Új hozzászólás Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    Pár hőfok mérés ebben a nagy melegben.
    Szereplők: SilverStone RL01, i3-2100, TX3 + HD4850

    Gyári 1 db 12-es ventivel (első pozíció)

    Cpu 9-es Coolink FAN és a gyári első FAN is MAX-on: LEVEL 10
    HDD: 33 fok, CPU: 45 fok, MB: 45 fok, VGA: 55 fok

    Összesen 5 db ventivel + cpu FAN (Coolink 9cm)

    - gyári első 12-es
    - alul 12-es Arctic Cooling F12
    - felül 2 db 14-es Thermalright TY-140 PWM
    (jó kis ventik, mert 12-es helyre is beépíthetőek:)
    - hátul 1 db Coolink Swif

    Minden venti LEVEL 3 !!!
    HDD: 31 fok, CPU: 38 fok, MB: 39 fok, VGA 48 fok

    MInden venti maxon, LEVEL 10:
    HDD: 30 fok, CPU: 37 fok, MB: 38 fok, VGA: 49 fok

    Konklúzió? A legfontosabb szerintem, hogy a mérések is bizonyítják, egy venti nem elég egy gamer gépbe. Amint több ventilátor került a házba, a hőmérsékletek 6-7 fokot csökkentek. Még a HDD hőfoka is csökkent, pedig ott gyárilag is ott volt a venti. Valszeg az alsótól kapott plusz hűtést, vagy a felső és hátsó ventik húznak ki több levegőt a házból, így elöl a HDD ventinél is több jön be, mint sem a SilverStone gyári venti be tudna tolni.

    Ami engem meglepett, az az, hogy nem szükséges a ventiket maxon járatni, nem sokat javult a hűtés, 1-2 fokot csak. A VGA még melegebb is lett, de ezt vmi technikai malőr gondolom:) Lehet annak a tesztnek nem adtam elég időt, hogy üzemi szintre melegedjen a GPU.

    Szóval összességében nem kell szerintem más, 2-3-4 db plusz venti a házba, akár csendesebbre, elviselhetőbbre leszabályozva és máris tettünk vmit annak érdekében, hogy az alkatrészeink jobban érezzék magukat, stabilabb legyen a gép még nyári nagy melegben is, ne adj Isten hosszabbodjon vmit az alkatrészek élettartama.

    * A hőfokok teljes CPU, HDD és VGA terhelés alatt értendőek!

    Rövid videó a szösszenetről: sk-link

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák