Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #34854 üzenetére

    No' volt végre volt időm foglalkozni vele. Tehát, az a helyzet, hogy van az OS-ben egy funkció, a RegisterHotkey és az AHK ezt használja alapból, kivéve, ha külön megkérjük rá, hogy ne tegye (ill. bizonyos körülmények között is ez a helyzet), hanem a hook-oljon. A RegisterHotkey használatával az a baj, hogy ezt bizonyos játékok (ill. események) megkerülik/letiltják/működésképtelenné teszik és így nem jutnak érvényre az ezen keresztül beállított hotkey-ek, és a VGA vezérlőprogramja is ezt használja valószínűleg. A megoldás az, hogy azokat a hotkey-eket, amelyeknek ilyenkor is működnie kell, hook-oltatva állítjuk be, azaz $ prefixet adunk neki, vagy az egész scriptet ilyenné tesszük a #InstallKeybdHook használatával. Aztán az így detektált hotkey-jel küldünk a VGA programjának egy általa figyelt kombinációt, de ebben az irányban nem mentem tovább, mert időközben megtaláltam a VGA vezérlőprogramját parancssorból profilváltásra utasító parancsot is:
    cli.exe Start Load profilename="Profile Name". Ám mint kiderült, probléma még, hogy a VGA, vagy a drivere egyáltalán nem reagál a hotkey-en, vagy parancsorban kiadott profilváltási utasításra akkor, amikor olyasmit csinál, mint pl. az asztal újrarajzolása mondjuk egy felbontásváltás után, a játékból kilépéskor. Ezt az állapotot egyelőre sajnos nem tudom, hogyan lehetne detektálni (de valószínűleg nem is lehet, ill. nem érné meg számomra a befektetett munkát), így annyit mindenképpen várni kell ilyenkor, ameddig ezt a műveletet befejezi, és csak utána lehet érdemben utasítani, ezért van egy 3 másodperces várakozás beiktatva.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák