Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérem!

    - Egyik kollégám jelenleg egy "Asus P5QL Pro IntelP43 DDR2 PCX + Intel Core2Quad 2333/1333 4M BOX Q8200 + 2Gb DDR2 2048/800 Kingmax RAM" alapokon nyugvó gépet használ. A gépben van 2 optikai meghajtó, egy kártyaolvasó, egy 256 GB-os ADATA SP900 Premier Pro SSD, és egy HDD.

    Fejlesztené a számítógépét, és megígértem neki, hogy utánajárok az optimális választásnak.

    - Nem teljes gépre van szüksége.200.000 forintot szán a projektre; egy új alaplapra, CPU-ra, RAM-ra, és tápegységre van szüksége. Amennyiben az ATX-es HKC 3011N számítógép házat nem tartjátok megfelelőnek, úgy abból is szükséges egy új.

    - A gép fő feladata játékprogramok készítése, programozás, de multimédiás célokra, és játékra is használja. (Elmondása szerint a jelenlegi memóriamennyiség hamar el szokott fogyni az erőforrásigényes programok futtatásakor.)

    Kérései:
    - Alaplapból egy stabil, minőségi, jól felszerelt, gyors hálókártyával rendelkező típusra van szüksége;
    - Processzorból pedig minél több maggal/szállal rendelkező, a lehető leggyorsabbra.
    - 16 GB DDR RAM-ot szeretne, preferáltan DDR4-eset.

    Én az Intel vonalat javasoltam neki, de nem tudom, hogy Core i5 vonalon érdemes maradnia, vagy mindenképpen csak Core i7-es jöhet szóba!?

    A fenti feltételek alapján, és a fenti célra milyen hardvereket ajánlotok?

    Köszönöm előre is!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #101620 üzenetére

    "Milyen vga-ja van? Mert számít a leginkább játéknál.

    [..]

    Ha vga is kell, akkor mi a cél játékok terén? Mi a fontosabb? A munka vagy a játék?"

    Egyértelműen a munka a fontosabb. A srác elég gyakorlott webprogramozó is, dolgozik is ilyen munkákon. Mellette "hobbiból" fejlesztgeti a játékokat.

    Szereti a filmeket, és visszafogott mértékben játszik. Ahhoz pedig elegendő a jelenlegi "Sapphire Radeon V7770 GHz Edition" videokártyája is. Nem lesz tehát cserélve a VGA.

    Ezért írtam, hogy MOBO + CPU + RAM kombó szükséges. Esetleg egy jobb számítógépház. (A tápegységben tudok segíteni neki.)

    Az elmúlt ~5 év alatt a Core i procik eljutottak a hetedik, vagy nyolcadik generációig... Én pedig nem követem mindezt napi szinten.

    Éppen ezért kértem itt segítséget! ;)

    Tudsz, tudtok tehát segíteni a fentiek alapján abban, hogy a srác a pénzéért a lehető legjobb hardvereket tudja megvásárolni? :K

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #101704 üzenetére

    "i5-6500 ~ 60-65k, i7-6700 ~100-110k
    gigabyte b150m-d3h ~ 25k
    2x8GB ddr4 ram ~ 18k
    Fsp hexa+ 400W ~13k
    cm n300 ~12k
    deepcool gammaxx 300 ~ 6k"

    Nagyon köszönöm, ez remek szett! :R Éppen ilyesmire gondoltam. :K A másik is tetszik, de a srác mindenképpen a legutóbbi generációból szeretne választani.

    Van pár kérdésem viszont a fentiekkel kapcsolatban:
    - Intel Core i7-6700 és Intel Core i7-6700K között mi a különbség? Ugyanis az utóbbi ~140k körüli áron van az Aqua-nál.

    - Gigabyte B150M-D3H: meglepett, mert azt hittem, ASUS-t fogsz ajánlani. :) Egyébként remek felszereltségű alaplap, de megbízható is? Az elmúlt években volt panasz a GB lapjaira, hogy például a Geil memóriákkal nem működik. Manapság már nincsen ilyen probléma?
    A másik kérdés, hogy miért írja több webshop, hogy DDR3-as? A Gigabyte honlapján azt írják, támogatja a DDR4-et. Esetleg ugyanezzel a típusnévvel és számmal van ilyen is, olyan is?

    - Kingmax DD4 Dual Kit-re gondoltam, a hosszú jótállás, és megbízhatóság miatt. Preferáltan ECC-sre. Azzal is működik a fenti alaplap?

    - A tápegységnek utánanézek, a Cooler Master N300 ház nagyon frankónak tűnik. A CPU hűtő esetében viszont érdekel, hogy miért éppen ezt ajánlottad? (A márka számomra nem nagyonon ismert.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz SyMbioTe #101941 üzenetére

    "Szia! (Remélem nem baj ha én válaszolok )"

    Természetesen nem baj. :N Köszönöm a választ!

    - A CPU esetében nem fontos a tuning, így akkor azért lehet spórolni az áron.

    - A Gigabyte lappal nincsen problémám, csak kételyeim voltak, azért kérdeztem, amit.

    - Rendben, ECC nélküli RAM-ot választok, viszont melyik gyártó 2x8-as DDR4 kitje javallott? Nem mindegy, hiszen membrandj ~18K-s árat írt, viszont én nem látok ilyen RAM-ot 34.000-40.000 forint alatti áron... :F

    "- Olcsó, viszont gyárinál jobb és halkabb az a Deepcool (munkánál jól jön).Ha nem tetszik akkor van azért másmilyen is: Alpenföhn Sella, Alpenföhn Ben Nevis ~6-7k"

    - A Deepcool abszolút szimpatikus a csapágya típusa és a mondott hangereje miatt. Viszont a 2 év jótállást keveslem kicsit. Azért manapság legalább legyen 3 év jótállás egy hűtőventilátorra.

    Találtam hasonló árban egy Arctic Freezer i11 hűtőt. Ez milyennek számít? Mit kell tudni róla? (Csak mert erre 6!!! év jótállást adnak!)

    - A másik kérdésem, hogy ezeket a hűtőket egyszerű felszerelni? Én sok gépet szedtem szét, raktam össze, de az elmúlt években nem foglalkoztam már ilyesmivel Én még a lesarkazható, "pattintós" hűtővel párosított AMD procikhoz szoktam. :)

    Ezeknél az új hűtőknél tényleg annyi a rögzítés, hogy a sarkain lévő négy pöcköt bepattintom az alaplapon a helyére, esetleg 4 csavarral meghúzom? Magyarul: ha ilyennel nem dolgoztam még, akkor is gond nélkül tudom rögzíteni a helyén?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #101973 üzenetére

    "18k-nál 2x4GB-ra gondoltam, csak elírtam szerintem. Kingston fury pl ."

    Értem, viszont akkor ez így nem elég. Mindenképpen 16 GB RAM-ot szeretne. (Ezt írtam is az első hozzászólásomban.) Nem biztos, hogy így viszont belefér az általad ajánlott konfigurációval a 200.000-es keretbe. :(

    'Gammaxx 300-hoz jár egy kis lapocska, ahol le van írva lépésről lépésre. Nem komplikált."

    Ez jól hangzik. Esetleg 3, vagy több év jótállással rendelkező, hasonló képességű és árú hűtőt is tudsz ajánlani?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #102006 üzenetére

    "i5-6500 ~ 60-65k
    [..]
    i7-6700-at nem igazán lehet kapni, a 6700k pedig nem éri meg."

    A Core i5-6500 mennyivel lassabb a Core i7-6700-nál? És mennyivel lassabb a Core i7-4790-nél?

    "Erre írtam,hogy akkor ha i7, a régebbi, alig gyengébb:"

    Futok még egy kört ezzel. Hátha mégis emellett dönt.

    "Cm hyper 212 evo ~ 10k"

    Na ez jó cucc! :K És az Aqua 3 év jótállással forgalmazza.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #102007 üzenetére

    "Egy külföldi cég által adott garancia nem szabályozhat egy magyar céget."

    Ne haragudj, de ebben tévedsz! Nem a "külföldi cég által adott garancia" szabályozza, hanem a hatályos magyar fogyasztóvédelmi jogszabályok.

    Konkrétan a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
    az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
    . (Annak is az első bekezdés, 4. pontja.)

    És mindez független a "szürke importtól", vagy a magyar importőr által adott jótállástól. Ha a fogyasztó tudja igazolni, hogy a gyártói jótállás mértéke mennyi, akkor azt a forgalmazón számon lehet kérni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #102055 üzenetére

    "Piftuka
    i5 4 mag. i7 4 mag, 8 szál. Ahol kihasználódik a 8 szál ott nyilván lényegesen erősebb az i7.
    i7 és i7 között 10% max kb."

    Köszönöm az újabb info-t! ;) A srác végül az új i7 mellett döntött. Egy teljesen új, jól felszerelt rendszert szeretne, és akkor egy darabig nem lesz gondja a fejlesztésre.

    A processzorhűtő kapcsán a srác olvasott valami hírt, miszerint az új Core i7-es procikat a legtöbb hűtő "összeroppantja", mert az új chip vékonyabb lapkát kapott, és ezért nem mindegy, milyen rögzítéssel, milyen csavarral rendelkezik a hűtőborda...

    Erről tudsz valami pontosabbat, illetve bővebbet? :F

    A Deepcool Gammax 300 és a CM Hyper 212 egyébként nagyon szimpatikus. Hatékonyságban melyik jobb?

    "(#102056) b.gyula1983 válasza Piftuka (#102054) üzenetére
    Gigabyte GA-B150 HD3P - 28E (jól felszerelt)"

    Az alaplapot már az első ajánlásra nagyon jónak találtam, viszont DDR4-es változatot nem találok belőle sehol! :F (DDR3-asból viszont vagy 7-8 félét, amit nem is értek... Miért van ennyi?)

    "Deepcool gammaxx 300 - 6E (ezek a ventik nem 2 évet mennek, más meg nem mehet tönkre)"

    Ne haragudj, de ezt nem értem... Kifejtenéd kérlek, mire gondoltál?

    "2x8gb ddr4 2133 hyperx - 31E"

    Van bármi, amire érdemes/fontos figyelni a memória modul kiválasztásakor? Mindegy milyen órajelű DDR4 modult választunk?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Egy kizárólag irodai feladatokra (munka és internet) használt asztali számítógép (Intel Pentium CPU G645 2.9Ghz proci, B75 chipset mobo, integrált VGA) fejlesztéséhez kérem a segítségeteket!

    1. Mire fogod használni a gépet? Munka, internet, MP4 videók nézegetése
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? 120 GB SSD, 4 GB 1333 Mhz DDR RAM, 2 db 500 GB HDD, valami no name ATX ház
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? alaplap, processzor + hűtő, tápegység, esetleg + 4 GB RAM
    4. Mennyi a kereted rá? ~60.000 forint +/- X%
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? HDMI 1.4, DVI, D-SUB (VGA)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Én a Ryzen vonalra gondoltam, a beépített VEGA grafikus képességei miatt. (És az Intel a Spetre/Meltdown miatt egyébként is bekaphatja... :P )

    De ha azt mondjátok, hogy jobban megéri egy aktuális Intel "Core i" procis konfiguráció, hát nincsen ellenvetésem. Vagy akár egy AMD, egy Intel változat, a választás lehetősége miatt... :)

    Tápegységnek pedig gondolom, valamelyik aktuális FSP alap modell. A lényeg a stabilitás, és megfelelő védelmek megléte. Nem kell egyéb "extra" egy ilyen géphez.

    Köszönöm előre is!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz dugo_ #137119 üzenetére

    "Asrock B450M-HDV, Gigabyte B450M DS3H
    Athlon 200GE
    [..]
    DDR3-mal már nem lehet mit kezdeni, add el. A Ryzen vonal drágább, már egy 2200G is a kereten felül lenne."

    Köszönöm a választ! ;)

    Nem az enyém a gép. :N A cimborám édesanyjának lesz.

    A 200GE-ről nem hallottam eddig. Jó tippnek tűnik, és látom, hogy egészen új modell, de teljesítményben biztosan előrelépés a jelenleg használt procihoz képest?

    És mennyivel lenne a kereten felül egy 2200G és valami hozzá illő alaplap?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz dugo_ #137123 üzenetére

    "+15ezer, a két proci különbsége.
    Ezekbe a lapokba is mehet.

    Már a 200GE is ~kétszer erősebb."

    Köszönöm Neked és Hobizolinak is a segítséget!

    Jó lesz ez a 200GE proci a fent említett lapok valamelyikével. Egyébként van érdemi (minőségi) különbség az MSI és az ASRock között?

    Nem is feltétlenül anyaghasználatra gondolok, hanem egyszerűbb BIOS update, kevésbé "háklis" a driver-ekre, stb...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz rasotamas #137130 üzenetére

    "Viccet félretéve nem vagyok híve a dobjunk ki mindent, vegyélújat, gyártsuk a szemetet az utókornak szemléletnek."

    Alapvetően egyetértek Veled. :K Mondom mindezt egy közel 9 éves, Intel alapokra épített számítógép tulajdonosaként.

    Jelen esetben viszont az adott alaplaphoz nincsen "Spectre" fix (2014-es volt az utolsó kiadott BIOS frissítés), és nyilván már nem is lesz, így "almás".

    Az Intel pedig tehet egy szívességet, ugyanis éppen emiatt nekem is cserélnem kell majd a főbb alkatrészeket. Pedig nekem aztán maximálisan "Intel" a rendszerem, mert még az alaplapot is ők gyártották.

    Ám nem fognak kiadni hozzá fix-et, és emiatt haragszom rájuk.

    Pedig teljesítményre nekem elegendő volna ez a gép még mindig... Hát ez van.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz dugo_ #137170 üzenetére

    "Milyen MSI? Szerintem te nem kaptál olyan ajánlást."

    Természetesen a Gigabyte-ra gondoltam! :K Nézd el nekem, hosszú, és nagyon fárasztó napom volt...

    " cseréltek gépet, akkor addigra úgyis DDR5 lesz."

    Nem "mi"! Hanem "ők", ahogyan mondtam.

    Mindenesetre nagyon szépen köszönöm még egyszer a hasznos tippet! Szerintem ez remek gép lesz a cimborám édesanyjának. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz dugo_ #137174 üzenetére

    Nem, de semmi gond. ;)

    Egy általános kérdésem még felmerült...

    Ezekben az új Ryzen alaplapokban azért nincsen egyáltalán semmilyen integrált grafikus videokártya, csak a különféle monitor kimenetek, mert csak a CPU-ba integrált VEGA grafikus chip-re bíznak az AMD-nél már mindent?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Egészen speciális gép összeállítása kapcsán érdekel a megtisztelő véleményetek!

    Van saját elképzelésem, kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire egyezik azzal, amit Ti ajánlotok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    A leendő tulajdonosa csak és kizárólag képszerkesztési, grafikai munka, Photoshop szoftverrel.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Első körben ~350.000-400.000 forint a kitűzött összeg. Ebbe férjen bele a monitor ára is.

    +1. esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    - Monitor is szükséges (szerintem 27 colos legalább)
    - SSD (a Windows-nak, és a szoftvereknek), valamint egy nagy HDD háttértár is szükséges
    - Egyetlen helyről, háztól-házig "garanciafutár" szolgáltatással (ha esetleg meghibásodik valami, ne kelljen Budapestre postázgatni)

    Köszönöm előre is!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz SyMbioTe #150792 üzenetére

    Köszönöm!

    Teljesítmény szempontjából abszolút ilyen gépre gondoltam én is, csak az egyes komponensek márkája tér el. :K

    Ha jól tudom, csak Photoshop programmal dolgozik, és talán Lightwave. (Az része a programnak, nem? Én nem értek ehhez a területhez.)

    Egy jó monitor is szükséges. Én ~150.000 forint körüli értékben, valami 27 colos, IPS paneles, grafikai munkához ajánlott DELL, BenQ, vagy Philips példányra gondoltam.

    Van kifejezetten ajánlott, vagy kérdezzem a "Milyen monitort vegyek?" témában inkább?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz palfitom #150815 üzenetére

    Köszi, megkérdeztem. :K

    A VGA-t illetően érdemes egy célkártyát venni a gépbe? Vannak AMD és NVidia vonalon is (ráadásul számomra meglepően szép számban) ezek a "Quadro" kártyák...

    Már 50.000-60.000 forintért...

    Mi a véleményed?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Mivel a vonatkozó szaktopic sajnos nem él, remélem tudtok itt is segíteni! Ugyanis egy kollégám és haverjai számára egy meglehetősen speciális célgépéhez szükségesek alkatrészek.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Zenelejátszó szerver

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, GPU-val integrált processzor, memória, tápegység, SPDIF kimenet, ha az egyedi ház nem válik be hűtési megoldásként, akkor egy megfelelő, passzív CPU hűtés is.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nem tudom, de ne ez legyen a szűk keresztmetszet az ajánlásaitoknál, szóval csak, kérlek, írjatok bátran!

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    A gép célja miatt irreleváns.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    AMD Ryzen, illetve MSI alaplap a preferált. Más gyártó is lehet, de a funkció miatt fontos a "sallangmentes", megbízható működés.

    +2 Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Ilyen, egyedi készítésű, passzív alumínium házba kerülne:

    Nagyon fontos:
    - A gép valamelyik Linux operációs rendszert fogja futtatni.
    - Videokártya helyett CPU-ba integrált grafikus megoldás szükséges.
    - A fenti célhoz ideális lehető legjobb ár/használati érték arányú alaplap + CPU kombó.
    - Semmi venti, semmi aktív hűtés nem lehet a házban a gép funkciója miatt.
    - Ha a tápegység nem "spéci", hanem hagyományos ATX lesz, akkor félpasszív legyen, és az ajánlott CPU és hardverelemek terhelése mellett is passzívan üzemeljen még.
    - Az alaplap preferáltan Micro ATX, de lehet ATX is.
    - Egy speciális DAC eszköz is lesz csatlakoztatva a géphez, emiatt szükséges az alaplapra SPDIF kimenet, mégpedig COAX (ha jól tudom, ez kb. esélytelen manapság).
    - Esetleg olyan PCIe kiegészítő kártya, ami tartalmaz COAX SPDIF kimenetet.
    - Ha nem megoldható mindez, akkor legyen legalább egy optikai SPDIF kimenet az alaplapon, vagy a kiegészítő kártyán.
    - És akkor ehhez egy megfelelő optikai-COAX SPDIF átalakító kábelt/dobozt is ajánljatok, kérlek!

    +3 Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Csak bolti új.

    Köszönöm a nevükben előre is a segítséget!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák