Új hozzászólás Aktív témák

  • Petester

    senior tag

    válasz runner 125 #1671 üzenetére

    "..csak nem IGO alapú térképpel adják őket."
    Ez így ebben a formában nem teljesen igaz.
    A Garminok itthon megkapják külön kártyán a Naviguide Magyarország térképet is. Ez viszont ugyan az, mint ami az Igo-ban van, hisz a Garmin szerződött a Top-Map Kft-vel. Így válik itthon TMC képessé is a Garmin.
    Ha meg azt nézzük, hogy a Navteq térképek nyugaton jobbak, mint a Tele-Atlas, akkor térkép ügyben (is) hatalmas "forja" van a Garminnak. És a Naviguide frissítés ingyenes, csak a Navteq frissítésért kell a későbbiekben fizetni.
    Ha szürke importos a Garmin, akkor olcsóbb. Ezek a csomagok nem tartalmazzák a Naviguide térképet, így nem is kompatibilisek a hazai TMC adással. Ez persze lehet nem így van, abban a boltban mondták, ahol majdnem megvettem a navit Naviguide kártya nélkül.
    Öregemnek lett véve a Garmin (mellesleg én is Igot használok), épp ezért volt fontos, hogy ne legyen benne az Igós "csicsa", minél egyszerűbb, annál jobb. És ez be is jött. 20 perc nyomkodás után az Öreg felhördült. "Ez hülyének néz? Ez pofon egyszerű..." :)
    Mindezek ellenére én maradok az Igonál, vannak olyan funkciók, amik hiányoznának a Garminból, ha arra váltanék.

    [ Szerkesztve ]

    (ó\_!_/ó)

Új hozzászólás Aktív témák