Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz captain81 #19796 üzenetére

    A csatlakozás állapota alatt mit értesz? Ha sima TCP/IP, és esetleg DHCP-vel (automatikus címkéréssel) akkor ezt magától kellene csinálnia (ha nem teszi, akkor a hálókártya, vagy a drivere szar). PPPoE-re ezt csak úgy tudod megoldani, ha valami figyeli, hogy internetelérés is van-e. Ezt pl. egy dyndns.org klienssel meg tudod tenni: az le tud futtatni egy programot, ha nem találja a "külső" IP-t. Ez a lefuttatandó program pedig annyit kell csináljon, hogy lebontja a PPPoE-t, majd újracsatlakoztatja. Ezt egy batch-ből is meg lehet csinálni, viszont a dyndns kliens csak exe-t tud indítani (legalábbis, amit én használok), ezért kell a .bat-ból exe-t csinálni, és úgy megadni neki. Erre én XP-n találtam megoldást, és a fentiek alapján működik is az egész, de nem tudom, hogy 64 bit-es Win7 alatt működik-e, mert csak 32 bit-es a .bat to .exe "konverter" progi, ha jól emlékszem.

    A másik lehetőség egy megfelelő router beszerzése, amelynek a firmware tud ilyet, vagy legalábbis lehet okosítani a firmware-ét olyanra, ami tud.

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák