Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz dosaa #3964 üzenetére

    Hát egy i5 csere az ha nem tuningolható váltotzat, akkor is nagyjából 80k-ba fájna. Nem tudom, menyit kapnál ezért a gépért. Durván a felét?
    De ha már csere, akkor sokkal inkább egy 2500K, P67-es alaplappal. Az meg egy CPU coolerrel alsó hangon is 100k...

    Én lehet, hogy procit cserélnék egy használt 955BE-re, vagy akár egy esetleg 6 magosítható 960T-re. 4 magosítható phenomot csak akkor vennék, ha nagyon nincs keret, mert az általában nehezebben (pl. nagyobb fesszel), kevésbé húzható, mint az eleve 4 magosként árult. A RAM-ot is cserélném, mert feleslegesen drága, s legyen inkább egyforma 8GB, 1333 vagy 1600-as CL9-es Kingston.
    Na meg, ha nincs, akkor egy jobb CPU hűtő, s akkor a 955 BE az szépen húzható, s így PS-ben hozhatná az alapfrekis i5 teljesítményét is akár.
    Ez a fejlesztés szerintem valahol 20-25k-ból megállhatna.

    Egyértelmű, hogy az AMD vonalon maradva olcsóbban megvagy, de további fejlesztések terén már eléggé be leszel határolva. Egy i5-2500K-val hasítana rendesen. Csak hát legalább a dupláját rá kellene hozzá szánni.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák