Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    tud valaki egy jó képnézegető progit, ami hasonló az Acdsee-hez, tehát
    van külön böngésző nézete, ahol lehetőleg állíthatóan kicsi a keret (kevesebb holttér)
    1. itt csoportosan kijelölhetők képek átnevezésre
    2. csoportos átméretezésre (opcionálisan új névvel is tud menteni, nem csak felülírni mint az xnview)
    3. csoportos konvertálás ugyanez (pl. bmp-->jpg)
    4. ezek a funkciók kipakolhatók ikonként a menüsorba (nem kell keresgélni a menük alján)
    5. Teljes nézetben görgetővel lehet lépkedni a következő képre
    6 duplaklikkel vált böngésző nézet (ikonok) és teljes nézet (1 kép/menük látszanak) közt
    7. (na jó, ezt úgy sem tudja semmi: B/J és J/B egérgombbal vált full sreen-re és vissza)
    (nagyjából ezeket kellene tudnia, képek nézegetése/kiválasztása, küldéshez átnevezése, átkonvertálása, átméretezése képszerkesztésre ott a PS)

    - Az acdsee nagy, lassú és tohonya és nem lehet kikapcsolni, hogy ne gyűjtsön mindent adatbázisba
    - az xnview nem tud csoportosan átméretezni és új névvel menteni (pl resize of...) ez gyors mailküldésnél kell
    - emellett minden beállítást (pl. plusz ikonok a fejlécen) 3-4 újraindítás után elfelejt (pedig úgy van beállítva, hogy ini fájlba ment, nem registrybe)
    - az infranview szóba sem jöhet...

    a Lightroom ezeket tudja? én eddig acdsee-vel keresgéltem a képek közt és abból húztam át PS-ba.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák