Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    válasz brd #38386 üzenetére

    Köszi a segítségeket. Most már nagyjából kezdem átlátni a dolgokat. Amit igazán akartam az nem lehetséges, ahogy elnéztem. Tehát egy mappa tartalmát csak úgy tudom hard linkelni, hogy az egész mappát hard linkelem, nem pedig abban lévő tartalmat. Ez nem is lenne baj, viszont ha a linkelt B helyen belerakok valamit az megjelenik a forrás A-n is. Éppen emiatt nem működik az egy parancssoros futtatás..

    Kompromisszumot kötöttem: A mappa xy mappáját úgy linkelem B mappa xy mappájába, hogy a B mappa xy mappájában létrehozok egy 'Aclone' (jobb nem jut eszembe) mappát és odalinkeli A helyről az xy mappát. Így meg tudom csinálni, hogy a B mappa xy mappájába pakolhatok mappákat, ami nem fog megjelenni A mappa xy mappájába. Ami viszont igen jó, hogyha valamit belerakok az A mappa xy mappájába, akkor az egyből megjelenik B\xy\AClone helyen.

    Hátránya:

    azt akartam, hogy egy helyen, EGY SZINTEN legyen az összes adat, de úgy A minden egyes almappában lévő almappájára kéne parancssort írni, ami azért nem jó, mert ha újat másolok be A-ra, akkor arra megint meg kell írni, így viszont automatikusan frissül a linkelt helyen.

    Másik hátrány, hogy az A mappa összes almappájára mindenképp kell egyenként írni egy parancssort (persze ezt majd automatizálva megoldom, meg ezt csak egyszer kell megcsinálni, mert A mappa igen ritkán változik egyes szint mélységen.)

    Kicsit bonyolultnak tűnhet, de amúgy nem az szerintem. Köszi a segítségeket. A szoftver, ami meg ezt tudja szerintem nem nagyon létezik, úgyhogy marad a jó öreg parancssor. :)

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák