Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kbali

    nagyúr

    válasz st81 #783 üzenetére

    Szia! Ezek közül az Asus, Sony, Garmin biztosan ajánlható.
    Általában nyár elején jönnek az akciók, asszem a Sony most 50 körül (alatt valamivel) kapható Media Marktban.
    Esetleg Mio Moov készülékek, vagy c520-ast ajánlanék.

  • Petester

    senior tag

    válasz st81 #783 üzenetére

    Nekem Sony van. Nem mondom, hogy rossz, de nem is ajánlanám. Áprilisban jelentette be a Sony, hogy kivonul a GPS piacról és fokozatosan szünteti meg a meglévő termékeinek supportját. Elméletileg 2011-ig ez biztosított lesz, de a mai "leszarjukafogysztót" világban bármi lehet...
    A másik gond Sonyval, hogy Navteq térképet használ és a frissítés elméletileg fizetős lesz, és csak a teljes Eu-s csomaggal lehet a magyar térképet is frissíteni.
    Azonban ha csak az eszközt nézzük, minőségi a ketyere, minden jó, csak a proci gyenge (300 MHz-es a 73T esetében) a Navigon szoftverhez. De a navigáláshoz kevés a jó hardver, a szoft dönti el a használhatóságot. Vannak akik szidják, de én szeretem.
    A másik, ami egyeseknek hátrány lehet, de ez a Navigon szoftvert használó kütyük sajátja, hogy nem lehet koordinátákat megadni neki célnak, csak pontos címet... Vagy a térképen rá lehet bökni egy pontra, így ez kikerülhető, de ehhez kellhet egy papír-gps is leegyszerűsíteni a dolgot... :P

    A Garmin szintén Navteq térképet használ, itt szintén pénzes a térképfrissítés, de van külön SD kártyán TopMap Magyarország térkép, ami ingyenesen frissíthető. És szerintem ez a Garmin egyik nagyon jó aduásza és ehhez még minőségi eszközt is kínál. A menü végletekig leegyszerűsített, így egy műszaki analfabéta is hamar megtanulhatja kezelni. :)

    Altinát nem ismerem...

    [ Szerkesztve ]

    (ó\_!_/ó)

Új hozzászólás Aktív témák