Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gépösszerakásban kérek szakmai tanácsokat tapasztalatokat.
    Sajnos, nem sajnos jelenlegi gépemtől meg kell válnom és innentől mást fog boldogítani.
    (bár ezzel se volt eddig baj, mégis úgy gondolom ha már újat kell vennem szeretnék ismét jó pár évre gondolkodni)
    Így először is leírnám a tényeket.
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra lehetőleg sokáig kevés kompromisszummal, ezen felül rengeteg programot szerkesztőket konvertálókat stb szoktam egyidejűleg futtatni, így nem szeretném ha a config lassulással honorálná türelmetlenségem:)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Igazából, mivel a perifériákon kívül mindent továbbadok, így csak az egér billentyűzet monitor marad meg, ez benne foglaltatik az adataim között. (annak aki nem akar keresgetni a monitor mint lényeges elem Dell P2414H IPS LED monitorom van jelenleg, illetve egy LG 42LA620S tv amit néha monitornak használok.)
    És persze az ODD ami már megvan.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Lényegében minden ami egy gépbe kellhet.
    4. Mennyi a kereted rá?
    300000Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Ha jól rémlik 1920 x 1080, mondjuk ettől nem is kell több, ennyit használok (jelenleg)

    És az általam eddig kigondolt rendszer, persze hűtő ventik stb az alap összegen felül jönnének a későbbiekben, jelenleg még nem veszem meg őket, csak ha már látom mennyi helyem marad a gépházban, és mennyit és milyen teljesítménnyel kell vennem.

    Alaplap: Asus H87-PRO
    VGA: ASUS R9280X-DC2T-3GD5 R9 280X 3GB GDDR5 PCIE
    Processzor: Intel Core i5-4670 3,4Ghz 1150 BOKSZ
    Winchester: WD 2TB Black 7200rpm 64MB SATA3
    SSD: KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S3B7A/120G
    Memória: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT CMZ8GX3M2A1600C8
    ODD -
    Ház: COOLERMASTER RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus
    Táp: FSP Aurum S Gold 600W
    Hűtő -

    És a végére a kérdések:
    Az általam felvázolt rendszer megfelel e minden ponton, esetleg van e seb amiből vérzik, lehet e olcsóbban más gyártótól vagy másik típust hasonló teljesítménnyel beszerezni?
    Esetleg valami amit kifelejtettem?
    SSD-t lehet particionálni 2 rendszerre? (win7, win8)

    A segítségeket előre is köszönöm.

  • siege5

    aktív tag

    válasz Rypejakten #53749 üzenetére

    Ehy jó minőségű fekete tápot kerestem és ez volt amit találtam és jónak mondtak (ott ahol néztem) a másik a chieftec 80-p 600-as fémszínű így az kiesett. Egyéb lehetőség?
    Egyébként köszönöm az észrevételt, éppen azzal szemezgettem én is, hogy ott még spórolhatnék kicsit rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • siege5

    aktív tag

    Sziasztok! Először a Win11 kapcsán gondolkodtam el (de nem feltétlen emiatt, csak ez is szempont), hogy lassan érdemes lenne frissíteni kicsit a konfigon, igy ebben kérnék segítséget.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Vegyes használat, irodai és már csak single játék (eltekintve par online mmotól, pl Genshin, Honkai)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenlegi konfigom; (és tervezett)
    Ház: THERMALTAKE Chaser MK-I (maradna)
    Alaplap: ASUS VI GENE (csere)
    Proci: INTEL Core i7-4770K (csere)
    Hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 EVO (csere)
    Vga: MSI GTX1080 Gaming X (maradna)
    Memória: CORSAIR 32GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT (maradna)
    Háttértár: 2*WD 2TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD2003FZEX .:. 2*Kingston SSDNow 300 120Gb (maradnának)
    Táp: XFX Pro 550W (maradna)
    Monitor: Lg 27gn850 nano ips LED monitor (maradna)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ha sorban akarok haladni, akkor leginkább a procit frissíteném először és persze ami vele jár. Mivel alapvetően a teljesítménnyel mai napig nincs igazán gondom.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Tapogatózok, mivel nem a full rendszert tervezem jelenleg cserélni és a többi részét sem pár hetes hónapos távlatban, így ésszerű lenne nem a top cuccot bele tenni (egyébként is már felesleges), inkább ésszerűen a többi alkatrésszel kompatibilis típusra lenne szükség valamivel modernebb formában, illetve kis ráhagyással későbbi bővítés esetére. Épp emiatt kérdezek előbb és járok utána.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    WQHD maximálisan 144Hz mellett, illetve támogatja a G és Freesyncet is.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Használt is szóba jöhet.

    A segítséget előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • siege5

    aktív tag

    válasz MZsoltee #174009 üzenetére

    Köszi, akkor ez alapján jól sejtettem, hogy darabjával nehézkesen oldom már meg a cseréjét. Ebben az esetben már érdemesebb lesz számomra mindent egybevéve kalkulálni.

  • siege5

    aktív tag

    válasz palfitom #174017 üzenetére

    Nem volt igazán, mert úgy gondoltam ésszerűen költöm azt ami kell.
    Most kicsit jobban szem előtt van már a nagy egész így mondható, hogy kb 300-350k első körben (többnyire apróról)
    Az előző hszem alapján ezt pakoltam össze fejben.
    Cél a minőségi stabil nem 4ks de értelmes normális újabb pár évre tartós játékra is alkalmas gép.

    Jelenlegi konfigom; (és tervezett)
    Ház: THERMALTAKE Chaser MK-I (maradna)
    Alaplap: ASUS VI GENE (csere Asus Rog Strix b550 f kb 60k val terveztem)
    Proci: INTEL Core i7-4770K (csere amd ryzen 7 5700x szintén lb 60k)
    Hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 EVO (csere még nem tudom, de altalában használtan már kapok mellé valamit)
    Vga: MSI GTX1080 Gaming X (végül ezt is cserélném egy asus rog strix 3070 oc-t néztem 165k ert)
    Memória: CORSAIR 32GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT (alaplap miatt csere a ripjaw 16/32gb 3200esére kb 20k-tól)
    Háttértár: 2*WD 2TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD2003FZEX .:. 2*Kingston SSDNow 300 120Gb (maradnának, egy darabig)
    Táp: XFX Pro 550W (maradna, elv elég és jó állapotban van, később azért cserélem)
    Monitor: Lg 27gn850 nano ips LED monitor (maradna)

    Így terv és ár tekintetében megfelelőnek mondható-e a dolog? Köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák