Új hozzászólás Aktív témák

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz nuke7 #68047 üzenetére

    Igen az Outemu brown nekem nem volt rossz, de a taktilitás nem túl vad, ha a Cleart is kevésnek találod, de a pre-travel + éles hupli tetszik, akkor a dqdb által felsoroltakból azt hiszem a T1 és annak variánsai ilyenek. Ha meg bejön a clear, akkor megvan a megoldás :C

  • wrongduke

    aktív tag

    Sziasztok!

    A segítségetek szeretném kérni, két olyan billentyűzetet keresek ami szerintem nem létezik :D

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    a - 15 000 Ft
    b - 100 000 Ft

    2.Használt szóba jöhet?
    Igen

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    a - Genius LuxeMate i200 (lukszemét :DDD :DDD :DDD :DDD )
    Jó lenne olyan ami világít. Nem kéne USB lámpa...

    b - Logitech G213.
    Gombok külön színezhetősége érdekelne.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    a - Munkára, semmi játék.
    b - Játék és hétköznapi dolgok.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Igazából mindegy amilyen lesz.

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Nincs.

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    Mindkettőnek magyar.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    a - nem kell numpad, de F-sor, kurzor nyilak, INS, DEL, HOME...stb igen. Jobb CTRL fontosabb, mint a bal.
    b - "normál" méret, kell minden rá, de a multimédia nem fontos, kivéve a némítás és a hangerő szabályzás.

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    a - vezetékes, fehér háttérvilágítás (kapcsolhatóság opcionális), vagy szoftver nélkül állítható, nem szivárványozó, egyszínű valami. Ha nincs fehér, kék, piros, zöld a preferencia sorrend.
    Szélessége max 37 cm lehet, hogy beleférjen a laptop táskába.

    b - RGB, de szoftveresen állítható legyen a színe. W A S D környéke külön (gombonként, pl W-kék, E-piros...) színezhető, valamint ha megoldható, a többi gomb háttérvilágítása pedig lekapcsolható legyen. Ne csak ilyen régiókban mint pl. F-sor, numpad...stb. lekapcsolható.

    [ Szerkesztve ]

    "A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

  • nyunyu

    félisten

    válasz wrongduke #68052 üzenetére

    a) Numpad nélküli TKL méret belefér, mert az 35-36 centi széles.
    Kérdés, milyen magyar kiosztású háttérvilágításos TKLt kapsz 15k-ért.

    Redragon Kumara manapság 18-20-25k környékén mozog világítástól függően (egyszínű piros, fix szivárvány, RGB), ócóbb meg nem nagyon van.

    Itt lehet választani a mérsékelten openoffice kompatibilis Outemu Brown és az irodaház bontó Outemu Blue kapcsolókból, meg maga a billzet felépítése sem a hangerő mérséklését szolgálja.

    b) Ducky One 2 RGB, de abból a magyart nem szoktuk ajánlani a gyorsan kopó ABS kupakjai miatt.
    Német, angol kiviteleknek sokkal tartósabb kupakjai vannak.

    Itt többféle opció van: hangtompított MX Silent Red, nem tompított MX Red, Silver, taktilis MX Brown, ketyegős MX Blue
    Ezek jellemzően halkabb kapcsolók, mint az Outemuk, meg a Ducky felépítése sem cseng-bong annyira, mint a Redragoné.

    De ez kompromisszumos billzet, mivel halk, tartós, magyar feliratos háttérvilágításos billzet nem létezik, 200k-ért sem.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • micafighter

    nagyúr

    Sziasztok, rákerestem itt a topicban, úgy látom nem lett még említve, hátha érdekel valakit. Találtam a GMMK Pro-hoz FR4 plate-et: https://avxworks.com/products/gmmk-pro-fr4-plate?variant=40484156965060

    Van ISO és ANSI változat is. Nekem nem érkezett még meg így saját tapasztalatom még nincs vele, de úgy néz ki több problémát is megold azon túl, hogy FR4:
    - nagyobb hely van stabilizátoroknak, igy kompatibilis elvileg minden stabilizátorral.
    - Vannak flex kivágások, bár a GMMK Pro PCB-n ugye nincs flex kivágás, de azért valamennyit igy is segít gondolom.
    - Dobták a rengeteg csavart amit a GMMK Pro gyári plate-ek használnak, hogy ne legyen olyan merev
    - Dobták az oldalsó gasketeket is, hogy flexibilisebb legyen

    Találtam még hozzá ilyet is: https://stupidfish.design/products/gmmk-pro-case-and-plate-foam A high-end custom billentyüzeteket nem szokás telepakolni szivaccsal, de a GMMK Pro ugye azért nem az a kategória. Ez a szivacs az FR4 plate-el állitolag igen jó kis flexet tud adni a billentyüzetnek.

  • Per Degaton

    tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy régi Cougar 200k-m van, de ideje lenne lecserélni.
    Hasonló jó lenne, de mivel nem nagyon van normális ollós, ezért lehet ugrok egy nagyot felfelé és Logitech G915-ben gondolkodom. (Tudom, hogy ez sem kompromisszum-mentes, de egyszerűen nem találok olyan billentyűzetet ami mindenben megfelelne annak amit szeretnék, pedig magyar nyelv nem is kéne.)

    Az lenne a kérdésem, hogy gépelés érzetre melyik kapcsoló hasonlíthat jobban a 200k-ra, a Red, vagy a Brown? Sajnos kipróbálni nem tudom őket.

  • wrongduke

    aktív tag

    válasz nyunyu #68053 üzenetére

    Köszönöm! :R

    "A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

  • vzsryl

    nagyúr

    Sziasztok!

    A következő paraméterekkel mit tudnátok ajánlani?
    -mechanikus
    -TKL
    -RGB (erős fénnyel)
    -magyar kiosztás

    Extrák:
    -megbízhatóbb típus
    -viszonylag halkabb
    -esetleg nem kínai, bár ma már mi nem az...
    -nem kell extrém drága legyen

    A keret annyi, amennyiért utánam dobnak egy megfelelő klaviatúrát.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • Molydeus

    őstag

    válasz nyunyu #68053 üzenetére

    Annyira sokan jövünk igényként a halksággal, hogy már fel sem tűnik, ha valaki nem írja. :D

    Kérdés az lenne, hogy mindenképpen a kupakokon keresztül világítson, vagy elég ha köztük megvan a "hangulatfény".
    A másik, ami eszembe jutott, hogy ha egy zsebből menne a két keret, akkor lehetne más arányban felhasználni.

    M.

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz micafighter #68054 üzenetére

    A foamtól biztosan nem lesz több flex, maximum kevesebb, inkább a hangban segít. (Amúgy fish elég jó arc, csak javasolni tudom, ha tényleg van igényed a foamra.) Amúgy elég jól hangzanak a tervek, majd oszd meg a végeredményt is ha megérkezik :D

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Alan[HUN] #68059 üzenetére

    Mindenképp írok majd :K Ez az első custom billentyűzetem, így összehasonlítási alapom sajnos nincs (előtte Corsair K70 volt), de first impressions:

    - igen jól be volt csomagolva
    - komoly súlya van, szép a kidolgozás. ahhoz képest hogy customok között belépő szint, avatatlan szemnek minőségi érzetet kelt (gondolom épp ez volt a céljuk)
    - gyári gasketek közül nálam volt pár kilapult de adtak hozzá pluszt igy azokat cseréltem, maradt igy is sok tartalékba (rendeltem d65 gasketeket, azok állítólag jobbak)
    - GOAT stabilizátor csavaros (screw-in), gyárilag meg volt kenve rendesen
    - a stabilizátor alja nem volt "karmos" így nem kellett oldalcsípőzni
    - gyári kenéssel nem próbáltam a stabilizátorokat, igy arról nem tudok nyilatkozni. Kaptak super lubeot a fém-muanyag kontakthoz és krytox gpl205g0-át a műanyag-műanyag kontakthoz. A space és backspace stabilizátorokat sikerült nagyon jól belőni, viszont az ISO enter alatt nem akart egyik stabilizátor se rendesen működni. Kalih Box Jade kapcsoló a kprepublic dye sub PBT magyar (ISO) entert nem tudta teljesen visszatolni a stabilizátorral (stabilizátor nélkül semmi gond). Hiába cserélgettem a stabilizátort az enter és a backspace alatt, hiába tettem rá kevés kenőanyagot, hiába tettem rá sokat, hiába tisztítottam meg a stabilizátort teljesen, kenőanyag nélkül is megakadt az enter alatt visszafele úton. Ugyhogy az enter alatt jelenleg nincs stabilizátor, bár szerencsére napi használatban nem okoz nagy gondot. Ha ír az ember a Glorious supportnak akkor úgy olvastam küldenek valamilyen stabilizátorokat, de inkább rendeltem Everglide V2-őt. Space-el is kellett kicsit játszani, miután a műanyag-műanyag kontakt megfelelő mennyiségű krytoxot kapott, utána jó lett, kenés nélkül az is akadt néha visszafele úton.

    A foam az valóban nem volt egyértelmű. Fish irja a honlapján a GMMK Pro kapcsán, erre gondoltam az alatt, hogy a foam "flexet ad":

    However, I tried something I'll call semi-float mounting the board: I removed the bottom gaskets that attached to the case and removed the two internal standoffs, and let the PCB "float" on the case foam. I left the two side gaskets on the bottom, which support the PCB, and all the top gaskets. The case foam keeps enough upward pressure on the PCB/plate assembly that the points at which the plate is gasket mounted actually do NOT touch the bottom of the gasket area (without the gasket) under normal typing conditions and, at least in my opinion, leads to a less harsh typing experience. Doing this with 3mm, in my experience, adds flex back to the board

    [ Szerkesztve ]

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vzsryl #68057 üzenetére

    Ducky One 2 TKL, MX Silent Red kapcsolókkal? Ebből létezik magyar kiosztás ha jól tudom, de most nem nagyon találtam csak merlinhardvernél méregdrágán.

    A probléma áthidalható: Veszel egy német vagy angol kiosztást, meg egy ilyen magyar sapkakészletet:
    [link]

    (bár ebben az esetben tudnod kell, hogy jobb minőségű sapkákat cserélsz majd rosszabbra, de mivel minden magyar kiosztású, átvilágítós mechán hasonló minőségű, festett ABS kupakok vannak, így ilyen téren ez tökmindegy)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Per Degaton #68055 üzenetére

    Nem tudom mennyi tapasztalat van itt a topicban ezekkel a low profile kapcsolókkal, lehet emiatt nem fogsz tudni határozott válaszokat kapni. Valszeg mindkettő eléggé eltér azért, szóval kissé erőltetett két rossz összehasonlítási alap közül azt kérdezni, hogy melyik a kevésbé nem hasonló? De ha muszáj lenne valamit, akkor talán a barna taktilis kapcsoló, de mondom ne lepődj meg ha más lesz a gépelési élmény.

    Nekem volt 200K vagy 2-3 évig, családon belül azóta is használatban van. Szerintem pont ez volt az utolsó nem mecha billentyűzetem. Jó kis bill az, miért akarod lecserélni?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz micafighter #68060 üzenetére

    Azta, jó alaposan körbejártad akkor! Alapvetően a GMMK Pro-ról az a vélemény, hogy nem rossz, csak nagyon merve, viszont ezeken mindenféle modokkal lehet javítani. A stab akadást bindnak hívják angolul és a bűnrossz stabokra jellemző, az Everglide/Durock V2 sokkal jobb lesz majd, a Box Jade nem arról híres, hogy ne tudna feltolni egy stabilizált kupakot :DDD

    A fish idézetnél a lényeges rész amit a gasketekkel csinál, nem a foam adjha a flexet, hanem ha megcsináltad a modokat amiket ír, akkor a 3mm-es foammal lesz flex is, mert marad hely a pcb alatt és nem a foamon támaszkodik az egész. Viszont a tényleges flex onnan jön, hogy kivettem az alsó gasketeket (kivéve oldalt) emiatt nem szorítja annyira a platet a házhoz, sőt 4mm-es foammal alul nem is ér hozzá a plate a házhoz, ezért hívja "semi floating" mountnak (a float/stack mount az, amikor nem oldalt van rögzítve a plate, hanem alulról valamilyen anyaggal van kitöltve a ház, és azon "támaszkodik" a PCB és a plate). 3mm-es foamnál valószínűleg már a plate a házra támaszkodik, viszont mivel van még alul hely, ezért van flex is. De mivel ténylegesen nincs GMMK Pro-m ez utóbbiban tévedhetek is. Mindenesetre szerintem érdemes kísérletezned, hogy melyik az a verzió, amelyik neked a legjobban bejön, nincs baj a merev boardokkal sem, csak a legtöbb embernek jobban bejön a rugalmas gépelési élmény. (De pl. pont taktilis és clicky kapcsolókkal túl sok flexnél pl. pont visszarúg a bill, amikor átmennél a taktilis huplin)


    vzsryl#68057: Esetleg opció még a Redragon Kumara + AliExpres Silent White/Grey, ez esetben a halkságot a kapcsolócsere megoldja és alapból magyar a kiosztás is. Illetve azt is érdemes megfontolni, hogy mennyire kell neked a kupakon át az RGB. (Természetesen nem lebeszélni akarlak róla, abszolút gépelési szinttől és felhasználástól függ, ha nem túl sokat nézel rá, akkor igazából egy monitor fényénél meglepően jól használható egy nem átlátszó kupakszett is. - A világítós kupakok világítás nélkül nem jó viszonyítási alap, mert mivel átlátszóak eleve nem úgy verik vissza a fényt, mint mondjuk egy fekete alapon fehér szett)

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #68061 üzenetére

    Az extrák nem kellenek, csak jók, ha vannak. Az első felsorolás viszont elengedhetetlen. Ennek tudatában mit ajánlanál? :)

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • Per Degaton

    tag

    válasz [Prolixus] #68062 üzenetére

    Nagyon szeretem a Cougart, de két ok miatt is cserélnem kéne:
    - már lassan 6 éves lesz és a space elég gyakran bedupláz tisztítás után is ami idegesítő
    - home office-ban dolgozok egy ideje már céges laptoppal és közös billentyűzetet szeretnék a saját asztali gépemhez és a laptophoz, unom már átdugdosni a Cougart. KVM switchet pedig nem szeretnék, így olyan billentyűzet kéne ami minimum bluetooth-t tud.

    Szóval főleg ezek miatt váltanék. De akkor már úgy gondoltam, hogy legyen:
    - low-profile, mert az nagyon tetszik a Cougarban
    - halk, vagy ne sokkal hangosabb a Cougarnál
    - BT+ vezetékes mód, vagy még jobb a BT+wireless dongle és esetleg még vezetékes is
    - világítás, minimum fehér, de RGB még jobb
    - lehetőleg legyen fehér a színe, az bejön, bár nem ez a legfontosabb
    - doubleshot PBT kupakok, olvasgatva a topikot úgy látom az sokkal tartósabb mint a többi
    - kész termék legyen, nem szeretnék customot, meg szerelgetni, csak használni

    Ennek a fenti listának a legjobban szerintem a Logi G915 felel meg, de teljesen az sem, mert a kupakjait eléggé szídják, hogy kopnak mert csak ABS. És nyilván a low-profile zár ki egyből egy csomó mindent, de az nekem nagyon tetszik, hogy ha csuklótámasz nélkül is használható anélkül, hogy a kezem elfáradna.

    (Eredetileg még magyart is szerettem volna, de úgy végképp esélytelen, szóval azt elengedtem, ISO teljesen jó, végső esetben akár ANSI is.)

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Per Degaton #68065 üzenetére

    Esetleg CM SK653? [link]

    Bár nem tudom konkrét tapasztalat van-e itt vele. Van magyar kupakokkal is, úgy tűnik, de csak piros kapcsolókkal. Keychron-nak van még wireless low-profile ISO billentyűzete, bár azt szerintem külföldről kellene rendelni.

    #68064 vzsryl

    Ducky One 2 TKL akkor is jó választás lehet, vagy ha olcsóbban akarsz kijönni akkor az
    Alan[HUN] által javasolt út. Igazából ezzel hogy RGB, magyar, TKL, kapásból lezsugorítottad ez egészet kb 4-5 gyártóra és kb ugyanennyi típusra (Ducky, Redragon, SPC Gear, Cooler Master, ASUS...van még valaki egyáltalán?)

    Sokszor merül fel kérdés itt ugyanezekkel az igényekkel (visszaolvasgatásaim alapján), de nincs egyértelmű best buy. Szerintem a törzstagok is unják már ugyanazt az 1-2 nevet mondani. :DDD Én egy Redragon Vishnu-t használok a munkahelyen (már amikor bemegyek...), pont most jönnek hozzá silent kapcsolók. De csodát egy ilyen billentyűzettől sem kell várni, a plate-nek van pingje, hollow úgyhogy egy kis szivacs nem árt bele, stabokat is meg kell kenni stb. Szóval csodát nem kell várni ezektől. A Ducky szerintem jobb (bár azt csak nyomkodtam egyszer, hosszabb távú tapasztalatom nekem nincs vele), de hogy annyival jobb is mint amennyivel drágább? Ez meg egyéni mérlegelés kérdése.

    És akkor lehetne még mondani egy CM CK530-at mondjuk, vagy az említett ASUSnak is van méregdrágán TKL billentyűzete (Strix Scope NX TKL vagy micsoda...), de egyik sem hiszem hogy kiemelkedő lenne és akkor a kérdés hogy mondjuk az ASUS kétszer olyan jó mint a CM? Mert kb duplájába kerül. Hát nem tudom. Szerintem olvass vásárlói véleményeket, aztán ebből a 4-5 lehetőségből amelyik szimpatikusabb összességében, azt kell megvenni.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • nyunyu

    félisten

    válasz [Prolixus] #68066 üzenetére

    SK653 40k-ért még talán elmenne, 63k erősen túlzás tűnik egy semmivel sem kompatilibis noname "low profile" switchért, amihez később alkatrészt, új kupakszettet találni erősen esélytelen.

    Videót elnézve laposnak sem mondanám, alig pár mm-mel lehet vékonyabb, mint a GMMK hagyományos kapcsolóval+Cherry profilos kupakkal.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Alan[HUN] #68063 üzenetére

    "akkor igazából egy monitor fényénél meglepően jól használható egy nem átlátszó kupakszett is. - A világítós kupakok világítás nélkül nem jó viszonyítási alap, mert mivel átlátszóak eleve nem úgy verik vissza a fényt, mint mondjuk egy fekete alapon fehér szett"

    Igen ez tökre igaz, de ha azt mondja hogy inkább jó minőségű legyen a kupak, vagyis vaskosabb és PBT, de cserébe nem átvilágítós, viszont továbbra is magyar, akkor is megvan lőve, nem?

    Ha nem kell RGB és hot-swap akkor ott vannak a Varmilo-k, aztán ennyi. Bár mostanában azokra is írták a deformált kupakokat meg ilyenek.

    Simán keycap set ilyen feltételekkel mi az ami elérhető? Van a korábban említett KPrepublic szett, de az pl cherry profile nem OEM, legtöbb random RGB-s billentyűzeten meg north facing switch lesz. Vékony kupakokkal nincs interferencia, de adott switch + vastag kupak esetén már bőven lehet. Szóval evezzünk mondjuk OEM vizekre...kb semmit nem tudsz megvenni, ami 1) PBT 2)jó minőség 3)magyar. De szóljatok ha van és már veszem is. :DDD

    #68067 nyunyu

    Engem nem kell meggyőzni, csak próbáltam még valami minimálisan is épkézláb alternatívát mondani. :)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Per Degaton

    tag

    válasz [Prolixus] #68068 üzenetére

    Köszönöm, igen, néztem ezt is meg Keychronokat is, de annyira nem olcsók, sőt..
    Szóval akkor már inkább a Logitech.

    Az a baj, hogy abból a fehér kifejezetten tetszik :)
    Meg hogy a hülye low profile-ról nem bírok lemondani :)
    Egyébként a Redragon egy az egybe lemásolta, de nagyon durván ugyanolyan, csak még itthon nem lehet kapni: [link] És ők már az USB C-t is feltalálták :)
    Ha esetleg ez lesz majd itthon mondjuk 30-35K körül az lehet jó vétel lesz ilyen célokra mint amire nekem kell.

    Egyébként ha a low -profile dologról lemondanék akkor van valami ami a többi feltételemet teljesíti és nem túl magas?
    Gondolkoztam Ducky-n és Varmilón mint minőség, de nekem túl magasnak tűnnek és wirelesst sem tudnak....

  • copass

    veterán

    válasz copass #67858 üzenetére

    megjött a Durock smokey stabi. megcsináltam a modokat, fényévekkel stabilabb mint az eredeti.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • rekid

    addikt

    Sziasztok,
    Kérlek segítsetek billentyűzet kérdésben mert nincs energiám végigtúrni a piacot. A mostani teljesen oké leszámítva, hogy hangos. A cél a minél halkabb működés.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? max kb. 20K
    2.Használt szóba jöhet? nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Sima irodai dell. kb212-B, A probléma, hogy hangos.
    4.Mire használnád a billentyűzetet? Átlag használat + némi FPS játék semmi extra.
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Amennyire lehet halkat.
    6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
    7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Teljes méretűt
    9.Extra igények Jó a vezetékes ha van rajta kapcsolható világítás az plusz pont

    Köszönöm!

    Gyáva népnek nincs hazája!

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Per Degaton #68069 üzenetére

    Teljesen átlagos magasságúak pedig.

    Akkor vegyél egy barna kapcsolós G915-öt. Ilyen hogy lapos (ha nem is kifejezetten low profile), wireless, 30-35k és még van is vele tapasztalat itt, hát ilyen nem hiszem hogy lesz. De kiabáljon valaki ha mégis. :)

    #68070 copass

    Clipping modot csináltál vele? Van annak értelme? Mert én is ilyet rendeltem (meg is jött, csak még nem raktam bele a bill-be), de ennek egyik lábán sincs ilyen kis kampó mint pl. a Cherry stabokon. Nagyjából sík az alja, szóval nem tudom mit nyernék ha lecsípnék 2 lábát. (mondjuk rosszabb sem lesz, gondolom)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • copass

    veterán

    válasz [Prolixus] #68072 üzenetére

    persze. clip, holee. a vágás után még reszeltem is rajta, mert sorjás volt alul a széleknél. hogy simán járjon.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • dqdb

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #68068 üzenetére

    1) PBT 2)jó minőség 3)magyar
    Összesen négyféle magyar dyesub PBT kupakkészlet volt/van/lesz elérhető.

    [múlt idő] Olyan 2-3 évvel ezelőtt a Varmilo magyar CMYK kupakkészletét meg lehetett vásárolni külön a Candykeysnél, azóta már nem forgalmazzák ilyen formában. Vastag, jó minőségű kupakok, jó minőségű dyesub igazítási hibák nélkül volt erre jellemző korábban, azonban a jelent illetően többek panaszkodtak ferde feliratokra. Hátránya a magas, 80 eurós ára mellett a nulla kompatibilitás, csak szabványos alsó soros 60%-TKL-100% billentyűzetekre jó.

    [jelen idő] A KPrepublic magyar kupakkészélete jelenleg is kapható. Vastag, jó minőségű kupakok csavarodás és látványos párnásodás nélkül (legalábbis azon a készleten, amit én vettem), igazítási hiba nélküli, de alacsony minőségű dyesub borzalmas bleedinggel. Közepesen jó kompatibilitással rendelkezik (7u, 65%, 1800 támogatott), előnye az, hogy folyamatosan kapható, hátránya a magas, 77 dolláros ára, ami a dyesub minőségével tekintve nagyon sok, felét sem éri.

    [jövő idő] Group buy során be lehetett ugrani és pár hónapon belül érkezik a KAT Napoleonic, amelyben van magyar nyelvet támogató kit. Vastag, jó minőségű kupakok, jó minőségű dyesub, azonban a Keyreative QC-t ismerve kisebb igazítási hibák előfordulhatnak. Jó kompatibilitás jellemzi, hátránya a magas ár, az egyedi stílus, és az a tény, hogy összesen 11 darab készült a magyar nyelvet támogató kitből, amiből 8 darab extra, szóval rettenetesen alacsony mennyiségben lesz csak elérhető.

    [nagyon múlt idő] Valaha az Apple kihozta az AEKII-t magyar nyelven is (még a módosítók is le vannak fordítva), amin az ABS space kivételével mindegyik billentyű dyesub PBT. Ehhez vadászni kell egy ilyet billentyűzetet (nagyon nem egyszerű, kettőről tudok összesen), és várhatóan nem lesz jó állapotban, szóval érteni kell az Alps kapcsolók lelkivilágához. Kell hozzá vagy egy ADB→USB konverter, vagy ha csak a kupakokat szeretné valaki használni, akkor kell keresni egy olyan épített megoldást, ami AEKII ISO kupakokat használ, mert a kiosztás alapjaiban eltér a mostaniaktól és az AEKII ANSI-tól is.

    PBT és ABS doubleshot sosem volt elérhető magyar kiosztással.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz [Prolixus] #68068 üzenetére

    Igazából dqdb-hez nem tudok mit hozzátenni, nekem a KPR szett megvan, szerintem mondjuk a bleeding inkább rossz, mint tragikus, viszont nekem elég sok kupak kancsal, cserébe hiába cherry profil + north facing, nem igazán van interferenciám sem (Boba U4-t használok, szóval még nem is long pole), talán a hangján hallatszik kicsit, de mindennapi használatban sokkal feltűnőbb, hogy nem egyenletes a köztáv a kupakok között (ja és a backspace, jobb shift és a spacebar is banán volt, de azt némi forró vízzel megoldottam ;])

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #68074 üzenetére

    Köszi az összefoglalót! :R

    Sajnos ezzel is megerősíted, hogy a KPrepublic kit-n kívül, jelenleg vagy a közeljövőben, nincs érdemben alternatíva. És KPrepublic kit is cherry profile, plusz a képek alapján tényleg borzalmasan elmosottak a betűk. Úgyhogy igazából nincs igazán jó, könnyen elérhető opció. :(

    Aprón van most kifejezetten olyan hirdetés aki Varmilo magyar kupakszettet keres, 20 ezerért, de kétlem hogy sikerrel járna.

    Nekem pl 2 dolog miatt is muszáj magyarnak lenni:
    - nem csak én használom a billentyűzetet
    - még ha csak én is használnám (vagy beállítanék csatasorba egy másik, magyar billentyűzetet a saját mellé), akkor sem ideális a helyzet, mert betűket/számokat tudom hol vannak, de a másodlagos karaktereket (zárójelek, felkiáltójel, #,%, ", € stb) nem. Korábbi cégemnél ANSI bill-es laptopot adott az amcsi cég, amit magyar nyelvre állítva használtam, de megőrültem tőle hogy vagy az ékezetes betűkkel van macera, vagy ha magyarra állítom akkor meg ezeknek a másodlagos karaktereknek kell utánanézni olykor, hogy magyarban hol lenne. Igazából blank sapkákon töröm a fejem egy ideje már, az egy fokkal még jobb lehet mint mondjuk egy UK bill-t magyarul használni: Legalább ha ránézel nem zavar össze hogy mi hol van rajta vs. magyarban hol lenne. :D

    "ó kompatibilitás jellemzi, hátránya a magas ár, az egyedi stílus, és az a tény, hogy összesen 11 darab készült a magyar nyelvet támogató kitből, amiből 8 darab extra, szóval rettenetesen alacsony mennyiségben lesz csak elérhető."

    Az extra azt jelenti, hogy akkor is megveheted ha akkor még nem szálltál be amikor még a group buy futott? Viszont azt nézem hogy ebből sem teljesen magyar a magyar, mármint az de kombinálva van szláv kiosztással is. Kissé katyvasznak tűnik nekem egyik másik key így.

    #68075Alan[HUN]

    Köszi a saját tapasztalatokat. Ennyi pénzért már tényleg ne legyenek ilyen gyermekbetegségei, akkor inkább maradok a tejfölösöknél vagy hogy is mondja nyunyu. :DDD

    Az interferencia switch-től is függ valamennyire, ahogy néztem itthon, cherry vagy gateron switchek felső házával könnyebben összeakadna a cherry profil (mondjuk make sense, nomen est omen...), mint mondjuk egy kailh box kapcsolóval. Vagy ha használsz o-ringet, az is akadályozhatja hogy hozzáérjen a housing-hoz a kupak belső része. Vagy nem elég vastagok hozzá a kupakok. Vagy tényleg olyan kajlák hogy azért úszod meg. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • nyunyu

    félisten

    válasz dqdb #68074 üzenetére

    Gumidómos Cherry RS 3000 kimaradt a magyar dyesub kupakos billzetek listájáról, valamikor 93-94 körül forgalmazhatta az Escom.
    Sok éve láttam ezt a példányt Vaterán, de valami 7-8k-t kértek végül érte, és nem kompatibilis egyik mechanikus Cherryvel sem a kupak felfüggesztése.

    Másik ami kimaradt az IBM Model M, aprón előfordult pár magyar példány az elmúlt években, illetve valaki nemrég írta, hogy Unicompnál gyártatott modern M kupakokat, de azok minősége sem olyan, mint a régi kétrészeseké, meg a feliratozás is hagy kivánnivalót maga után.

    Nemkedvelem márka valamikor 2 éve szüntette be az önálló kupakszett forgalmazást, ráadásul azóta kupakszett beszállítót is cserélhettek, mert a mostani billzeteiken már anyagában színezett+felületén dyesub helyett 5 oldalas dyesub van.
    Utóbbi eljárás lehetővé teszi az inverz színsémákat is, ahol a felirat világosabb, mint a kupak "alapszíne".

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #68078 üzenetére

    Nemkedvelem márka az melyik lenne? :)

    XDA profilról mi a véleményetek?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • dqdb

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #68079 üzenetére

    XDA profilról mi a véleményetek?
    Nagyon jól néz ki, csak gépelni ne kelljen rajta. Lapos, nagy felületű gombok, igazi félreütés-generátor profil. Az XDAS egy fokkal jobb az eredeti XDA-nál, de csak egy fokkal.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #68080 üzenetére

    Hmmm. De ha laptopon tudok gépelni, akkor egy XDA profilos billentyűzeten nem tudnék vajon?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • copass

    veterán

    válasz [Prolixus] #68079 üzenetére

    XDAS-om van, játék közben lecsúszott rendszeresen az újjam. gépelésre kényelmes volt.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • nyunyu

    félisten

    válasz [Prolixus] #68079 üzenetére

    Hosszú story.

    ~6 éve akartam magyar PBT kupak groupbuyt indítani *, de sikerült nagyon besértődnöm az egyik kínai billzetgyártóra, annyira, hogy a hétbetűs fantázianevüket sem vagyok hajlandó leírni, meg úgy általában kommentálni sem szoktam a velük kapcsolatos kérdéseket meg tapasztalatokat.

    Ez még bőven azelőtt volt, hogy a Pixel forgalmazni nem kezdte a billzeteiket.

    *: Ha jól rémlik, ez volt az eredeti vágyam, de költséghatékonyság, meg gyártói aggályok után erre butítottam vissza, aztán előálltak egy olyan tökmás dizájnnal, ami maradandó agysérülést okozott. :W

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Alan[HUN] #68063 üzenetére

    Igen, elég merev cucc, a plate és PCB rengeteg csavarral van összekötve, a van köztük középen 2 távtartó/merevítő csavar is, illetve gyárilag van közöttük illetve a PCB alatt foam. Flex kivágás nincs és rengeteg a gasket is. Igen merev lett, lehet az volt a céljuk hogy masszív, "strapabíró" benyomást keltsenek, mindenesetre ezért rendeltem első körbe Kalih Box Jade kapcsolókat hozzá :K Tesztelgetem majd, az érkező flex cut-os FR4 mellé van gyári Polycarb plate-em is hozzá de jelenleg az aluminiumot használom. Rendeltem még tesztelésre

    Kalih Box Navy,
    Kalih Box Silent Brown
    Zealios Zilent v2
    Gazzew Boba U4 silent
    Gazzew Boba U4T
    Durock Silent Linear
    Durock Linear Smokey L7

    kapcsolókat, illetve a Durockokhoz switch filmet. Igyekeztem az itt ajánlottak alapján a jobbakból rendelni, hogy a jobbakat ki tudjam próbálni. Ezeken kivül van még olyan kapcsoló amit ajánlanátok tesztelésre? :) Tetszik a Box Jade de ki akarok próbálni a jobbakból minél több félét aztán meglátom, hogy silent/nem silent, linear/tactile/clicky lesz a befutó.

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nyunyu #68083 üzenetére

    Akkor a Varmilo lesz az gondolom. Érdekes dolgok történtek itt érem. :)

    #68082 copass

    Ehh. :(( Pedig olyan jól néz ki.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • dqdb

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #68081 üzenetére

    Saját tapasztalat alapján a rám érvényes válasz nem :)

    Ha a kinézet fogott meg, akkor ott van az MDA profil, felülről nagyon hasonlít az XDA-ra, de sculpted. Én imádom gépelésre, de drágább és macerásabb beszerezni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • luks

    kezdő

    Még korábban beszéltünk a különböző anyagokról, amit a case és a PCB közé lehetne tenni hangtompítás, ping csorbítás gyanánt. Ez a sorbothane azt mondjátok nagyon drága. Mennyire? Mennyibe kerülne ebből az anyagból elhelyezni egyet és hol lehet kapni? Itthon be lehet szerezni valahol ilyet?

    Két napja gépelek (munka közben is) a blank Varmilo-n. Ami a jó hír, hogy fel sem tűnik, hogy blank. Inkább az tűnik fel nap végén, hogy nem tűnik fel. Előferdül (mint a "j" kupak), hogy lenézek a billentyűzetre és segít, ha kell. Pedig blank.

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #68086 üzenetére

    Kár érte. :(

    Szerintem elengedem ezt akkor, mert a nemrég ecsetelt dolgok miatt nekem ráadásul még blank változatban kellene, és többféle színben is, hogy azért fel legyen valamennyire dobva a bill. Úgyhogy marad az OEM szerintem.

    YMDK-nál van blank OEM PBT többféle színben, ISO is. Mennyire jó minőségű lehet? 1.5mm vastagságot írnak (approx), de képek alapján nem tűnik annyinak. Esetleg más általatok ismert, jó alternatíva blank OEM ISO PBT szettre?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • copass

    veterán

    válasz [Prolixus] #68085 üzenetére

    én is így voltam vele, aztán lett az MT3...

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • nyunyu

    félisten

    válasz 4nick8 #68090 üzenetére

    Hajaj, veszprémi üzletükben vették anyámék 93 karácsonyára a második PCmet. (i486DX33, 4MB RAM, Conner 240MB vinyó, Trident 8900C 512KB VGA, 14" monitor)

    Amíg a 20 emeletes aljában volt az üzletük, elég sokat lógtam ott gimi után, csorgatva a nyálamat a Hercules csúcs VGAira.

    Valamikor 95-ben költöztek ki a Kádártai útra? Onnantól nem nagyon követtem őket, aztán 97-ben jelent egy új bolt a Cserhát lakótelepen az egyik egykori escomos eladóval.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz micafighter #68084 üzenetére

    Szerintem első körben ezeket várd meg, igazából a silent/nem silent és a linear/tactile/clicky vonalon mindent lefednek, és mindegyik elég karakteres, így ha valamelyik kb. megtetszik, akkor elég jó alap ahhoz, hogy eliundulj valami még jobbat keresni :)

  • copass

    veterán

    igényes és pontos (mérések) Gateron Oil King teszt

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • dqdb

    nagyúr

    válasz luks #68087 üzenetére

    Ez a sorbothane azt mondjátok nagyon drága. Mennyire?
    Ennyire, ez csak egyetlen 2,5 mm vastag 30×15 cm-es lap.

    Magyar beszerzésről fogalmam sincsen, Én 2 mm-es neoprént vettem az AliExpressről, valamint 10 mm-es EVA szivacsot is onnan, bár ez utóbbinak a célja a tárolásra használt univerzális hordtáskák belsejének az adott billentyűzethez szabása.

    A neoprént egyetlen billentyűzetben használtam csak, mert időközben arra jutottam, hogy a billentyűzet nem liba, amit mindenáron ki kell tömni. Ha halkság a cél, akkor a szivacsnál többet ér a megfelelő belső felépítés szivacs nélkül, ha pedig a "szép" hang, akkor szintén. Így aztán eléggé régóta inkább az ízlésemnek megfelelő billentyűzeteket keresem és nem a billentyűzeteket próbálom meg az ízlésemnek tetszőre átalakítani.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz [Prolixus] #68088 üzenetére

    YMDK-nál van blank OEM PBT többféle színben, ISO is. Mennyire jó minőségű lehet?
    Nem tudom, a nálam a profilok kedveltségi listáján az OEM csak az XDA-t előzi meg :)

    Cherry profilban NPKC/Gateron készletem van, annak eléggé jó a minősége, de körülbelül 5 éves, szóval ma már nem releváns, mert beszerezhetetlen pontosan az a készlet. A közepes árú kínai dyesub DSA kupakkészletek "alapja" is eléggé jó minőségű, azonban mivel DSA, ezért uniform profil, azaz minden sorban egyforma. Ezen a kettőn kívül még KAT-ból van blank kupakkészletem, de azt még fel sem bontottam. A dyesub készleteik alapján maga a kupak jó minőségű valószínűleg. Az MT3 /dev/tty-ból létezik blank változat, a dyesub változat alapján az is jó minőségű lehet.

    Blank kupakokat az SP-től lehet még venni többféle profilban és színben, de az nagyon nem lesz olcsó.

    A többféle színre megoldás lehet az, hogy blank fehér PBT készletet veszel és házilagosan fested meg. Sok macera, de így kevésbé vagy a választékra korlátozva, nyunyu csinált ilyet.

    ----
    Ha valaki minél tökéletesebb világítótestet szeretne, akkor ez a gyakorlatban így néz.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • luks

    kezdő

    válasz dqdb #68094 üzenetére

    Köszönöm a válaszod. Nem feltétlen kell, hogy magyar beszerzés legyen, ez olyan kiegészítő, amire tudok várni. A libás hasonlat jó volt és teljesen egyet is értek veled. Csak hát mindenki azzal főz, amivel éppen tud. ISO billentyűzettel nem olyan könnyű, mint ANSI-val. Szerencsére ez a billentyűzet most kielégítő, különös tekintettel az EPBT kupakokkal.

    Szerinted/szerintetek létezik ennél a Varmilo-nál minőségileg mégjobb prebuilt megoldás? 65-80%, ISO, bármilyen nyelven, ami megkapta volt ugyanezeket az EPBT kupakokat. Egyedül talán a Miya Pro-t tudnám mondani, de nem vagyok benne biztos, hogy megépítését tekintve jobb, inkább az csak egy kisebb és általában színesebb változata az enyémnek.

    A pingen, ha tudok csökkenteni már boldog leszek. Illetve a space bar-al kell kezdenem valamit, hogy halkabb legyen és a jobb széle kocogtatva ne zörögjön annyira. Olvastam, hogy 80-90 fokos vízbe kell tenni, még nem tudom mennyi időre, aztán valami relatív nehéz dologgal lenyomni 10-30 percre, hogy teljesen egyenes legyen. Ez talán jobb, mint a hajszárító, ahol a hőfok kevéssé szabályozható, ráadásul nem is egyenletesen. A vízforralómmal be tudok állítani pontos hőmérsékletet. Egyelőre még nem mertem beáztatni. Itt sajnos nem az a történet, hogy a művelet előtt csinálok egy snapshotot, aztán rollback és na még egyszer.

    Ezek a custom coil kábelek... miért kerülnek 60-100 EUR-ba? Van ennek bármi értelme, azon kívül, hogy jól néz ki? Már akinek tetszik.

    Nem melleseleg Keygem-nél ~2 napja elfogyott a dark gray blank EBPT. Míg rágtam a gittet, hogy veszek még egy szettet a shift 1.25 hiánya miatt, sold out-os lett. Írtam nekik és újabb remek választ kaptam. Nincs dátum a következő beszerzésre. Agyhugykő.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz dqdb #68095 üzenetére

    A többféle színre megoldás lehet az, hogy blank fehér PBT készletet veszel és házilagosan fested meg. Sok macera, de így kevésbé vagy a választékra korlátozva, nyunyu csinált ilyet.

    Pancsoljunk

    Ezt a kicsi tégelyes Dylon festéket sajnos már jóideje nem gyártják, amikor ~3 éve próbáltam venni, akkor már nagyon sok szín ki volt fogyva belőle, se ez a halványkék Kingfisher, se a melós1800-amhoz használt Emerald nem volt kapható.
    Hmm, megtaláltam az 1800 látványtervét, amit anno nagyon legaymereztetek, így maradt a kétszínű sakktábla.
    (Ducky végül megúszta a Bon Voyageítást, így a Madonna Blue, meg a Pagoda Red festékem még meg van valahol)

    iDye meg a többi ruhafestéket nem próbáltam, de elvileg mindegyik jó, ami műszálas ruhát tud festeni.
    (PBT rokona a nejlonnak.)

    Cherry profilban NPKC/Gateron készletem van, annak eléggé jó a minősége, de körülbelül 5 éves, szóval ma már nem releváns, mert beszerezhetetlen pontosan az a készlet.

    Nem az volt az első ISO addonos blank kupakszett a Massdropon?
    Anno én is vettem egyet, aztán használtam kb. 2 hétig, amíg meg nem jött az EnjoyPBT.

    Az biztos, hogy nem a Gateron gyártotta, mert a Gateron/korai EnjoyPBT kupakokon nem volt jelölve, hogy melyik melyik sorba való, ezen meg belül bele volt öntve, hogy R1-R4.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz luks #68096 üzenetére

    Szerinted/szerintetek létezik ennél a Varmilo-nál minőségileg mégjobb prebuilt megoldás?
    Igen, például a Leopold, ha az ISO nem feltétel. A régi WASD V2-met is a Varmilo fölé teszem minőségben, ha a kupakok nélküli barebone változatot veszi meg az ember, azonban az egy 5 évvel ezelőtti minta, azóta V3-nál járnak, és a szállítási költségek növekedése miatt nagyon megdrágult a beszerzés tőlük európai forgalmazás hiányában (ami érthetetlen az ISO támogatásuk miatt).

    A pingen, ha tudok csökkenteni már boldog leszek.
    Erre félmegoldás lehet a tape mod, amikor a PCB alját teleragasztod szalaggal. Ilyen célra festőszalagot használja csak, mert az nem hagy nyomot, ha eltávolítod (egy szigetelőszalaggal szemben) és nem ragad annyira, hogy letépje az SMD diódákat a nyákról (a szigetelőszalaggal szemben).

    Olvastam, hogy 80-90 fokos vízbe kell tenni, még nem tudom mennyi időre, aztán valami relatív nehéz dologgal lenyomni 10-30 percre, hogy teljesen egyenes legyen.
    Mennyire ferde a space? Mert a legtöbbször a kisebb mértékű ferdeség önmagában nem probléma, és inkább a stabilizátor a bűnös. Forró víz helyett jobb megoldás egy 3D nyomtató alkalmazása.

    Ezek a custom coil kábelek... miért kerülnek 60-100 EUR-ba?
    A költség jelentős része a munkaerő, és a legjobbnak tartott darabok nem Kínában készülnek tömeggyártással, hanem az USÁ-ban és Európában. Ha valódi Lemo csatlakozó kerül a kábelre, az is jelentős árnövelő tényező (ha a témához illeszkedő színű cerakote lerül rá, akkor még inkább), mert az önmagában a kábel árának több, mint felét kiteheti.

    Van ennek bármi értelme, azon kívül, hogy jól néz ki? Már akinek tetszik.
    Nincsen. Van, akinek fontos a kábel kinézete, van akinek nem, én ezen a téren a funkcionalitás híve vagyok (és a KM switch miatt 25 cm-es kábel is elég). Persze attól, hogy nekem nem kellene, még sok tényleg jól kinéző kábelt látok, egyedül a bumszli aviator csatlakozót nem értem, az szerintem elrontja az esztétikát, a karcsúbb Lemo és a hasonló méretű megoldások (YC8, mini XLR) kellenének oda.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz dqdb #68095 üzenetére

    "NPKC/Gateron készlet"

    Itt nem teljesen vágom mire gondoltál, ebből a store-ból rendelt készletre?
    [link]

    De amúgy ha az XDA-t nem szereted, és az OEM van az XDA előtt a rangsorban (magyarul jó hátul kullog :DDD ), akkor ezek szerint a DSA profil is előrébb van. De a DSA meg echte XDA, uniform kupakokkal, ahogy írod is, csak még laposabb. Az hogy-hogy nem rosszabb mint az XDA? Azt gondolnám, hogy ha az egyik rossz az uniform kupakok miatt, akkor a másik is.

    (persze nyilván ebben is van egyéni ízlés, hogy ki szereti a sculpted vs uniform dolgokat, de a XDA, DSA készleteket én fejben egy kalap alá vettem)

    MT3 /dev/tty

    Ez a profil rohadt jól néz ki, de pont ezt a világos + enyhén szürke oldschool billentyűzetekre hajazó színvilágot nem szeretném. Persze a termék szempontjából (hogy mi ihlette) tejesen adja magát a színválasztás, de nekem nem adja.

    #68096 luks

    De az új ePBT szettel is zörög a space? Az is deformált? Mert ha nem, akkor tényleg a stabi a ludas. És itt jön be a prebuilt-ek egy nagy hátránya: Ilyen alap moddoláshoz is, mint a stabik pimpelése, ki kell forrasztanod kapcsolókat.

    Sorbothane kapcsán: Ennek már szerintem sincs sok értelme, ha egy sima filc vagy EVA foam nem javít a zajosságán akkor az a billentyűzet már veszett fejsze nyele.

    Amúgy ezeket a ronda, bumpszli csatlakozós coilt kábeleket én is akartam már kérdezni, mert érthetetlen számomra hogy miért látni ezt minden keyboard jútyubbernél, el nem tudtam képzelni hogy egy sima USB kábellel csatlakozó eszköznél ez miféle funkcionális előnyt jelenthet, azon túl hogy esetleg van akinek tetszik. De akkor csak divat... :U

    #68097 nyunyu

    Ez a befestős képsorozat a kis finom kommentárral nagyon érdekes volt. :DDD :R Bár én szerintem nem fogok vállalkozni ilyesmire, tuti elcseszném, meg 3-4 féle festék is kellene...

    Viszont ezek a matricák amiket side-printed módon ráraktál felkeltették az érdeklődésemet. Ezeket hogy csináltad? Végeredmény alapján elég jól néz ki. Amúgy ez az ötlet már eszembe jutott, mármint blank PBT kupakokat matricázni, de átlátszó matricát nem láttam (csak fekete vagy fehér van, egy színes kupakon elég hülyén mutatna), illetve a fene akarja a matricát tapicskolni gépelésnél. Így gyorsan elvetettem az ötletet. De ha lenne átlátszó matrica, amit a sapkák oldalára lehetne tenni, az már teljesen más sztori :Y

    Más: Tudtok egyébként valami olyan megathread jellegű dolgot (redditen például) ahol az aktuálisan futó group-buy dolgokat listázzák, és rendszeresen frissítve is van? Szóval valami go-to place ha az ember látni akarja hogy keyboard témán belül jelenleg mi az ami fut.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • nyunyu

    félisten

    válasz [Prolixus] #68099 üzenetére

    Itt a 10 órányi Word mágia végeredménye, amit egy random Copy Generalba besétálva kinyomtattam átlátszó öntapadós fóliára.

    Nem túl tartós megoldás, egyszer idegesítően pöndörödik a fólia, éles az éle, másrészt meg a toner sem sült rá rendesen, ha taperolod, kopik a felirat.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák