Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silvirenzo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Feleségemnek nézek laptopot, szinte semmi másra nem kell csak netezésre. Még nagyon videókat se nézne rajta mert van egy elég combos asztali gamergépem, ami ledtvre van kötve úgyh azon szoktunk filmeket/sorozatokat nézni.

    Erre a célra én maximum 75-85K-t szánok!

    Viszont amik fontosabbak lennének, de nem halunk bele, ha egyik másik nem teljesül:

    - Új legyen, használtat nem szeretne
    - megbízhatóság: bár tudom h szarból várat nem lehet építeni, de azért jó lenne ha 3 évet kihúzna a laptop, és nem úgy ahogy évekkel ezelőtt az egyik MSI-nk, amire hiába volt 2 év garancia 3szor volt szervízbe jó lassúak voltak, ezáltal 1 évet szinte nem is volt általunk használva. Tehát inkább az a fontosabb h ne kelljen igénybe venni a garanciát, de azért jó ha ott van mentsvárként.
    -billentyűzet, touchpad halk legyen
    - 720p-s youtube videókat azért vigye akadozás nélkül
    -14-15col
    -súlya legyen pici, de ez már tényleg majdnem lényegtelen
    -jó aksi

    Mielőtt bárki kérdezné, h miért nem tablet? Azért mert nem szereti az érintőképernyős dolgokat használni.

    Amiket kinéztem, egy netbook, amit a másik forumban ajánlottak másoknak

    [link]

    A másik pedig ezek a notebookok:
    [link]

    [link]

    Ezt mind úgy h nem vagyok valami nagy hozzáértő!

    Szerintetek melyik a jobb a célra és a keretek között a netbook vagy a notebookok valamelyike?

    Esetleg totál rossz úton járok és teljesen más márkát kellen választanom?
    Kérlek segítsetek ha tudtok! Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Tikakukac #52123 üzenetére

    "legalábbis ha tényleg kell súly stb."

    Ezért írtam h ezek azért rendesen kompromisszumképesek. Akár mindegyiknélkül is lehet csak jó lenne ha legalább egy kettő teljesülne belőlük viszont, ha nem az se nagy gond.
    A keret viszont fix!

    Fogjátok fel úgy mintha házifeladat lenne, aminek a feltételei a következők: 70-85K, netbook vagy notebook és új legyen, csak ezektől nem lehet eltérni! Gyerekek hozzátok ki a legjobbat, ebből következő órán találkozunk:D a végére kicsit elragadtattam magam, csak már mintha hallottam volna a tanár hangját:D

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Tikakukac #52133 üzenetére

    Na utána olvastam a business laptopoknak ezen az oldalon [link]amit ajánlotattok már többeknek, és rendesen rábeszéltél h inkább azt vegyek használtan sem mint új gagyi laptopot. És rá tudtam beszélni a feleségemet is h jobban jár így!
    Tehát már biztos h használt business laptopot veszek a feleségemnek.
    Tudtok segíten abban h melyiket vegyem? Mert néztem 80K-ért de az túl nagy teljesítményű az igényeihez!

    olyan kéne ami:

    -még lejátsza a 720p-s youtube videókat akadás nélkül
    -aksi bírja minimum 2-4órát, de pl. nem tudom mit takar az h :"Akkumulátor 6 cellás 5800 mAh", mert valamelyikhez csak ennyit írnak. Annyi fogalmam van h egy 4cellásnál jobb a 6 és a 6nál a 8, de nem tudom az üzemidejüket h melyiknél mennyire lehet számítani
    - tárhely egyáltalán nem fontos
    - továbbra is a bill touchpad legyen halk
    -14col
    -súly jó lenne, ha minél könnyebb lenne, de mostmár azt mondja h nem is lényeges:D azért leírtam!
    -garancia már nem fontos eléggé meggyőztek a használt üzleti laptopok megbízhatóságáról, azért annyit kérdeznék h elvárható tőlük h még 3 évig üzemelnek?

    Amiket kinéztem neki:

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    Leginkább a Fuji felé hajlok mert DDR3-as memória (bár lehet h ki se használná, mivel maximum windows 7-et használna, de jobban szereti az XP-t, nem tudom mennyire elérhetőek XPs driverek manapság...) és annak van a 6 cellás 5800 mAh aksija ami gondolom többet bír mint a többi!
    Jókat néztem ki neki? És ebben a boltban megrendelhetem, megbízhatóak(gondolom nem ajánlotáttok volna eddig)?
    Ha mégse elég neki ez a konfig, akkor légyszi ajánljatok jobbat/megfelelőbbet 85K-ig fel tudok menni. Ha pedig elég akkor HDD helyett inkább SSD-vel rendelném, h gyorsan bootoljon neki, meg gyorsan nyissa meg a dolgokat.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Dhampir #52149 üzenetére

    oké, de használtban nem találsz 2 éve garanciával laptopot ezen az oldalon(gondolom máshols se ezt nem tudom)! Itt meg adnak 6-12hó garit! Ami azért nem olyan rossz ha figyelembe vesszük a vételárat és h üzleti laptopokról van szó! És mondom volt nekünk MSInk 2 év garanciával hiába. Sokszor volt szervízbe, mire visszakaptuk hetek-hónapok elteltek, és tényleg kb 1 évet, ha használtuk a 2 éves garis időtartam alatt a többi időszakot szervízben töltötte hiába a sok garancia, ha rengeteg bosszúságot okoz közben a gép. Garancia meg azóta lejárt, rövid időn belül ismét elromlott most itt porosodik nálunk használhatatlanul... de, majd eladom alkatrészként 5-10K-ért ha kapok annyit érte. Utólag persze mi is hibásak vagyunk, mert jobban a sarkunkra kellett volna állnunk.

    Itt a fő kérdés, most nem a gari, hanem azok, amiket emellett kérdeztem, hogy ezek a gépek, amiket kinéztem/linkeltem jók-e a feleségemnek avagy sem, a kritériumoknak megfelelően, amiket megadtam? garancia mind1ikhez van!
    Illetve, h kb mennyi üzemidőt takarnak, azok a cellatípusok,ahol nem láttam feltüntetve azt?

    Ha pedig jobb gép kell akkor tudtok-e ajánlani jobb használtat 85K-ig?
    Ezekre sokkal jobban keresem a választ mint a garanciás dologra.

    MSI annak idején egyébként épp h kihúzta a 2 évet és kuka 150K volt újjonnan, 1 évet ténylegesen használva ha leosztom évekre elvileg 75Kba került de így h 1 évet használtuk 150K-t költöttünk egy laptopra/év!
    Most ha veszek használtan 40-58Kért 1-2 éven belül elszarodik akkor se bukok annyit vele.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz Dhampir #52152 üzenetére

    Köszönöm a segítsége(teke)t!

    Akkor a Fujit választom SSDvel, amit pedig linkeltél az inkább nekem lenne jó egy SSD-vel kiegészítve, ha egyszer rászánom magam!

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz xAtkAx #52173 üzenetére

    "Silvirenzo, nem pont ezekre gondoltam mert tudom, hogy nagyon durván kikészítik a gépeket, de azért gondolom low grafon még aztis elvinné, nem?: D"

    Ezt itt biztos h nekem szántad? mert értelmezni nem tudom néztem előzményt h beszélgettünk-e valamiről de nem, szerintem nem vetted észre h nem a te hozzászólásodra írtam:D

Új hozzászólás Aktív témák