Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebixxx

    tag

    Üdv!

    Azon gondolkozom, hogy veszek egy új egeret, de nem tudom, hogy megérné-e valóban mármint működés vagy pontosság szempontjából...

    Jelenleg egy Logitech VX revoltution-t használok kb. 7-8 éve!
    Az egér tökéletesen működik, pedig a 7-8 év alatt rengeteget használtam rendesen igénybe lett véve, de semmi baja a kül csínt leszámítva, de korához képest még így is jó állapotban van..

    Viszont az újdonság varázsa picit csábít és gondoltam nyugdíjba küldöm, de nem tudom azon kívül, hogy egy szebb/újabb egeret veszek lesz-e valami változás a gyorsaságát/pontosságát tekintve, mert ha csak a külső változik esetleg 1-2 gombbal lesz csak több akkor lehet nem ér annyit a csere..

    1-2 adat :

    Keret : 20-25K

    Ahogy fogom az egeret : fingertip grip / Churchill-style

    Új egérben gondolkozok, felhasználás főként játékra azon belül minden evő vagyok lehet fps, stratégia vagy bármi..

    Elvárások csak annyi, hogy jobb legyen a mostaninál minden szempontból és szintén vezeték nélküli.

    Amúgy van egy kiszemelt a Logitech G602 szerintetek jó féle, megéri leváltani erre a mostanit?

    Úgy nézem, hogy a mostani és a Logitech G602 között azért eltérnek a méretek nem tudom mennyivel lehet másabb a fogása vagy nagyobb maga az egér a súlyuk kb. ugyan annyi.

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    Udv!

    Le szeretnem valtani az egeremet, kb. 8 eve megvan egy Logitech VX Revolution [link] Amugy durva, hogy 8 eve megvan es nem veszem eszre, hogy baja lenne es nagyon sokaig birjak az elemek.

    Ezt szeretnem levaltani egy hasonlo meretu egerre hasonlo tulajdonsagokkal mint pl a gombok szama meg a gorgo allithatosaga ( "gyors" gorgetes es "sima" gorgetes )

    1. Mennyi a keret? - Mondjuk legyen ilyen nagyon max 40k - ennyit csak abban az esetben fizetnek, ha tenyleg valami nagyon szuper eger es azt mondjatok, hogy nagyon megeri az arat, de az se baj, ha "csak" 20-30k vagy akar olcsobb. Szoval fizetek annyit amennyit kell csak legyen tenyleg jo es majd az emlitett tulajdonsagokkal rendelkezzen.

    2. Használtpiac, és / vagy eBay? - Uj

    3. Mire használnád az egeret? - Jatekra hasznalnam azon belul minden FPS (pl BF1 ) akar strategia most epp For Honor, szoval legyen eleg pontos, hogy ne legyen gond semmilyen jatekban sem.

    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? - Ujjbegyes fogás - fingertip grip (1-2-2 ) , kozepes meretu kezem van - de igazabol, ha a fent emlitett egeret, ha megnezitek akkor lehet nemi elkepzeles milyen eger kene meretre es formara.

    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 10es skalan mondjuk egy 7es

    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - Ha van olyan akkor legyen HALK a gombok nyomasa felteve ha van ilyen egyaltalan, igazabol ez lenne az a szempont ami miatt egeret vennek mert baratnom szerint hangos es zavarja, ha sokat/gyorsan kattintgatok :DDD ez mellet a fent emlitett eger tulajdonsagai legyenek meg es ugye vezetek nelkuli.

    Jelenleg az asztalom van siman (butorlap feleseg ) eger pad nelkul, de azt is tervezek majd venni, bar gondolom egy jobb eger "barmilyen" feluleten jol mukodik.

    Elore is koszonom a tippeket!

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    válasz e-newsee #63395 üzenetére

    Udv!

    Sajnos lehetosegem nincs megnezni/kiprobalni az egereket eloben igy kepek es masok tapasztalataira tudok tamaszkodni... :(

    Atneztem az ajanlott egerek listajat es 3 van ami szimpatikusnak tunik formara, ezek lennenek(szimpatia szerinti sorrendben irom) :

    1.
    Logitech G403 Prodigy Wireless - Ennek az ara a legmagasabb, de formara ez jon be a legjobban es eleg kozel allhat a mostanihoz forma ugyileg legalabbis, meg azt olvasni, hogy tenyleg komoly darab.

    2.
    Logitech MX Master Wireless Mouse - Ennek eleg barati az ara es tetszik az oldalan levo gorgo is, hasznosnak tunik.

    3.
    Logitech g602 - Ez van az utolso helyen a 3 kozul nalam megpedig az miatt, hogy a gorgot nem lehet "free scroll" modba rakni vagy mi a neve, de dizajnra viszont elso helyen all, bar az annyira nem is erdekel nem nezegetem hanem hasznalom... A free scrollrol amugy letudok mondani, ha arrol van szo, de jo dolognak tartom neha jol tud jonni.. :)

    A fo ok amiert uj egeret szeretnek venni az a gombok halksaga. Egyaltalan letezik olyan eger ami halk vagy ne is keressek mert nincs olyan? Az a baj, hogy mikor este van full csend, akkor elegge hangos tud lenni az eger kattingatas foleg, ha sokat/gyorsan kattintgatok es asszony nem nagyon szereti( gep mellett fekszik kb 1.5 meterrel).

    A fent levo egerekrol tudna valaki tapasztalatbol irni, hogy mennyire hangos a klikkeles vagy, hogy a 3 eger kozul melyik a leghalkabb?
    Megneztem youtubeon is a fenti egereket, de ugy tunt ott, hogy kb ugyan olyan hangosak ezert kerdezem, hogy letezik-e egyaltalan ugymond viszonylag halk eger... Mondjuk furcsa lenne, ha nem letezne mert gondolom biztos van ezzel problemaja masnak is rajtam kivul.. :)

    Elore is koszonom a segitseget!

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    Köszönöm a válaszokat! Akkor az Mx master(mert hangos)és a g602(mert nehézkes lenyomni a középső gombot ami a jelenlegi játéknál amivel játszom nem túl előnyös)kilőve maradt a g403 prodigy wireless a 3 közül... Arról esetleg tud valaki nyilatkozni? Hihetetlen azért hogy 20-30 ezres egereknel nem figyelnek ilyenekre pedig szerintem alapnak kene lennie... További tippeket szívesen fogadok, ha van ötlet..

    Köszöntem ismét!

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    válasz ribizly #63413 üzenetére

    Szerintem en is siman megtudom szokni, hogy az oldalso gombot hasznalom a kozepso helyett...
    Amugy a gombok bal/jobb legfokepp milyen hangosak ennel a g403-nal?

    Amugy raneztem arra a Logitech M330-ra megfelelne formara is meretre is es azzal is megbaratkoznek, hogy csak 3 gombja van, de mivel azt irod a szenzora nem jo akkor sajnos igy az se jon kepbe mert azert egy olyan egeret szeretnek ami jo fele gamelesre FPS-re is meg minden mas jatekban is egyarant..

    Tehat akkor "gamer" eger es a halksag nem fer meg egymas mellett? Mert akkor nem keresek tovabb, rakerestem mar tobb helyen is, hogy halk/silent eger, de amiket kidob az mind ilyen par ezer forintos egerek max 10k azert meg gondolom nem kapni tenyleg jo minosegu pontos egeret... Ha felesleges keresni akkor inkabb lehet nem is veszek egeret hanem marad a 8 eve mukodo "Logitech VX revoltution" egerem vagy veszek akkor egy g403-at az ujdonsag varazsa miatt neha mar megfordult a fejemben, hogy le cserelnem, de annyira nem eletbe vago csak most epp baratnom ultette bele a bogarat a fulembe es ez egy jo urugy lett volna a cserere mert amugy ki nem allhatja, ha valamit veszek a gephez... :DDD

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    válasz ribizly #63433 üzenetére

    Ja nem allt szandekomban osszehasonlitani a 2 egeret biztos vagyok benne, hogy a g403 sokkal jobb a mostanimnal... :K
    Ugy ertettem, hogy, ha nincs normalis halk eger akkor marad a mostani vagy most, hogy mar eger vasarlason gondolkoztam megveszem ezt a g403-at...

    Amugy neked miota van meg? Mert eleg draga ahhoz, hogy ne birjon ki par evet azert.. Nem tudom mennyit birnak a mostani egerek, de az enyem 8 eve birja ami szerintem brutalis teljesitmeny.. :K

    Irtad, hogy a click hangjan modding aran lehet segiteni... ( masik kapcsolo, kapcsolo modding stb) ki tudnad fejteni picit bovebben ez mibol all es hogyan lehet veghez vinni? Gondolom ezek a muveletek garancia vesztessel jarnak ami egy ilyen draga es vadi uj egernel nem biztos, hogy okos lepes lenne... A moddolas kozben amugy eltudom rontani az egeret vagy milyen kockazattal jar? Mert, ha a siker biztos es nem tehetek kart benne akkor talan meg a garancia vesztest is bevallalnam.. :)

    Koszontem! :)

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    Latom azert nem vagyok egyedul azzal, hogy halk egeret szeretnek biztos vannak meg sokkal tobben is...
    Ezert nem is ertem, hogy miert nem csinalnak akar halk gamer egereket... :U
    Valaki meg azt irta nekem itt, hogy nincs ra igeny a "gamerek" koreben meg, hogy a technika is ugymond akadaly, hat eleg nehez elhinni, hogy, ha akarnak nem tudnak megoldani( hisz normal emberek is megoldjak pont a gyartok/fejlesztok ne tudnak) es, hogy nincs ra igeny.. Na mind1 erdekes, hogy ugy kell buheralni az egereket, hogy ne legyen hangos stb...

    Na kozben ugy nezki, hogy meg is megtudom nezni eloben a g403-at meg akar tobb fajta egeret is csak eddig Amazonrol rendeltem kb. mindent mert a varos ahol elek (Dublin) nem igazan tudok pc boltokat(na meg kenyelmesebb is volt netrol rendelni meg olyan cuccokat rendeltem amit nem kell eloben latni/kiprobalni), de egy muszaki bolt ahol van tv, hangcucc stb. beugrott ma, hogy hatha... ra is mentem a honlapjukra es rakerestem a g403-ra arulnak is olyat, ugyh hetfon bemegyek viszem az egerem is es, ha van raktaron ossze is hasonlitom az enyemmel + meg megnezek parat, ha van ra lehetoseg, majd leirom, hogy milyennek talalom hangra pl az enyemhez kepest es, hogy megvettem-e stb... :DD

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    Na hosszas gondolkodas utan berendeltem egy Logitech g403 wireless egeret egy CM Storm Swift-RX Medium eger pad tarsasagaban... Kivancsi vagyok, hogy en mint mezei jatekos eszre veszem-e a kulonbseget a 8 eves Logitech VX revoltution + asztal ( butorlap ) kombo kozott... :)

    Csutortokon itt van elvileg, mar alig varom.... :DD

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    válasz ribizly #63513 üzenetére

    Amugy neked miota van meg a g403? Birja a strapat, azota is tokeletesen mukodik? Be lehet olyat allitani, hogy mondjuk az egyik oldalso gombot, ha megnyomom az olyan legyen mintha a bal+jobb klikk lenne lenyomva egyszerre? :) Vagy megis mennyire lehet ilyen teren varialni a gombokat? Igaz nemsokara megtudom en is csak kicsit kivancsi vagyok.. :))

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

  • sebixxx

    tag

    Udv!

    2 napja megerkezett a Logitech g403 wireless egerem...

    Egy kis beszamolo a tapasztalataimrol - Nagyon jo tapintasa van a gombokat szerintem megfelelo erovel kell lenyomni, talan a kozepso lehetne picit konnyebb, de ugyan olyan mint az elozo egereme szoval nincs bajom vele.. Meretre picit megijedtem mikor kezbe fogtam az elozo egerem(Logitech VX revoltution) utan, de eleg konnyen megszoktam mar most es kenyelmesnek talalom kb ugyan ugy tudom fogni mint az elozot ( Ujjbegyes fogás - fingertip grip (1-2-2 ) , kozepes meretu kezem van ) , de szerintem tenyeres fogasra is jo aki ugy fogja nekem ugy nem jon be, de meretre szerintem jo arra is siman..
    Az, hogy milyen pontos oszinten szolva nem tudnam megallapitani az elozo egeremhez kepest sem, de mas erzetre az biztos, ahogy forgatom a kamerat pl lehet az allithato DPI miatt is van nem tudom, hogy mennyi volt az elozo egremmel, de most 2000dpi kornyeken hasznalom ezt es jonak tunik nekem.

    Kinezetre nekem nagyon bejon semmi csicsa csak letisztult forma, anyaga nekem kimondottan tetszik es jol van osszerakva szvsz. Olvastam a gorgorol, hogy lotyoghet valakinel nem tudom mennyire lotyoghet, de nekem nagyon minimalisan ami engem abszolut nem zavar.

    Vettem hozza egy CM Storm Swift-RX Medium egerpadot ami szinten az ajanloban volt, nagyon passzolnak tokeletesen siklik az eger, de persze ez masnal valtozo lehet kinek mi jon be.. :)

    Itt egy kep, hogy milyen egeret valtott meretbe csak, hogy ellehessen kepzelni.. Latszik, hogy meretre azert siman nagyobb mint az elozo, de kenyelmesen megtudom fogni.. :)

    Szerk. Lattam az ajanloban az van irva ehhez a g403-hoz, hogy - * Minden esetben javallott ~2000 DPI alatt maradni. Miert javallot 2000dpi alatt maradni? :)

    [ Szerkesztve ]

    I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

Új hozzászólás Aktív témák