Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gekkoXT

    senior tag

    Sziasztok! Melyik gyártó wifis klímája kompatibilis a google home/Alexa/IFTTT rendszerekkel?

  • gekkoXT

    senior tag

    Az utóbbi hetekben utánanéztem a klímák gyári wifis képességeinek. Sajnos nem gyűjtöttem ki a konkrét adatokat, hogy egy összefoglalót tudjak belőle csinálni, de a tapasztalataimat elmondom,

    A wifi vezérlés a gyártók 90%-nál atom gyerekcipőben jár. Ezt úgy kell érteni, hogy mondják, hogy tudja, van is alkalmazás, de siralmas a működés, nem megbízható, elavult az app, nem frissítik, vagy atom rossz a support, esetleg mindez egyben.

    Vannak gyártók, akik ugyan azt az appot használják, max átnevezve, és ugyan olyan szar állapotban, vagy csak alap tudással.

    Rengetegnél vannak random hibák, akár olyan is, hogy csak wifi hálózaton érhető el a klíma távolról, mobilneten nem. Hogy mi?

    Persze van, amelyiknél a saját appal megfelelően működik a vezérlés, de nem integrálható további rendszerekb (Google, Alexa). Ilyen pl a Sinclair, amit egy klímás mutatott élőben és üzembiztosan működött. Ezeknél minden azonnal megy, pont ahogy elvárná az ember. Wifi erősség, saját app és folyamatos fejlesztése, integráció nagy rendszerekbe, integráció saját rendszerükbe (pl LG ThinQ, ami a saját tévéjükön is integráltan megy)
    Általánosságban elmondható, hogy teljesen lemaradtak az okosotthon rendszerekbe való integráció lehetőségével. Google Home, Appe, vagy Alexa. Akad, ami ezekkel nem megy, de ügyeskedve integrálható Opehab, vagy Home Assistant alá, ami azért komlyabb rendszert és gateway-t vagy házi szervert feltételez.

    Akik általánosságban korrekten csinálják ezt és dobozból kivéve máris működik, az a Samsung, LG, Panasonic (bár ez utóbbinak viszont a saját appját szidják sokan)

    Nem teljes körű persze a felmérésem, biztos van, ami működik, de nem szerepel, nyugodtan ki lehet egészíteni.
    Mideát is sokan ajánlják, megkérdeztem a magyar forgalmazót, hogy tudja-e a google home integrációt, és válaszként csak annyit kaptam, hogy jelenleg nem alkalmasak erre a készülékek.
    Szóval átlagos márkáknál biztosan nem vennék wifi-s modellt, hanem inkább abból a pénzből egy külső gyártó vezérlőjét venném, pl sensibo, vagy broadlink,... Amik viszont az alap app vezérlésen kívül készséggel integrálhatók bármilyen okosotthon rendszerbe is.

    Szóval szerintem kissé felháborító, hogy wifi funkció címén mit akarnak lenyomni a vásárlók torkán. Klaszikusan az a tech stratégia látható a klíma gyártóknák, hogy csak csepegtetik a modernizálást és hosszú évekkel lemaradva, a lépéseket szépen betartva próbálják lassítani a fejlesztést és kisajtolni a meglévő típusokból az összes pénzt még. Persze ez egy csomó gyártónál nem így van, csak azok európában nincsenek is jelen. Szóval, a filléres wifi funkciót csak extra pénzért kínálják, de a fejlesztést már nem teszik mögé. De tényleg. Csomó alkalmazás hosszú ideje nem frissült. De láttam félmilliós Daikin klímát is, amiről a felhasználó azt írta, a routerhez nem akart sehogy sem csatlakozni, és külön kellett egy másik routert beüzemelnie, és azzal sikerült nagynehezen.

    Nekem meglepő volt ez, hiszen a csapból is az okosotthon rendszerek folynak és számos területen látni barmi jó megoldásokat és fejlesztéseket, pl kazánok, világítás, konnektorok vezérlése, mosógép,...

    Szóval szerintem a gyártók úgy vannak vele, hogy jó az úgy, majd a 2022-es vagy későbbi sorozatoknál megoldják addig nem foglalkoznak ezzel komolyabban. Pedig alapvetően azon túl, hogy hűt fűt párátlanít egy klíma, túl sok újat nem lehet mutatni.

    [ Szerkesztve ]

  • gekkoXT

    senior tag

    válasz gyvince #38656 üzenetére

    Emag-nál a jelentős árkülönbségek abból fakadnak, hogy saját forgalmazású cuccaiknál szürkeimportosak a klímák, nem magyar fő forgalmazótól vannak. Ezért kevesebb is a garancia rájuk.
    Plusz ami nagyon fontos, ha weben veszel klímát és nem klímás cégtől, akivel fel is szerelteted, hanem mondjuk emag-ról, akkor első lépésként kiküldenek neked egy nyilatkozatot, amit ki kell tölteni és visszaküldeni, addig nem is postázzák!!
    A lényeg, hogy a klímavédelmi hatóság honlapján regisztrált céggel lehet csak felszereltetni weben vásárolt klímát, hogy ne legyen trükközés, meg béna beszerelésből fakadó környezetszennyezés a gázzal.
    Szóval ezeket figyelembe kell venni.


    Én emiatt még időben visszamondtam a vásárlást tőlük.

    [ Szerkesztve ]

  • gekkoXT

    senior tag

    válasz luciferk #38761 üzenetére

    A szellőztető mód az ablakoknál nem a bukó mód, hanem ha kissé átlósan áll a kilincs akkor engedi az egyik sarkát az ablaknak kicsit nyílni már, de csak épp hogy résnyire.

Új hozzászólás Aktív témák