Új hozzászólás Aktív témák

  • R.P.

    aktív tag

    Sziasztok!

    Billentyűzet és egér kombót keresek, ami kiváltaná a jelenlegi Logitech MK520 szettemet. Ennek sajnos a billentyűzet részével már a kezdetek óta nem vagyok túlzottan elégedett, mert nagyon hangos, és a gombok erősebb nyomásra nyikorognak - eléggé gagyi érzetet kelt. Plusz még erősen gyűjti a port és a koszt is. Az egér része remek, mert pontos és tökéletesen megfelel az igényeimnek, viszont elkezdett lemállani róla a gumiborítás, és erősen "ragadós" lett.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Max. 20 ezer forintra gondoltam, de ennél lehet picit több is, ha van valami nagyon jó vétel.

    2.Használt szóba jöhet?
    Nem.

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Fent írtam, Logitech MK520.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Munkára elsősorban, nagyon ritkán (<10%) játékra.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Olyat, ami minél kisebb úton jár, minél halkabb, és használatában laptopbillentyűzetre hasonlít.

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    A Dell KM636 szett tetszik a képek alapján, de nem tudom, hogy ennyi pénzért mit tudhat. A vélemények, amiket olvastam, jók. Designban tetszik még a Rapoo 8900P is, de ennek az egere rettenetesen néz ki, túl nagy, és nem szimmetrikus.

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    Csak magyar jöhet szóba.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Teljes méretű, numpados kellene, ha vannak rajta hangerőállító gombok, az pluszpont, de nem elvárás.

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Csak vezeték nélküli érdekel, a többi nem lényeges.

    Előre is nagyon köszi a tanácsokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák