Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Bodor #21832 üzenetére

    Ki-be kapcsolgatásnak merevlemeznél van jelentősége, SSD-nél szerintem egy gond lehet ezzel kapcsolatban:

    Az Intel 520-at szétszedve látható, hogy a vezérlő egy BGA tokozású IC, aminél előállhat a jól ismert probléma, jelesül a hőtágulás-összehúzódások során egy-egy gömbforrasz törése, kontakthibája. Szerencsére az alacsony teljesítmény miatt nem jelentős a melegedés, továbbá az IC és a fémburkolat között egy hővezető gumilap is segíti a hőátadást, így remélem, BGA-hibára talán nem nagy az esély.

    Egyébként ugyanis épp azért vásároltam SSD-t, mert a HDD-t nem szívesen kapcsolgattam ki-be, emiatt sokszor egész nap ment a gép, amikor nem is volt rá szükség. SSD-vel viszont engedem készenlétbe, 30 perc inaktivitás után, ami hosszabb távon energiamegtakarítást, illetve egyéb alkatrészek (tápegység, alaplap) elhasználódásának csökkenését hozhatja magával, remélhetőleg. Meg az adattároló terás HDD is most már csak adattárolásra van igénybe véve, nem pedig Windowsra is.

    A merevlemezeket egyébként külön kapcsolóval kezeltem eddig is, csak most már mindegyiket, ennyi változott.

    Hogy valamivel gyorsabb lett a Windows, őszintén szólva eddig sem volt vele gondom, az adott felhasználási célra.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák