Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brainwashed2

    tag

    Sziasztok!

    Hosszas előtörténetet mellőzve, annyit tennék hozzá, hogy a laptop-omon alaplap cserét kéne eszközölni egy 3 év után fellépő típushiba miatt, így úgy döntöttem ideje kevesebb pénzért többet venni, azaz PC-t. Alternatívaként kaptam egyik rokonomtól egy régi PC-t és egy monitort, de úgy érzem be kell újítanom.

    Először, hogy válaszoljak a mintakérdésekre:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Tanulmányaim során leginkább matematikai programokat (Matlab, Maple), különböző fejlesztői eszközöket (Visual Studio, Eclipse) kell használnom. Szóva kerülhet a képfeldolgozás, de ennek is inkább az esetleges matematikai alkalmazásai.
    Továbbá a hétköznapi használatra, böngészés, videók, filmek nézése, zenehallgatás (mondjuk ez ezerrel).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Monitor: SyncMaster 923nw
    PC:
    - alaplap: ASUS P5GC-MX
    - proci: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz, 16 KB L1 Cache, 256 L2 Cache
    - merevlemez: ATA SAMSUNG HD161HJ
    - 1GB DDR2 RAM (hirtelen nem tudom milyen típus, sebesség)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ha úgy van, akkor szépen lassan cserélném ki az alkatrészeket (értve itt az keret hiánya esetén). Nem nagyon vagyok otthon mostanában a témában, lakótrásam mondta, hogy az újabb procik akár nagyob gépházat is igényelnek.
    Lényegében monitoron kívül mindegyiknek szüksé lenne a cserérjére. Ha szükséges, akkor gépház cserére, illetve videókártyát is vennék bele. (De nem tudom általában mennyire bírják az intdgráltak a filmeket, videókat).
    A lényeg, hogy összességében olyan 100-120 körül szánnék rá. De ezt csak vakon mondom, az árak ismerete nékül. Nem tudom mennyiből jön ki egy elfogadható konfiguráció.

    Továbbá, nem idegenkedek a használt alkatrészek vételétől sem, de mint már említettem nem tudom mennyire érdemes ezt az utat követni.

    Hogy mégi valami viszonítási alapja legyen az esetleges segédkéznek, eddig egy HP 6735b laptopom volt, az alábbi konfigurációval:
    - AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-84 (2.3 GHz, 2 MB L2 cache)
    - ATI Radeon HD 3200 Graphics
    - 3 GB 800 MHz DDR2 SDRAM
    - 250 GB 7200 rpm SATA II
    - Chipset: AMD M780G

    Remélem minden részletre kitértem, amire szükséges.

    Előre is kösznöm a segítségeket!

    Üdv: Bence

    [ Szerkesztve ]

  • Brainwashed2

    tag

    válasz Zsivaagoo #39378 üzenetére

    Először is köszönöm a választ!

    Procival kapcsolatosan, külső források azt kifogásoltak, hogy AMD,a mi nem megbízható. Természetesen egyelőre csak hipotézis, de érdekelne hogy ez az általános előítélet ez rossz alapokon nyugszik-e.

    (DVD íróm már van, legalább az nem viszi a keretet. :) )

  • Brainwashed2

    tag

    válasz lemusz #39464 üzenetére

    Feltételeztem, hogy nem változtatja békává az embereket. De a francia kocsikban sem bízik annyira az ember, ha példát kéne hoznom. Illetve a jónak titulált Notebook-omban is kiégett egy chip. Emlékszem még a régi időkből, hogyan tudták szapulni az AMD-t és az Intel-t viszont. Gondoltam egy reális kérdés, hogy éppen jó széria az A8 például, nem pedig a temetőben hatolom földdel a sírját 2 év múlva, még ha feltételezhetően a tanulmányaim végeztével nagyob kerettel rendelkeznék és az abalakon vágnám ki az aktuális sebességek melletti eltörpülése miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák