Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam3

    aktív tag

    Helló!

    Kis segítséget szeretnék kérni. Ismerős szólt, hogy kéne szüleinek laptop, de fogalmam sincs milyen gépek vannak most a piacon.

    Szóval a "legjobb választás" kellene 100ezer körül egy 40 feletti házaspárnak.
    Egy integrált videókártyás bőven elég, a max megterhelés amit kapna az kb egy HD Youtube videó...
    CPU és RAM igény sem nagy, sztem a mai gépekkel nem lesz gond, hisz midnegyik kétmagos és min 2GB memória van benne.
    A képernyő mérete fontos, ne legyen kisebb 16"-nál.
    Tárhely sem kell sok, 120GB bőven elég.
    N-es wifi jólenne, most üzemeltem be egy Router-AP párost náluk, azok mind N-esek.
    Sokat néznek videókat, élő sportközvetítéseket neten, így jó lenne egy erősebb hangszóró.
    Emellett a hűtés jó lenne ha nem lenen hangos, mert előfordul, hogy egyikük már alszik és a másikuk még gépezik, ne ébressze fel.
    Emellett a mostani gépük váratlanul megadta magát, így nekik fontos lenne lehetőleg a minél hosszabb gari, itt akár lehet szó plusz költségről is.

    Talán egy hsz-be sikerült beírni minden infót ami én kaptam tőlük hogy milyet szeretnének és amit én gondoltam. Köszönöm a segítségeteket előre is.

    Ádám

  • adam3

    aktív tag

    Sziasztok!

    Karácsony után lecserélném a laptopom, ebben kérném a segítségetek.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2014. február
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    max. 250 ezer
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Gyors fordítás (java, C++, C#), emellett főleg irodai és kis játék
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen, 2-3 éves játékok (NFS, CoD) menjenek közepes részletességgel, 1920*1080 mellett
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Egyenlő
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Igen
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15" alatti mindenképp
    (8) Notebook tömege?
    3kg alatt
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    SSD legalább 128GB, memória legalább 4GB, optikai nem kell
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Dokkolhatóság jó lenne
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    HP Elitebook az álom
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Renew is jöhet

    Köszönöm.
    Ádám

  • adam3

    aktív tag

    Sziasztok,

    egy ismerősnek keresek laptopot max 250ezer körül. Főleg irodai alkalmazásokra kell, részéről csak a fekete szín és a 15.6-os kijelző a feltétel, de én nem engedném el az SSD-t sem. Sajnos egyáltalán nem követem mostanában a területet, így a támogatásotok szeretném kérni mi az ami jó ajánlat mostanában ennyiért.

Új hozzászólás Aktív témák