Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Druid

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kéne egy kis segítség. Laptopot szeretnék vásárolni kb május elején.
    100-150 ezer forint értékben, de ha nagyon muszáj, kicsit fölé tudok menni.
    Elsősorban játékra használnám, főként körökre osztott stretégia, pl. HoMM sorozat, Eador Masters of the Broken World és esetleg egy kis Shadowrun returns és AoW (Shadow Magic, de az AoW 3-mal is szeretném megpróbálni), 1280x768-as felbontáson, meg utazás közben videonézésre.
    A kijelző felbontása nem gond, ha nem nagyobb a fent említettnél, mérete 15" és felette, a mattot preferálom, mert nagyon dicsérik, de nem halok bele, hogyha fényes :) .
    Notebook tömege nem igazán fontos, de nem gond, ha 10 kg alatti.
    Operációs rendszer nélkül vagy Linux-szal.
    Tárhely kb 500 Gb HDD és 8 Gb SSD is jó lenne, 4-8 Gb RAM, az optikai meghajtót nem igazán használnám, így feleslegesnek tartom.

    Lehetőleg minél hosszabb akkumulátoros üzemidő, mert hosszú utakon is szeretném használni!
    Előre is köszi a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Druid

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kéne egy kis segítség. Laptopot szeretnék vásárolni.
    Fentebb már postoltam, de nem szedtem szépen sorba a dolgokat :B , gondolom ezért nem jött válasz :)
    , most orvosolnám a hibát:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    kb május elején.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100-150 ezer forint értékben, de ha nagyon muszáj, kicsit fölé tudok menni.

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Elsősorban játékra használnám, főként körökre osztott stretégia, pl. HoMM sorozat, Eador Masters of the Broken World és esetleg egy kis Shadowrun returns és AoW (Shadow Magic, de az AoW 3-mal is szeretném megpróbálni), 1280x768-as felbontáson, meg utazás közben videonézésre.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Lásd 3. pont

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Aranyközépút, ha létezik ebben a kategóriában, tudom ez nem jó válasz...
    Elég ha a fenti gámék futnak rajta, nem 1st person shooter vagy ilyesmi, nem lesz agyonhasználva, de nem szeretném ha lerohadna egy-két év alatt

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Lásd 10. pont.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    A kijelző felbontása nem gond, ha nem nagyobb a fent említettnél (1280x768), mérete 15" és felette, a mattot preferálom, mert nagyon dicsérik, de nem halok bele, hogyha fényes :) .

    (8) Notebook tömege?
    Notebook tömege nem igazán fontos, de nem gond, ha 10 kg alatti.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Operációs rendszer nélkül vagy Linux-szal.

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Tárhely kb 500 Gb HDD és 8 Gb SSD is jó lenne, 4-8 Gb RAM, az optikai meghajtót nem igazán használnám, így feleslegesnek tartom. Az SSD utólag beszerelve mennyi lenne?

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Lehetőleg minél hosszabb akkumulátoros üzemidő, mert hosszú utakon is szeretném használni!
    A kinézet nem gond lehet ronda mint a bűn...

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Lásd 3. pont

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Bóklásztam egy kicsit a neten, de nem futottam össze az igazival... egy I3 azért nem árt ha van benne.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Fontos a hosszú aksis üzemidő, és mivel az aksi hamar megadja magát az idővel inkább az új.

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák