Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    A napokban nem bírtam magammal, és fel lett nyitva az MM730...a művelet oka az volt, hogy elkezdett zavarni a fő LK optikai kapcsolók számottevő pretravelje, és ki akartam őket cserélni japán omronra. Nálam okosabbak már tudják, hogy optikai switch egész más lábakkal van szerelve, mint a mechanikus, így ez a projekt bukott :) Viszont a problémámat sikerült megoldani...

    Szétszedéshez a két hátsó talpat kell óvatosan, műanyag szerszámmal eltávolítani, két csavart kivenni, elöl a patentokat óvatosan oldani. Belül egy lehelletvékony PCB-t látni, a külső, papír vastagságú héj tartásárt egy erősebb, teherviselő térhálós-merevítős szerkezet felel, lyuggatott alsórésszel - amin az egér látható alja igazából egy matrica. RGB-t két led, meg egy külön apró pcb/kontroller adja, ezeket lehetett volna törölni 2-3 gramm minuszért cserébe.

    A pretravel egyik oka, hogy a fő gombokban van egy minimális flex, illetve én úgy látom, hogy a klikket lenyomó talpra kéne még pár tizedmilliméter anyag. Végül némi precízen hajtogatott alufólia lett az egyébként teflon talpra extrán ragasztva, de nagyon vékony műanyag lenne az optimális. Érzetre sokkal jobb most, ennyi kellett. Kicsit most meg van feszítve alapból a switch, ilyen ez az LK sajna, nem az egér hibája.

    Mellékes, hogy szétszedés-összerakás után az oldalgomb bizonytalansága csökkent, illetve az oldalsó héj jobban illeszkedik, mint gyárilag. Valami olyasmi a szerkezete, mint az autóknál a csővázra húzott kasztni, vagy az építészetben a feszített tető...vannak redditen ilyen furkálós emberek, de ebbe nincs hova lyukat tenni :D

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák