Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Raymond #43710 üzenetére

    No voltam a boltban megnéztük mi a szitu:

    Próbálkoztak ők is a Plextor M8PeGN SSD-vel, de nem látszott semmi a notin. A szervízes srác beletett egy Phison vezérlős Kingston 128GB-osat, azt azonnal látta a BIOS (Ez 2 bevágásos volt M2-es volt). Egy Gigabyte Z97-es lapban a Plextor SSD kiválóan látszott a BIOS-ban. Azt mondta az eladó srác, lehet az a baj, hogy a laptop csak 2x-es sebességet támogat és az SSD 4x-es sebességű. Végül felajánlottak egy másik NVMe-s SSD-t hogy ha az működik jobban járok (WD Black). Gondolkoztam és inkább visszakértem a pénzt, így van időm átnézni milyen SSD-t is szeretnék. Baromi rendesek voltak, nem véletlenül vásárolok náluk évek óta.
    Ami bosszant, hogy Datasheet szerint támogatja az NVMe-t, itt is olyan választ kaptam, hogy menni fog és a boltban is azt mondták jó lesz. Természetesen a fórumtársakat és a boltosokat nem hibáztatom hiszen a gyártói leírás alapján indult ki mindenki.

    Az internetről összeszedett infók és saját tapasztalat alapján az alábbi konklúzióra jutottam:
    Lenovo V310, V510 nem szereti az M2 PCI-E (NVMe) SSD-ket hiába van ott a leírásban!

    >>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Új hozzászólás Aktív témák