Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Cs1csó #45552 üzenetére

    Nem indul lassabban.
    XP-n, és asszem W7-en semmi problémám nem volt a fájltársításokkal. 10 az más az makacs, és ráadásul feledékeny, ezt a feledékenységét még fokozza a rendszer update mert akkor hajlamos minden elfelejteni.
    Teljes csokorba szedett gyűjteményem van portable programokból, van hozzájuk egy szintén portable PStart nevű 1000éves progi amivel a portabléket egy startmenü kinézetű közös helyre össze lehet szedni, az indítóját bedobva az autostartba, minden ott van az óra mellett jobboldalt, az elérési utakkal együtt.
    Legpregnánsabb példa a kb. 12 éves portable Thunderbird. Még megvannak az akkori leveleim is benne és most is azt használom mail kliensnek.
    Linuxon is teret nyer ez a tendencia, Appimage néven. Óriási előnye hogy a megszokott kézreálló szoftok, a megszokott elérési-mentési utakkal reinstall után, szomszédba pendrivéről, bármikor 1 darab gyűjtőkönyvtár átmásolása után máris ottvannak.
    Hátránya, a W10 nem szereti ezeket túlságosan és így lassan értelmét veszti, már én sem használom sűrűn ezeket. Ami pár progi kell azt feltelepítem és kész.


    Meg tökőszintén, öregszem és a W10 lassan elveszti jelentőségét számomra, nem nyúzom egész nap, nem kellenek a kihívások, idegesít az évi 2x már megint máshol vannak a dolgok tendencia, nem rootolok-flashelek naponta több telefont stb. Ami a mindennapokba kell azt egy jó Linux 95%-ba megcsinálja. Nekem legalábbis.

    Kollégának ajánlom a portable kipróbálását, ha nem jön be, nem nyeri el a tetszését akkor mehet a fix install. Minél bonyolultabb egy szoftver és minél sűrűbben van frissítése, annál kevésbé ajánlott belőle a portable verzió.

Új hozzászólás Aktív témák