CS : GO, szerintem semmi hardcore.
    b] Virtuális gépek, fejlesztek és a különböző környezeteket VM-ekre ill. nemsokára konténerekben tartanám. Szerintem itt sincs semmi hardcore, átlag kütyü elég. (Cáfoljatok, ha nem).

    ---------------------------------

    Érdekelne az SSD hűtő témakör és az egyoldalas-kétoldalas dolog, ha kétoldalas, akkor alulra hogy fér el a hűtő, illetve mennyire kell egyáltalán ilyet venni (throttling miatt).
    :R

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák