Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz dobragab #33459 üzenetére

    Ami ajánlott, abban asszem mind Omron D2F mikrokapcsolók vannak, amiknek a hangja nagyjából egységes.

    Nem csak azon mulik.

    RX1500-am gorgo mogotti kerek gombja joval halkabb, mint a ket fo gomb, pedig ugyanolyan kinai Omron van mindenhol.
    Annyi a kulonbseg, hogy a pici gomb sokkal konnyebben jar, mint az eger burkolatabol kialakitott merev fulek.

    Illetve a mostanaban elsodlegesen hasznalt kekfogu MX Revonal is megfigyeltem, amit a regebbieknel: idovel a bal ful sokat puhult, konnyebb lett lenyomni+nem kattan akkorat.
    Mig a kevesebbet hasznalt jobb ful nagyjabol ugyanolyan kemeny, mint uj koraban, pedig az osszes egerben egyszerre csereltem a kapcsolokat japanra.

    Probaltam valami hangeromero appal merni a gombokat, MX Revom bal gombjara valami 56dB-t irt, jobbra meg 59-et, 40dB kornyezeti zaj mellett.
    Meglepo modon a Revo oldalso ket gombjara 61dB jott ki, pedig azok szubjektive sokkal halkabbak, mint a ket fo gomb, mivel tompan puffannak, nincs olyan jellegzetes eles klikk hangjuk.

    RX1500 kinai kapcsoloira 62-63dB-t mutat, MS WMO Panasonicjaira meg 67-73dBt.
    Explorer Mouset nem mertem meg, abban is azok a hulye EVQ-P0 gombok vannak, mint a WMOban.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák