Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz freelanced #67325 üzenetére

    Mondjuk gondolom egy-egy népszerűbb modell olyan szempontból előnyös, hogy ha nem válik be akkor viszonylag hamar túl lehetne adni rajta a népszerűsége miatt.
    Ha nem nyúltál hozzá, akkor igen, de eléggé nagy bukással tudod csak eladni (kivéve, ha valami nagyon nem kapható éppen). Ha megkented, akkor szerintem még nehezebb, mert a vevő vagy elhiszi, hogy jól kented meg, vagy helyből plusz munkával indít.

    A Tangerine esetén egyébként a hang miatt kell kenni, filmezni? Milyen filmet javasolsz hozzá?
    Főleg azért, mert lötyög a felsőrész. Régi TX filmet mondanék, de azt nem kapni már sajnos, az újat utálom, mert sokkal több idő beigazgatni és még úgy sem lesz jó, így talán Deskey?

    A másik kérdésem az lenne, hogy a teljes művelethez, tehát switch nyitás, kenés, stb. milyen eszközöket javasolnál, milyen kellékeket érdemes beszerezni, illetve honnan?
    Nyitáshoz nem árt jó minőségű nyitó, ha Kailh/NK Cream kapcsoló használata is tervben van a jövőben, akkor olyan legyen, hogy négy füles mellett két füles kapcsolókat is tudjon nyitni. Nekem ilyen van, ez jó, de ez eléggé drága (még valamivel olcsóbban vettem). Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor AliExpressen akad 4-5 dollárért is, azoknál jó kérdés, hogy jó-e, nézzél értékeléseket. Lehet 3D nyomtatni is, ha van hozzáférésed nyomtatóhoz.

    Kenéshez kell 0-s vagy 00-s ecset, bármelyik papírboltban akad, az a lényeg, hogy ne legyen túl nagy, és tartós legyen.

    Ha nem akarod túlbonyolítani, akkor kenőanyagként Krytox 205g0-t vegyél. Lineárisra a legjobb, míg taktilisnél kihagyod a taktilitásért felelős részek megkenését, rugóra is jó. Ha a rugók kenését felgyorsítanád bag lubinggal, akkor arra olaj kell, mint Krytox 104 vagy 105, vagy itt linkeltem egy alternatívát. Kenésről nézzél meg videókat, itt az a lényeg, hogy vékony filmréteget vigyél csak fel, ami nem is látszik, csak fény felé fordítva tűnik fel, hogy csillog a felület.

    Stabilizátorra sűrűbb állagú cucc jobb, mint szilikonzsír vagy 205g2 (ez utóbbi állagban tér el a 205g0-tól, de a drót végénél éppen az eltérő állag miatt jó ez és nem igazán a 205g0). Kenésről nézzél meg videókat.

    Ha van hozzáférésed 3D nyomtatóhoz, akkor nyomtass egy ilyet magadnak. Apróságnak tűnik, de kényelemben és megspórolt időben hatalmas a különbség ezzel vagy nélküle.

    Kapcsoló kiszedéséhrez felejtsd el a fémből hajtogatottat és az IC kiszedőt is, olcsón ilyen, ha pedig kellene a nehéztüzérség (ritkán előfordul), akkor Wuque vagy Kelowa switch puller.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák