Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zaied

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz mikk2000 #88089 üzenetére

    A linkelt oldalon 3,3V van írva, ami kb. meg is állja a helyét. Anno lemértem egy G PRO Wirelessbe a ajánlott 5V helyett tényleg csak ilyen 3,3V körüli érték megy rajta keresztül.

    Persze nem kizárt hogy mások is így csinálják, lehet ők jobb programokkal/algoritmusokkal dolgoznak.

    A probléma szerintem egyszerűbb. A kapcsoló belső részében, az érintkezőkön keletkezik egy oxid réteg és a 3,3V nem mindig megy már át rajta, tehát nem jut át információ. Elég lehetne sok esetben egy takarítás is, csak nem arra lett kitalálva a kapcsoló :)
    De olyan is van hogy eltörik vagy elhajlik belső rész és valamiért a páratartalom is befolyásoló tényező szokott lenni.

    Anno javítottam jó pár egeret én ezekre a tapasztalatokra alapozok.

    [ Szerkesztve ]

  • ferni

    őstag

    válasz mikk2000 #88089 üzenetére

    Az szép, írsz egy kisregényt a semmiről, tele full lényegtelen dolgokkal, miközben kajak ott volt a reddites linkben, ami a lényeg, még direkt oda is volt írva, hogy Problem :DD Az előtte lévő vitáról ne is beszéljünk.

    "Problem: The MX518 operated at 5v, 100mA. But newer integrated electronics tend to run at 3.3v, not 5v, and at much lower currents. In fact the reason some of these mice boast such long battery lives is because of their minuscule operating current. But this is below the wetting current of the Omron D2F switch. Well below it. Close enough that the mice work fine when brand new, or when operated in dry environments, but after a few months/years in a reasonably humid environment, the oxide layer that builds up is too thick for the circuit to actually register that the switch has been pressed, and the switch bounces."

    De reméljük, hogy Zaied ezt a részt lefordította neked így már érthető lesz.
    Mert rajtad kívül mindenkinek az volt eddig is, aki megnyitotta a reddit posztot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák